abc.lv skaitļos

Lietotāji online11
Aktīvie uzņēmumi24951
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Tehnikas noma – kas jāzina, pirms īrēt tehniku celtniecības un demontāžas projektiem : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Tehnikas noma – kas jāzina, pirms īrēt tehniku celtniecības un demontāžas projektiem

Tehnikas noma – kas jāzina, pirms īrēt tehniku celtniecības un demontāžas projektiem

Nav nekāds noslēpums, ka celtniecības un demontāžas projekti, atkarībā no to apjoma, prasa pietiekami lielus ieguldījumus. Lai šāda veida projekti virzītos uz priekšu, darbam ir nepieciešama dažāda veida smagā tehnika. Un skaidrs ir viens – iegādāties smago tehniku celtniecības darbiem ne katram būvuzņēmējam ir pa kabatai. Par laimi, šai situācijai ir parocīgs risinājums – būvtehnikas noma. Tehnikas noma darbu izpildē ir pat kļuvusi par sava veida normu, kas uzņēmumiem ļauj darboties stabili un ar peļņu. Bet kā zināt, ka saņemsiet vislabāko tehniku un pakalpojumus? Šajā rakstā apkopojām dažas pazīmes, kas raksturo kvalitatīvu nomas uzņēmumu.

Pieejamās tehnikas klāsts
Svarīgākais jautājums, kas jāuzdod, meklējot smago tehniku nomai, ir – vai uzņēmums piedāvā tādu aprīkojumu, kāds ir nepieciešams mana projekta realizācijai?

Neatkarīgi no tā, vai esat privātpersona vai uzņēmējs, sākumā pārliecinieties, ka celtniecības tehnikas noma piedāvā visu nepieciešamo aprīkojumu, bez kura neiztikt plānoto darbu veikšanai. Ja esat privātmājas īpašnieks un veicat nelielus zemes darbus mājas pagalmā, tad, visticamāk, jums nesagādās grūtības atrast vairākus uzņēmumus, kas piedāvā nelielu ekskavatoru nomu.

Citādāka ir situācija, ja realizējat lielus celtniecības vai demontāžas darbus, kas prasa plašu tehnikas klāstu. Ja esat uzņēmējs, kas veic plašus būvniecības, demontāžas, zemes un ceļu darbus, labi ir zināt, ka visu nepieciešamo tehniku varat saņemt no viena profesionāla nomas uzņēmuma. Pārsvarā šādi uzņēmumi piedāvā:
• ekskavatorus;
• frontālos iekrāvējus;
• grunts veltņus;
• drupināšanas iekārtas;
• sijāšanas iekārtas;
• cita veida smago tehniku.

Jāatceras, ka svarīgs ir ne tikai tehnikas plašais klāsts, bet arī tā pieejamība uz projekta realizācijas laiku. Labs nomas uzņēmums noteikti nodrošinās klientu ar sarunāto tehniku, kad vien tā ir nepieciešama.  
 
Tehnikas operatoru pieejamība
Tehnikas noma ir ne tikai iekārtu saņemšana uz lietošanas laiku, bet arī pakalpojums, kas sevī ietver atbalstu no nomas uzņēmuma puses. Ja veicat augstas sarežģītības darbus, kas prasa iemaņas un precizitāti, jūs noteikti vēlēsieties, ka darbus veikt palīdz profersionāli un pieredzējuši tehnikas operatori. Varētu pat teikt, ka būvtehnika ar operatoru ir nepieciešamība, jo profesionāli uzņēmumi iegulda laiku, apmācot savus darbiniekus pat sarežģītāko uzdevumu veikšanai.

Pieredzējuši operatori ne vien izpildīs plānotos darbus, bet arī spēs konsultēt klientu par labākajiem risinājumiem, kā konkrētos uzdevumus paveikt. Tas palīdzēs ietaupīt laiku un pat samazināt izdevumus ilgtermiņā.

Nomas tehnikas apkope
Nākamais svarīgais punkts, izvēloties nomas tehniku, ir tās tehniskais stāvoklis. Iespējams, ka nomas uzņēmumam ir plašs smagās tehnikas parks, taču tas nenozīmē neko, ja tehnika neatbilst pat vienkāršākajām kvalitātes prasībām.

Pirms nomājiet jebkāda veida tehniku, noteikti veltiet laiku, lai to kārtīgi apskatītu. Novērtējiet kaut tikai tās vizuālo stāvokli, jo, ja veicat darbus kā uzņēmējs, jūsu tēlam par labu nāks acij tīkamas tehnikas izmantošana.

Ņemiet vērā, ka profesionāla tehnikas noma nozīmē arī tehnisko atbalstu projekta realizācijas laikā. Pievērsiet uzmanību tam, vai uzņēmumam ir savs iekšējais servisa centrs, kas nodarbojas ar tehnisko apkopi. Šādi uzņēmumi pārsvarā algo profesionālus darbiniekus, kas cieši uzmana nomas tehnikas stāvokli.

Papildu pakalpojumi
Ja meklējat būvtehniku sava nākamā projekta realizācijai, noteikti vērā ņemiet ne vien tehnikas parka apjomu un nomas cenas, bet arī dažādus papildu pakalpojumus, kā arī kopējo nomas uzņēmuma attieksmi pret klientu.

Ja jūsu laiks ir dārgs, noteikti vēlēsieties, lai iecerētie darbi nekavējas un projekts tiek pabeigts iespējami īsā laikā. Šeit ieguvēji būs tie nomas uzņēmumi, kuri klientiem spēj nodrošināt savus pakalpojumus 24 stundas diennaktī.
 
Ieguvumi, nomājot celtniecības un demontāžas tehniku
Nav nekāds noslēpums, ka smagās tehnikas iegāde nozīmē samērā lielas izmaksas no uzņēmuma puses. Iegādāties pašam savu tehniku arī ir neizdevīgi, ja darba apjoms nav īpaši liels vai darbs ir sezonāls. Šobrīd daudzi būvuzņēmēji Latvijā ir pārliecinājušies, ka tehnikas noma sniedz pietiekami daudz priekšrocību:
• tas ir veids, kā būvuzņēmējiem un privātā sektora pārstāvjiem samazināt iecerēto projektu izmaksas;
• nav jāuztraucas par smagās tehnikas uzturēšanas izmaksām;
• nomas uzņēmumi savu aprīkojumu uztur labā tehniskā kārtībā;
• klientam ir iespējams izmēģināt dažāda veida un jaudas tehniku, dažāda veida darbiem.

Secinājumi ir tādi, ka tehnikas nomāšanai ir daudz priekšrocību, ja atrodi profesionālu nomas uzņēmumu, kas spēj nodrošināt ar visu nepieciešamo inventāru darbu veikšanai.
 
RSC Noma – smagās tehnikas noma jūsu celtniecības projektiem
RSC Noma klientiem piedāvā plašu smagās tehnikas klāstu, kā arī profesionālu un pieredzējušu operatoru atbalstu. Uzņēmuma tehniskais parks piedāvā modernu un jaudīgu tehniku, nepieciešamības gadījumā klientiem nodrošinot pakalpojumus 24 stundas diennaktī, kā arī brīvdienās un svētku dienās!
 
 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.