abc.lv skaitļos

Lietotāji online70
Aktīvie uzņēmumi23110
Nozares raksti1072
Ekspertu atbildes2590
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
Norisināsies publiskā diskusija “Rail Baltica kā projekts Rīgas attīstībai” par posmu Daugavas labajā krastā
Celtniecības tehnikas noma: Ko ņemt vērā?
Kā izvēlēties žalūzijas virtuvei?
Kā izvēlēties un pareizi izmantot silikona hermētiķi?
Kāpēc konteineru noma kļūst arvien pieprasītāka?

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos. 

Atbild eksperti

Kā ievilkt lauku mājā telefonlīniju?
Labdien!

Vēlētos ievilkt privātmājā telefonlīniju. Māja atrodas laukos, un citām mājām jau ir ievilkts kabelis, bet man nav. Un līdz pieslēguma vietai ir kādi 300 m. Gribētu zināt, kā man rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Losevs, inženieris
Labdien! Visdrīzāk, būs jāvelk līnija 300 m. Bet - vai tas ir tik nepieciešams vilkt telefoniju mūsu laikā? Ir taču bezvadu tehnoloģijas. Ar cieņu,...

Elektromontāža

Kāpēc, beidzot kurināt, pa skursteni caur apkures katlu dzīvoklī nāk smaka no skursteņa?
Labdien!

Man ir centrālapkures katls, kam ir izvads ārā no mājas. Skurstenis - parasts metāla, nesiltināts.

Dažreiz novērojama problēma, ka, beidzot kurināt, pa skursteni caur apkures katlu iekšā telpā nāk gaisa pieplūde, kā rezultātā visas smakas no skursteņa un krāsns nonāk dzīvoklī.

Kāpēc novērojama šāda parādība un kā ar to cīnīties?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Saprotu, ka runa ir par malkas katlu. Visdrīzāk, problēma ir nesiltinātajā dūmvadā, jo dūmvada ārējā daļa ātri atdziest un pazūd vilkme. Ārējam dūmvadam ir jābūt siltinātam, kā arī telpai ir jābūt svaiga gaisa pieplūdei. Ar cieņu,...

Apkure

Ko darīt, lai gāzes apkures katls spētu uzsildīt visu māju?
Labdien!

Man ir problēmas ar apkuri privātmājā, platība 120 m2. Apkure - gāzes, katls - "Viessmann Vitopend 100". Mājās ir 9 radiatori, kā arī siltā grīda gan vannas istabā (6 m2), gan koridorā (4 m2). Ir arī apkures kontroles pults, ar kuru var uzstādīt nepieciešamo temperatūru. Problēmu pamanīju jau pagājušā ziemā, taču risinājumu tā arī neatradu. Tāpēc jau laikus, pirms ziemas sākuma, vēlētos zināt, kur ir problēma.

Respektīvi - nav iespējams piesildīt visu māju/radiatorus. Varbūt tas tāpēc, ka katls pārāk švaks? Ko darīt, lai katls spētu piesildīt visu māju?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Jums jāgriežas pie apkures katla uzstādītāja / ieregulētāja. Uz kādu jaudu katls ir ieregulēts? To var viegli noteikt pēc gāzes patēriņa. 120 m2 ir maza platība un būtu pa spēkam jebkuram gāzes katlam. Var būt arī ir problēmas ar hidrauliku. Ar cieņu,...

Apkure

Sadarbības partneri