abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22869
Nozares raksti1047
Ekspertu atbildes2583
Kā atbrīvoties no skudrām? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā atbrīvoties no skudrām?

Kā atbrīvoties no skudrām?

Kaitēkļu atklāšana mājoklī var būt ļoti nepatīkams pārsteigums, un, ja tās ir dažas skudras, tad kaut kur tuvumā to var būt arī krietni vairāk. Ir zināms, ka šie kukaiņi teicami spēj atbrīvot dārzu no dažādiem augu kaitēkļiem, taču, ja tās ieviesušās mājā un pārmērīgi savairojušās dārzā, diemžēl nereti nākas cīnīties ar skudrām pašām.

Jānoskaidro, kas skudras pievilina

Pirmais solis ir noskaidrot, kas tieši mājoklī piesaista skudras. Neatkarīgi no tā, vai tas ir izlijis medus uz burkas sāna vai ievārījuma karote izlietnē, vienmēr ir kaut kas, kas šos kukaiņus pievilina. Tāpēc vispirms mājoklī jāveic kārtīga tīrīšana – iespējams, skudras drīz vien pazudīs.

Lai dabiskā veidā tiktu galā ar skudrām, var sajaukt piparmētru vai lavandas eļļu (divi aromāti, ko skudras necieš) ar ūdeni un izsmidzināt maisījumu visās potenciālās piekļuves vietās, piemēram, uz palodzēm vai gar durvīm.

Skudru takas likvidēšana

Pārvietojoties, skudras aiz sevis atstāj specifisku feromonu taku, kam seko citas skudras. Feromonu likvidēšanai nebūs līdzēts ar slaucīšanu vai tīrīšanu. Lai likvidētu skudru taku, jāsajauc vienu daļu etiķa ar trim daļām ūdens aerosola pudelē un jāizsmidzina visur, kur skudras manītas. Tas var apturēt tālāku izlūku pārvietošanos mājā, jo skudras, kas iekļuvušas iekšā, ne vienmēr centīsies izveidot koloniju. Etiķis un ūdens gan neapturēs skudras, kas jau iemājojušas telpās, tāpēc cīņā pret tām būs nepieciešams izmantot ēsmu.

Ēsmas izlikšana

belle grzicic/flickr.com

Redzot skudru, tavs pirmais impulss, iespējams, ir uzkāpt uz tās vai to nospiest, tomēr to darīt nevajadzētu. Ņem vērā, ka tās, kas ir redzamas, ir izlūki, kas meklē pārtiku, lai to nogādātu atpakaļ kolonijā. Izmantojiet šos izlūkus, ir iespēja likvidēt visu visu koloniju.

Skudru gaume sezonas laikā var mainīties: pavasarī tās dod priekšroku olbaltumvielām, savukārt vasarā – saldumiem un taukiem. Izliec medu, ceptu ēdienu un biezpienu, lai noskaidrotu, kurš no ēdieniem visvairāk piesaista skudras. To tad var izmantot kā ēsmu, pievienojot šim ēdienam speciālus, videi draudzīgus insekticīdus.

Skudras aiznesīs ēsmu uz savu pūzni, lai to izbarotu citām skudrām, kūniņām un karalienei. Insekticīdā viela ir dozēta tā, ka tās darbība sākas tikai pēc noteikta laika, lai nodrošinātu vielas tālāku nodošanu visai skudru saimei. Tādā veidā tiek apkarots viss skudru pūznis nevis tikai atsevišķas skudras.

Tāpat labs līdzeklis, lai tiktu galā ar skudru invāziju mājā, ir insekticīdus saturošu skudru mājiņu izlikšana, kas darbojas pēc tā paša principa. Mājiņu priekšrocība ir arī tāda, ka ne dzīvnieks, ne bērns iekšā netiek un pa caurumiņiem ielīdīs tikai skudras. Mājiņu jeb skudru barotavu novieto tur, kur visvairāk skudru, lai tās sanes ēdienu un savu pūzni.

Vēl kāds videi draudzīgs līdzeklis ir raugs, ko sajauc ar cukuru un mazliet silta ūdens un samaisa putriņas konsistencē. Trauciņu ar to novieto kādā istabas stūrī. Skudras šo ēsmu aiznesīs savai mātei, un raugs drīz vien panāks cerēto.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Teritoriju uzkopšanas tehnika rudens un ziemas sezonai

Teritoriju uzkopšanas tehnika rudens un ziemas sezonai

"Instrumentu servisa Centrs" apkopojis plusus un mīnusus rokas elektriskajiem instrumentiem, kā arī iekārtām, kuras aprīkotas ar iekšdedzes dzinējiem. Apmeklējiet interneta veikalu www.einstrumenti.lv, kur atradīsiet jaunākos un aktuālākos piedāvājumus.

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Tuvojas Latvijas Būvniecības padomes vēlēšanas

Tuvojas Latvijas Būvniecības padomes vēlēšanas

Ekonomikas ministrija aicina biedrības un nodibinājumus, kuru statūtos noteiktais darbības mērķis ir būvniecības vai ar būvniecību saistīto profesionālo pakalpojumu attīstība vai laba pārvaldība, līdz 2021. gada 1. novembrim deleģēt savu pārstāvi darbam Latvijas Būvniecības padomē.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.