abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23112
Nozares raksti1074
Ekspertu atbildes2590
Zemes darbi – kas tie tādi ir un kas par tiem jāzina : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Zemes darbi – kas tie tādi ir un kas par tiem jāzina

Zemes darbi – kas tie tādi ir un kas par tiem jāzina

Kā jau vārdu salikums saka priekšā, tie ir darbi, kas saistīti ar dažāda veida augsnes manipulācijām, rakšanu un daudz ko citu. No zemes darbiem, piemēram, var minēt augsnes sagatavošanu pirms ceļa seguma klāšanas, kā arī grāvju rakšanu un tīrīšanu. Šāda veida darbi prasa nopietnu pieeju, kā arī atbilstošu tehniku, jo no tās būs atkarīga darba kvalitāte. Šajā rakstā īsumā apskatīsim, kas īsti ir zemes darbi, kas par tiem jāzina pirms projektu uzsākšanas un tikpat svarīgi – kur meklēt piemērotu tehniku to veikšanai.

Zemes darbu veidi
Augsnes sagatavošana pirms ceļu seguma klāšanas ir tikai viens no daudziem zemes darbu veidiem. Braucot pa ceļu ar auto vai arī pastaigājoties pa meža celiņiem, varam redzēt plašus grāvju tīklus, kas visi nodrošina ūdens pareizu novadīšanu no ceļiem vai, piemēram, lauksaimniecības zemes. Lai tie savu funkciju pildītu, kā nākas, grāvji ik pa laikam ir jātīra.

Un zemes darbi nav saistīti vienīgi ar ceļu tīklu veidošanu un to uzturēšanu. Pie tādiem pieskaita arī upju grunts un krastu tīrīšanu. Tātad secināt varam to, ka zemes darbi ir ļoti plašs jēdziens, kas sevī ietver dažāda veida augsnes manipulācijas. Turklāt šīs manipulācijas prasa rūpīgu sagatavošanos, pirms var tikt veikti jebkāda veida darbi.

Kas jāzina pirms zemes darbu veikšanas
Atkarībā no veicamajiem zemes darbiem, sagatavošanās posms var būt ļoti atšķirīgs. Ja nepieciešama grāvju tīrīšana vai planēšana, process ir nedaudz vienkāršāks, jo pēc būtības ir nepieciešams uzlabot jau esošu grāvju sistēmu. Ja zemes darbi tiek veikti, piemēram, sagatavojot zemes platību celtniecības nolūkos, sagatavošanās būs ilgāka.
• Sākotnēji ir nepieciešams veikt augsnes novērtējumu, ko veic ģeotehniskie inženieri. Tas palīdzēs saprast, kādi pamati būvei būs nepieciešami un ar kādiem šķēršļiem var nākties saskarties būvniecības laikā.
• Ļoti svarīga ir arī veicamo zemes darbu vietas apsekošana, precīzi atzīmējot teritoriju, kurā darbi tiks veikti. Tas pasargās no vēlākiem strīdiem ar blakus esošo teritoriju īpašniekiem.
• Dažāda veida pārbaudes ir jāveic arī zemes darbu izpildes laikā, lai pārliecinātos, kas viss norit pēc sākotnējā plāna, un problēmas neatklātos tikai pēc darbu pabeigšanas.

Zemes darbu veikšanai izmantojamā tehnika
Tā kā pastāv dažada veida un sarežģītības zemes darbi, arī darbos izmantojamā tehnika ir pieejama ļoti plašā klāstā. Lielākoties tā ir smagā tehnika, kas paredzēta rakšanai, kraušanai, līdzināšanai, pārvadāšanai un citiem līdzīgiem darbiem. Tie var būt dažādas jaudas un kravnesības frontālie iekrāvēji, riteņu un ķēžu ekskavatori ar dažādiem papildinājumiem, kā arī grunts veltņi zemes līdzināšanai un blietēšanai. Ja ir zināms, kādi zemes darbi ir veicami, mūsdienās piemeklēt atbilstošu tehniku ir ļoti vienkārši.

Tehnikas īrēšana zemes darbu veikšanai
Tas ir zināms fakts, ka jauna smagā celtniecības un zemes darbu veikšanai paredzētā tehnika maksā pieklājīgu naudas summu. Šī iemesla dēļ daudzi profesionāli celtniecības darbu veicēji, tāpat kā privātpersonas, tehniku labāk izvēlas īrēt. Tas ir finansiāli prātīgs lēmums, ļaujot darba veicējam par tehniku maksāt tikai tad, kad to ir nepieciešams izmantot. Un, kā jau minēts iepriekš, zemes darbi prasa profesionālu pieeju, tāpēc izdevīgi ir īrēt tehniku no tāda uzņēmuma, kas piedāvā arī zinošu tehnikas operatoru pakalpojumus.

Zemes darbu veikšanu uztici profesionāļiem
Ja meklē kvalitatīvu tehniku zemes darbu veikšanai, kā arī profesionālu operatoru pakalpojumus darbu izpildes laikā, vērsies pie RSC Noma! Uzņēmums ar ilggadēju pieredzi zemes darbu veikšanā RSC Noma piedāvā individuālu pieeju sadarbībā ar katru klientu, sniedzot kā nomas pakalpojumus, tā arī profesionālu tehnikas operatoru atbalstu. 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos.