abc.lv skaitļos

Lietotāji online34
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Paildziniet koka nama mūžu ar STAFOR : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Paildziniet koka nama mūžu ar STAFOR

Paildziniet koka nama mūžu ar STAFOR

Visā pasaulē mājas no koka tiek uzskatītas par elitārām. Atšķirībā no visiem citiem celtniecības materiāliem koks "elpo". Koksnes šūnās notiek pastāvīga gaisa apmaiņa, tādēļ koka mājās saglabājas pastāvīgs skābekļa līdzsvars un optimāls gaisa mitrums. Koka nams var kalpot gadsimtiem ilgi, bet var arī sabrukt pēc dažiem gadu desmitiem. Saglabāt un paildzināt koka nama mūžu nav vienkārši, labs palīgs tam ir STAFOR produkcija.
 
Koksnes attīrīšana un balināšana ar STAFOR WHITE


Koksnes balinātājs STAFOR WHITE paredzēts koksnes virsmas attīrīšanai un balināšanai. Tas efektīvi attīra koksnes virsmu no pelējuma, zilējuma traipiem, lietojams vecas, pelēkas, sākotnējo krāsu zaudējušas koksnes balināšanai. Pēc koksnes apstrādes tumšie plankumi pazūd un atjaunojas koksnes dabīgā tekstūra. Pirms apstrādes pelējumu nenokasīt, jo tas var izraisīt bīstamo sporu izsēšanos. Ar pulverizatoru koksnes virsmu apsmidzina no 10 līdz 15 cm attāluma, uzklājot ar otu, uzklāšanu veic šķiedru virzienā un atstāj nožūt aptuveni 30 minūtes, pēc tam līdzekli noskalo ar ūdeni. Galējas iedarbības rezultātus var redzēt pēc 2–3 dienām. Nepieciešamības gadījumā apstrādi var atkārtot. Apstrādātā koksne var būt noklāta ar STAFOR dabīgajām lineļļas krāsām vai citiem klājumiem. 

Guļbūves hermetizēšana un siltināšana ar hermētiķi LOG HOME (GUĻBŪVE) 

Hermētiķis LOG HOME paredzēts guļbūvju baļķu šuvju un spraugu, kā arī citu koka konstrukciju hermetizēšanai. Dziļas šuves vai plaisas (vairāk par 1cm) pirms apstrādes noblīvē ar linu, sūnām vai aitu vilnu. Hermētiķi ievieto specialā pistolē, kas paredzēta "hermētiķu desām", un ar pistoles vai špateļlāpstiņas palīdzību uzklāj sausu un notīrītu baļķu šuvju virsmai. Hermētiķa virsmu pirms nožūšanas nolīdzina ar ziepjūdenī samērcētu špakteļlāpstiņu vai pirkstu, veidojot gludu virsmu, kā arī nepieciešamo šuves profilu. Normālos apstākļos hermētiķis 4–6 stundu laikā veido ūdensizturīgu virsmas plēvi, pilnībā izžūst 24 stundās. Hermētiķis lieliski savietojas ar koksni, tam piemīt laba adhēzija un elastīgums. Sacietējis hermētiķis ir īpaši salizturīgs, nodrošinot koka ēku teicamu hermētiskumu kā vasarā, tā ziemā. Ekoloģiski nevainojams materiāls, satur dabīgo lineļļu, tā sastāvā nav organisko šķīdinātāju vai citu kaitīgu vielu. Sacietējušu hermētiķi var krāsot ar jebkura veida krāsām. Apstrādājot māju ar hermētiķi LOG HOME, tās siltumzudumi var samazināties līdz vairākām reizēm.
 
Koka fasādes eļļošana un aizsardzība ar lineļļas krāsu-beici NATURA

Lineļļas krāsa-beice NATURA krāsa nesatur organiskos šķīdinātājus un sintētiskās krāsvielas, NATURA sastāvā ir tikai dabīgā lineļļa un minerālie pigmenti. Lineļļas krāsu priekšrocības:
• pareizi uzklātais lineļļas krāsas slānis ir līdz 6 reizes plānāks nekā alkīdu vai lateksa krāsu slānis, tādējādi lineļļas krāsai ir mazāks patēriņš;
• lineļļas krāsas slānis žūstot nesarūk, jo nenotiek šķīdinātāju iztvaikošana, bet lineļļas žūšanas procesā notiek lineļļas oksidēšanās ar gaisa skābekli, skābekļa pievienošana;
• lineļļas molekulas savu mazo izmēru dēļ dziļāk iesūcas koka virsmā, līdz pat 2mm, vienlaikus koks var brīvi elpot;
• lineļļas krāsu segumi neplaisā un nelobās, kā tas notiek ar sintētiskām krāsām;
• lineļļas krāsām lietotie pigmenti, dzelzs oksīdi un cinka baltums, nodrošina koksnes aizsardzību pret pūšanu un sēnīšu slimībām;
• krāsa dziļi iesūcas koksnē, ir nodilumizturīga, veido ilgmūžīgu atmosfēras un UV starojuma noturīgu krāsojumu, kas aizsargā koksni no mitruma un bojāšanās, vienlaikus krāsa ir gaisa un ūdens tvaiku caurlaidīga – krāsota koksne elpo.

Ar STAFOR produktiem guļbūves un koka mājas ir iespējams atjaunot un saglabāt, lai saimniekam tās kalpotu ilgi un vizuāli būtu ļoti pievilcīgas.

Dabīgā ZVIEDRU KRĀSA


Tradicionālā zviedru krāsa tiek izmantota Zviedrijā un Latvijā no XVII un XVIII gadsimta līdz pat šodienai. Zviedru krāsa paredzēta neēvelētu koka virsmu krāsošanai, tā piemērota saimniecības ēku, sētu, skaidu jumtu, kā arī dzīvojamo ēku koka fasāžu krāsošanai. Krāsa ir ekoloģiski nekaitīga un videi draudzīga, nokrāsotā koksne "elpo". Zviedru krāsā esošie savienojumi pasargā koksni no trūdēšanas un pelējuma, konservē tās virsmu. Ar zviedru krāsu virsmu noklāj tikai vienu reizi, virsmai nav vajadzīga iepriekšēja sagatavošana, izņemot putekļu, vecās krāsas, pelējuma un citu netīrumu notīrīšana. Krāsa piemērota arī minerālvirsmu krāsošanai, nav nepieciešama virsmas špaktelēšana un gruntēšana. Krāsā esošie naturālie pigmenti ir noturīgi pret izbalēšanu. Krāsa lietojama gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem.

Lietošana: zviedru krāsu uzklāj ar krāsotāju otu. Krāsu klāj uz visas virsmas ar plašiem vēzieniem un ierīvē, lai koksnes virsmas poras un plaisas būtu aizpildītas. Jāseko, lai nepaliktu nenokrāsotas vietas, jo, tās krāsojot vēlāk, virsma nebūs līdzena. Krāsošanai ieteicams apmācies bezvēja laiks – tad krāsa žūs lēni un labāk sasaistīsies ar krāsojamo virsmu. Krāsa nav lietojama logu rāmju un durvju krāsošanai.


STAFOR, SIA
Rīgā, Kuldīgas ielā 53a, LV 1046
Tālr. +371 67603399
Mob. tālr. +371 26408999, +371 29219954
E-pasts: info@stafor.lv  
www.stafor.lv  

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu