abc.lv skaitļos

Lietotāji online58
Aktīvie uzņēmumi24975
Nozares raksti1125
Ekspertu atbildes3041
Stūra izlietne: Priekšrocības un trūkumi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Stūra izlietne: Priekšrocības un trūkumi

Stūra izlietne: Priekšrocības un trūkumi
Autors: Kim Johnson/flickr.com

Piemērotākās vietas atrašana izlietnei virtuvē var būt visai sarežģīts uzdevums, tāpēc izvēle būtu jāveic, pamatojoties uz savām individuālajām vajadzībām un vēlmēm. Izlietnes atrašanās vietai var būt izšķiroša nozīme tajā, vai virtuves iekārtojums funkcionēs maksimāli efektīvi, vai arī – gluži pretēji – apgrūtinās darbošanos šajā telpā. Kādos gadījumos domāt par izlietnes izvietošanu virtuves stūrī, un ko ņemt vērā?

Izlietnes novietošana stūrī var palielināt kopējo platību mazā virtuvē un paplašināt darba telpu. Tas, vai stūra izvietojums ir labākais risinājums, ir atkarīgs gan no virtuves telpas, gan no tās iekārtojuma un iekārtām.

Kas ir stūra izlietne?

Stūra izlietne tiek uzstādīta telpas stūrī darba virsmā. Stūra izlietnēm ir daudz priekšrocību, jo īpaši mazākās virtuvēs, kur efektīva telpas izmantošana ir būtiska. Šī tipa izlietne visbiežāk sastāv no vairākiem izlietnes nodalījumiem un jaucējkrānu starp tiem, tomēr ir pieejami dažādi modeļi.

Kādas ir tās priekšrocības?

Autors: 25 Wisteria/flickr.com
Autors: 25 Wisteria/flickr.com

Stūra izlietne ir ļoti efektīva darba virsmas platības izmantošana, jo telpas stūris bieži vien ir tā vieta, kas netiek pienācīgi ņemta vērā. Īpaši mazākos virtuves plānojumos, atvēlot šo darba virsmas daļu stūrī izlietnei, var ievietot diezgan lielu vai pat dubulto izlietni, vienlaikus saglabājot vairāk vietas ēdiena sagatavošanai un maltīšu gatavošanai. Ja ir lielāka telpa, stūra izlietne plānojumā atbrīvos vietu virtuves salā.

Banner 280x280

Stūra izlietņu pielāgojamība ir vēl viens pozitīvs šī tipa izlietņu aspekts, jo tās ir pieejamas daudzās formās un izmēros. Turklāt arī izvēles iespējas ir plašas, ja runa ir par materiālu, no kura izlietne veidota. Tas nozīmē, ka ikkatrs noteikti atradīs savai virtuvei ideāli piemērotu variantu.

Pat ar vairākām to sniegtajām priekšrocībām stūra izlietnes joprojām ir mazāk izplatītas nekā tradicionālā tipa izlietnes. Noteikti ir vērts pieminēt, ka šāda veida telpas iekārtojums ir savā ziņā unikāls un piešķirs virtuvei papildu odziņu. Ķīļveida forma zem stūra izlietnes rada pietiekami daudz telpas dažādu tīrīšanas līdzekļu, virtuves piederumu un citu mantu glabāšanai, kā arī nodrošina vairāk vietas santehnikas caurulēm.

Trūkumi

Tāpat kā jebkuram interjera elementam, arī šāda veida izlietnei ir savi trūkumi. Pirmkārt, ne katrs virtuves plānojums ir piemērots stūra izlietnei. Ja plānojums to pieļauj, tad jāņem vērā arī tas, ka stūra izlietnēm var būt nepieciešams ilgāks un piņķerīgāks uzstādīšanas process, tostarp papildu pielāgoti griezumi darba virsmā. Arī citu priekšmetu izvietošana virtuvē ir rūpīgi jāizplāno jau iepriekš.

Stūra izlietnes var piešķirt papildu vietu uz darba virsmas, kā arī atbrīvot grīdas platību virtuvē. Lai notīrītu darba virsmu stūra zonā, ir nepieciešams nedaudz pastiepties, taču stūra izlietnes gadījumā tīrīšanas darbus būs jāveic biežāk un intensīvāk. Lai saglabātu to nelielo stūra laukumu aiz izlietnes tīru un sausu, un lai neveidotos pelējums, neērtā tīrīšana un liekšanās būs nepieciešama vairākas reizes dienā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.