abc.lv skaitļos

Lietotāji online19
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1037
Ekspertu atbildes2580
Kā pagatavot telti paša rokām? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā pagatavot telti paša rokām?

Kā pagatavot telti paša rokām?

Dodoties atpūtā pie dabas, ir noderīgi zināt, kā uzbūvēt patvērumu gadījumam, ja piemirsies paņemt līdzi telti. Lai gan daudzi pirms došanās pārbauda prognozi, laikapstākļiem ir tendence būt neparedzamiem. Ja tuvojas lietus, improvizēta pajumte pasargās gan pašus, gan arī mantas no samirkšanas. Kādas zināšanas un rīki nepieciešami, lai izveidotu telti paša rokām?

Materiāli

林 育莲/flickr.com

Vispirms pārliecinies, ka tev ir visi nepieciešamie materiāli. Ātras un vienkāršas improvizētas telts uzcelšana neprasa daudz, tomēr arī tam būs nepieciešamas dažas konkrētas lietas. Tev vajadzēs: garu virvi, divus ūdensnecaurlaidīgus brezenta gabalus vai plēves (vēlams ar malās iestrādātiem gredzeniem), kā arī vai nu četrus mietiņus, vai palielus akmeņus.

Vietas izvēle

Nākamais solis ir atrast improvizētajai teltij piemērotāko vietu. Ja iespējams, to vajadzētu celt netālu no diviem kokiem; tiem jābūt pietiekami tuvu, lai varētu nostiprinātu virvi, bet pietiekami tālu, lai pietiktu vietas brezentam vai plēvei. Tāpat jāņem vērā, ka telti nevajadzētu veidot pārāk augstu, kā arī izvairīties no tās būvēšanas ieplakā, kur varētu uzkrāties ūdens. Tāpat ieteicams izvairīties telti uzsliet zem nokaltušiem vai trausliem zariem, kuri spēcīgākā vējā varētu lūzt.

Virves nostiprināšana

Virves vienu galu apsien kokam un rūpīgi nostiprina, tad novelk un apsien otram kokam; arī jāpārliecinās, ka mezgls ir gana izturīgs. Jāpārliecinās, vai virve ir sasieta gana augstu, lai telts nebūtu pārāk šaura un zema. Ja virve atradīsies pārāk augstu,brezentu vai plēves mala nesniegsies līdz zemei.

Telts grīda

Pārbaudi vietu, kur plāno būvēt telti – zemei jābūt līdzenai. Pirms apakšējā brezenta noklāšanas noteikti nolasi no zemes akmeņus, oļus, čiekurus un zarus, lai tie neizdurtu materiālā caurumus.

Novieto vienu no brezenta vai plēves gabaliem uz zemes, izlīdzini to. Tam jābūt tieši zem virves, kas novilkta starp kokiem. Mēģini telts pamatni novietot tā, lai tā būtu centrēta zem virves. Brezentu vai plēvi nostiprina. Ja materiāla stūros ir gredzeni, tos ļoti ērti var izmantot nostiprināšanai. Ja šādu gredzenu nav, materiāla nostiprināšanai pie zemes var izmantot smagus akmeņus.

Jāņem vērā, ka visiem stūriem jābūt nostieptiem un kārtīgi nostiprinātiem. Nedzen mietus mietus pārāk dziļi, jo nepieciešams nostiprināt arī telts sienas.

Jumta veidošana

Ottavia Zattra/flickr.com

Pārmet otro brezenta gabalu pāri starp kokiem nostieptajai virvei. Iztaisno brezentu tā, lai abas tā malas būtu vienādā augstumā; ja materiāls tik tikko sniedzas līdz zemei vai pat tai nepieskaras, virve ir nosieta pārāk augstu.

Ja pamatnes brezents ir nostiprināts ar tapām, izņem secīgi pa vienai tapai un nostiprini ar to gan pamatnes brezentu, gan sienu brezentu. Ja pamatne nostiprināta ar akmeņiem, vienkārši pacel katru akmeni un novieto sienu malas un stūrus zem tiem tā, lai akmeņi noturētu abas plēves vai brezenta gabalus.

Vajadzības gadījumā grīdas un sienu savienojumu vietā veido uzbērumus, izmantojot zemi un oļus, lai aizturētu ūdeni. Tāpat, ja improvizētā telts atrodas nogāzē, var izrakt nelielas iedobes (tranšejas) gar abām telts malām, izmantojot nelielu lāpstu vai asu akmeni, kas palīdzēs ūdenim plūst gar telti, nevis tajā iekšā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Veidņu noma – kā tas notiek?

Veidņu noma – kā tas notiek?

Šajā rakstā vari izlasīt, kā notiek pamatu veidņu noma. BETONAM.LV ir uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar veidņu nomu betonēšanai, hidroizolācijas remontu un materiālu tirdzniecību.

Aktualitātes

CSP: Augustā būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,0%

CSP: Augustā būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 1,0%

2021. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 1,0 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas pieauga par 1,2 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,9 %, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,6 %.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.