Ar kādiem līdzekļiem visātrāk un efektīvāk var notīrīt grafiti no mājas fasādes, kas apmesta ar raupjo (biezpiena) apmetumu?
Labdien!

Lūdzu, palīdzību!

Ar kādiem līdzekļiem visātrāk un efektīvāk var notīrīt grafiti no mājas fasādes, kas apmesta ar raupjo (biezpiena) apmetumu? Tā, lai nebūtu redzamas tīrīšanas pēdas. Un vai ir kāds līdzeklis, ko uz šādas virsmas var uzklāt, lai grafiti turpmāk nepieķertos?

Jau iepriekš milzīgs paldies par palīdzību!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Raupjas virsmas notīrīt ir daudz grūtāk nekā gludas, jo no dziļajām porām ir grutāk dabūt ārā krāsas paliekas.

No fasādes grafiti tīriet ar MAPEI WALL GUARD GRAFFITI REMOVER GEL https://www.velvemst.lv/uploads/wallguard_graffiti_remover_gel.pdf

Pēc sienas nomazgāšanas virsmu pārklājiet ar MAPEI WALLGARD GRAFFITI BARRIER. https://www.velvemst.lv/uploads/wallguard_graffiti_barrier.pdf

Kā lietot produktus, lasiet tehniskajās lapās. Ja rodas papildu jautājumi: https://www.velvemst.lv/kontakti vai 67460990

Būvmateriāli

Kāpēc uz balkona ieklātā hidroizolācija pēc nepilna gada saplaisājusi?
Labdien!

Vēlos noskaidrot, kāds varētu būt iemesls, kāpēc uz balkona ieklātā hidroizolācija (HIDROSTOP HL110) pēc nepilna gada ir pilnīgi saplaisājusi?

Paldies!
Atbild:
Gatis Puķīte
Labdien!

Vislabāk uz Jūsu jautājumu varētu atbildēt šī materiāla ražotājs.
Iemesli hidroizolācijas plaisāšanai var būt ļoti daudz, piemēram, ieklāšanas noteikumu ievērošana, balkona pamatnes stāvoklis un citi.

Hidroizolācija

Cik lielu troksni var radīt siltumsūknis? Vai tas ir piemērots uzstādīšanai mājās, kurās ir mazs bērns?
Labdien!

Plānoju privātmājā uzstādīt siltumsūkni. Ģimenē ir mazs bērns, tapēc vēlējos saprast no speciālista šajā jomā, cik lielu troksni varētu siltumsūknis radīt, vai tas būtu piemērots variants, ja mājās ir mazs bērns (arī drošības ziņā)?

Paldies!
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Sveicināti!

Katra siltumsūkņa trokšņu līmenis uzrādīts siltumsūkņa tehniskajā specifikācijā. Bet, lai radītu reālu priekšstatu par troksni, ko rada siltumsūknis, mēs varētu iedomāties lielu ledusskapi, jo arī darbības princips ir tāds pats kā ledusskapim.

No drošības viedokļa tas ir viens no drošākiem apkures veidiem. Drošības līmenis ir tikpat liels kā jebkurai sadzīves elektrotehnikai: ledusskapim, veļasmašīnai, traukmašīnai utt.
Parasti, būvējot māju, kādu telpu paredz "skaļajai" elektrotehnikai - ūdens sūknim, filtru iekārtai, veļas mašīnai, veļas žāvētājam, saldētavai, kondicionēšanas iekārtai, siltumsūknim utt. Ērta vieta siltumsūkņa izvietošanai ir garāža, bet, ja māja ir ļoti maza, tad siltumsūkni var uzstādīt siltinātā vējtverī, priekšnamā, vannas istabā. Ja tomēr nav iespēju iepriekš minētajās vietās izvietot siltumsūkni, tad to var izvietot virtuves stūrī, papildus siltumsūknim apkārt apbūvējot ko līdzīgu sienas skapim, ar papildus skaņas izolāciju. Bet jāņem vērā arī apstāklis, ka kā jau jebkurai tehnikai nepieciešama profilaktiskā apkope, remonts, un jo šaurākā vietā siltumsūknis tiks izvietots, jo dargākas būs servisa izmaksas, jo servisa izmaksas parasti ir atkarīgas no laika, ko speciālists pie jums pavadīs. Lai veicas!

Siltumsūkņi

Kas nepieciešams no klienta, lai pasūtītu 3D drukas pakalpojumu?
Labdien!

