abc.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1038
Ekspertu atbildes2580
CSP: Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 3,8 % : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

CSP: Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 3,8 %

CSP: Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 3,8 %

2021. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 3,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 3,0 %, eksportētajai produkcijai – par 4,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 4,0 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 4,8 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam dzērienu ražošanā.

Ražotāju cenu pārmaiņas 2021. gada jūnijā (%)

2021. gada jūnijā, salīdzinot ar 2020. gada jūniju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 12,4 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 9,4 %, eksportētajai produkcijai – par 15,0 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 15,8 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 14,4 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles), elektroenerģijas tirdzniecībā un ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē. Pazeminošā ietekme bija cenu kritumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

Ražotāju cenu pārmaiņas (% pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi)

Skatīt OSP datubāzē: RCI020m

Informācija par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2021. gada jūlijā tiks publicēta 20. augustā.

Metodoloģiskā informācija

Pārskatu par ražotāju cenām rūpniecībā par jūniju iesniedza 98,3 % uzņēmumu. Kopējais datu imputāciju skaits jūnijā veidoja 5,1 %. Kopējais ražotāju cenu indekss rūpniecībā atbilst kvalitātes prasībām un ir uzskatāms par ticamu.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz ap 600 uzņēmumu. Ražotāju cenu indeksa rūpniecībā aprēķinos papildus izmanto arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātos tarifus atsevišķiem pakalpojumiem un uzņēmumiem. Indeksa aprēķinos tiek izmantotas ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstotis par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Baseina ieziemošana

Baseina ieziemošana

Ir iestājies rudens, un šis ir īstais brīdis, kad ķerties klāt baseinu ieziemošanai. Visu var uzticēt arī SPA SERVISA CENTRA meistariem ar pieredzi  zvaniet, un SPA Servisa centra speciālisti ieziemos jūsu baseinu!

Aktuālie piedāvājumi

Veidņu noma – kā tas notiek?

Veidņu noma – kā tas notiek?

Šajā rakstā vari izlasīt, kā notiek pamatu veidņu noma. BETONAM.LV ir uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar veidņu nomu betonēšanai, hidroizolācijas remontu un materiālu tirdzniecību.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.