Hermētiķa šuves atjaunošana ap vannu un izlietni

Silikona hermetizējošo šuvi ap vannu un izlietni laika gaitā sabojā pelējuma sēnīte. To, protams, var mēģināt notīrīt, tomēr šuve pamazām atdalās no virsmas, radot vizuāli nepievilcīgu izskatu. Šādā situācijā nepieciešama hermētiķa šuves atjaunošana.

Vispirms noņem veco silikona šuvi. Ja tā vēl nav sākusi atdalīties, to izdarīt būs grūtāk, tomēr kopumā salīdzinoši vienkārši. Šuvi var izgriezt ar asu papīra nazi. Pret virsmām vērstu asmeni aizliec aiz vecās šuves un nogriez silikonu.

Lai pirms jaunās šuves uzklāšanas virsmas būtu pilnīgi tīras, tās jānoslauka no putekļiem un jāattauko ar maigu trauku mazgāšanas līdzekli. Pēc tam virsmām jāļauj nožūt.

Lai apkārtējās virsmas nesasmērētu ar silikonu, tām jāuzklāj pašlīmējošā krāsotāju lente. Atstāj brīvu tikai virsmu salaiduma vietu apmēram trīs līdz piecu milimetru platumā.

Ja atjauno hermētiķa šuvi ap vannu, labākam rezultātam to vispirms piepildi līdz pusei ar ūdeni. Tas nodrošinās šuves izplešanos, bet šādā brīdī uzstrādāts hermētiķis novērsīs vēlāku silikona plīšanu un atdalīšanos no virsmām.

Novieto iepakojuma uzgali pret brīvo vietu starp krāsotāju lenti un spied metāla pistoles rokturi tik ilgi, kamēr ieraugi silikona masu.

Turot nospiestu rokturi un neatraujot no virsmām, pamazām virzi hermētiķa tūbu pa tukšo šuvi. Mēģini noklāt visu līniju vienā piegājienā.

Ja virsmas veido stūri, silikona uzklāšanu sāc no tā, secīgi apstrādājot abas malas.

Vienkāršākais veids, kā izlīdzināt silikona masu, ir pirksta izmantošana. Tas vispirms jāsamitrina un tad jānobrauc pa šuvi, lai iegūtu līdzenu un vienmērīgu gala rezultātu.

Ja nevēlies sasmērēties, vari uzvilkt lateksa cimdus vai izmantot ziepjūdenī saslapinātu špakteļlāpstiņu.

Uzreiz pēc šuves izlīdzināšanas, jānoņem krāsotāju lente, bet pēc tam silikonam jāļauj dažas stundas nožūt.

Ja hermētiķa līdzināšanai izmantoji pirkstu, tad vispirms no tā noņem lieko silikonu ar papīra dvieli. Pēc tam kārtīgi nomazgā rokas ar ūdeni un ziepēm – bez tām neiztikt, jo roku mazgāšana tikai ar ūdeni radīs vēl lielāku ķēpu.

Foto: Emily May/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!