Kas nepieciešams no klienta, lai pasūtītu 3D drukas pakalpojumu? Cik izturības ziņā labi ir izdrukātie materiāli? Interesējos, jo veidoju korpusus dažādiem gaismekļiem, gan no koka, gan stikla, gan citiem materiāliem. Ideju ir daudz, bet ne visas izdodas realizēt no tiem materiāliem, ar kuriem strādāju, tapēc pieļauju iespēju sadarboties ar kādu 3D drukas pakalpojumu sniedzēju, jo, cik man zināms, 3D printēšana šajā ziņā sniedz būtiskus ieguvumus. Vai tas vispār ir dārgs prieks?

Paldies!

Ar cieņu,
Arnis
Atbild:
Daniels Kalašņikovs, "Kalashnikov 3D", SIA
Labdien!

Paldies par Jūsu jautājumu!

Pirmkārt, lai izvērtētu 3D drukas iespējamību un cenu, ir nepieciešams 3D modelis. Ieteicams OBJ vai STL formātā. Ja tāda nav, mēs pēc Jūsu skicēm varam modeli arī uztaisīt.

3D drukai ir būtiski ieguvumi gan laika ziņā, gan izmaksu ziņā. Mums ir pieejami 2 printeri - viens drukā ar fotopolimēru un otrs ar PLA un citiem plastikātiem. 3D printēšana dod savas priekšrocības, piemēram, prototipēšanā. Jo ir iespējams izstrādāt prototipu dažādos izmēros, ātri un salīdzinoši nedārgi.

3D druka var būt gan lēts, gan dārgs prieks, jo viss ir atkarīgs no projekta apjoma un modeļa sarežģītības, jo diemžēl ne visu ir iespējams arī izprintēt. Ir savi ierobežojumi.

Būvkonstrukciju projektēšana

Cik ilgā laikā un kur var apgūt skursteņslauķa darbam nepieciešamās iemaņas un zināšanas?
Labdien!

Esmu beidzis vidusskolu un domāju, kur iet mācīties talāk. Mani interesē skursteņslauķa darbs, tāpēc vēlētos uzzināt no eksperta:

1) cik ilgi un kur var apgūt skursteņslauķa iemaņas, lai varētu patstāvīgi vēlāk strādāt (kā individuālais komersants)?
2) kādi darbarīki, aprīkojums nepieciešami skursteņslauķa darbam?
3) cik bīstams ir šis darbs?
4) kas ir interesantākais šajā darbā?
5) ko vēl svarīgi zināt, ja ir vēlme kļūt par skursteņslauķi?

Jau iepriekš ļoti pateicos!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Prieks, ka vēlaties izvēlēties šo amatnieka profesiju!

Skursteņslauķa profesija ar katru gadu kļūst arvien pieprasītāka, jo pieaug ne tikai dūmvadu skaits, bet arī prasības un atbildība par to uzturēšanu un ekspluatāciju.
Par visiem šīs profesijas jums interesējošiem jautājumiem iesaku sazināties ar skursteņslauķu biedrību.

www.skurstenslaukiem.lv

Ar cieņu,

Apkure

Vai 3D skenēšana ir iespējama caurspīdīgām/stikla konstrukcijām?
Labdien!

Interesē šāds jautājums - vai 3D skanēšana ir iespējama arī caurspīdīgām, stikla konstrukcijām, kas domātas interjera plānošanas vajadzībām? Ja jā, tad kā tas notiek, lai netiktu atstāta negatīva ietekme uz šī objekta virsmu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Daniels Kalašņikovs, "Kalashnikov 3D", SIA
Labdien!

Paldies par uzdoto jautājumu!

Teorētiski stiklu nav iespējams ieskenēt, jo skeneris stiklu "neredz'". Bet praktiski - stikla priekšmetus var apstrādāt ar speciālu pulveri, la stikls pārklātos. Pulveris pilnīgi nekaitē stiklam un vēlāk ir viegli noskalojams.

Būvkonstrukciju projektēšana

Kā efektīvāk un ātrāk notīrīt spoguļus?
Labdien!

Esmu vairākkārt mocījusies, cenšoties ideāli notīrīt mājās esošos spoguļus, mēģināju ar avīzēm un speciāliem līdzekļiem, bet katru reizi viens un tas pats - švīkas, kas vēl vairāk tikai paildzina tīrīšanas darbus. Varbūt ir kāds efektīvāks un ātrāks veids, kā panākt ideāli tīrus spoguļus bez lielas piepūles? Varbūt varat ieteikt labākos tīrīšanas līdzekļus, materiālus? Svarīgi arī, lai spoguļi pēc iespējas ilgāk saglabātos tīri un uz tiem mazāk sēstos putekļi.

Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Atbild:
Toms Bērziņš, "Todanoli", SIA
Sveiki!

Spoguļus efektīvi notīra atšķaidīts "Fairy" tīrīšanas līdzeklis.

Mēbeles

Vai LED apgaismojumam ir arī kādi trūkumi?
Labdien!

Plānoju dzīvoklī nomainīt spuldzītes uz LED apgaismojumu. Tik daudz ir dzirdēts par LED priekšrocībām, ka rodas jautājums - vai tam ir arī kādi trūkumi? Lūdzu, iesakiet arī, kam pievērst uzmanību, izvēloties LED gaismekļus, lai no tiem gūtu maksimālu labumu un lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk?

Paldies!
Atbild:
Dzintars Mednis, "EMT", SIA
Sveiki!

LED spuldzēm "sēžas" apgaismojums. Respektīvi, tās zaudē spožumu. Pie izvēles jāskatās uz stundām. Jo lielāks solītais stundu skaits, jo vēlāk sāks sēsties spilgtums.

Nav jēgas pirkt mazāk par 50 000 stundām. Tās attiecīgi ir dārgākas, jāparēķina līdzi izmaksas, vai vispār ir jēga kaut ko mainīt. Vēl viens parametrs, ko parasti nepiemin, ir ieslēgšanas/izslēgšanas reižu skaits. Elektroierīcēm nepatīk, ja tās bieži slēdz iekšā/ārā. Pie biežas slēgšanas mūžs samazinās (piemēram, WC labāk nelietot, jo ekonomijas nebūs).

Ja gribat dimmēt (regulēt) apgaismojuma līmeni, tad ir jāpērk attiecīgas LED spuldzes, kā arī dimmerim ir jābūt priekš LED. Pareizi jānopērk - nezinu, vai lielveikalā kāds palīdzēs, bet specializētajos apgaismes veikalos padomu iedos.

Elektromontāža

Kāpēc tērauda žogs kļuvis plankumains?
Sveiki!

Biju pasūtījis žoga izgatavošanu savai dārza teritorijai. Pamanīju, ka pārklājums ir kļuvis tāds kā plankumains, nav vienmērīgā tonī, uz tā ir tādi pelēcīgi pleķi. Vēlos saprast - vai tā ir izgatavotāja vaina, brāķis vai tā tam ir jābūt? Žogs ir karsti cinkots.

Tāpat vēlos uzzināt priekšdienām - vai karsti cinkotu tērauda žogu būtu prātīgi pārkrāsot patstāvīgi, bez meistara palīdzības, un kādas krāsas šim nolūkam var izmantot?

Paldies!
Atbild:
Guntis Kalsnavs, "Metāldarbnīca", SIA
Labdien!

Karstās cinkošanas rezultātā rodās cinka karbonāta pārklājums, kam ir kristāliska struktūra. Kristāla režģi nosaka to, ka virsmas krāsa nav viendabīga. Cinka pārklājuma kvalitāti nosaka tā slāņa biezums, kas ir atkarīgs no pamata metāla sastāva un biezuma. Šie parametri ir reglamentēti standartā ISO1461.

Ieteikumi cinkotas virsmas krāsošanai:

- pēc cinkošanas atļaut izstrādājumam pāris nedēļas nostāvēties, tad attīrīt sārma nosēdumus no izstrādājuma virsmas ar "Karcher" vai beržot;

- ieteicams veikt vieglu abrazīvu apstrādi. Tā virsmu padara matētu, nodrošinot labāku krāsas saķeri. To veic kvalificēti strūklotāji vai var veikt pats ar viegli abrazīvu materiālu, piemēram, "Scotch brite" uz el. instrumenta vai beržot;

- izvēlēties krāsu, kas paredzēta cinkotām virsmām.

Krāsas

Ar kādiem mūsdienu materiāliem var aizpildīt pelnu lūkas apkures krāsnij?
Labdien!

Apkures krāsnij, siltuma mūrim vecās pelnu lūkas nomainīju uz nerūsējošā tērauda. Vecajās iekšā bija ķieģelis, izmērs lūkām 10x13 cm.

Ko var likt iekšā no mūsdienu materiāliem? Vati ar foliju vai karstumizturīgu vati, vai ko citu? Cik biezam jābūt šim materiālam?

Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Var likt cieto akmens vati 3-5 cm. Es dodu priekšroku ķieģelim.

Krāsnis