Kāds ir pieļaujamais nelīdzenuma cipars melnajai grīdai un kā praktiski to nosaka?
Labdien!

Ir divi neksiadri jautājumi:

1. Kāds ir pieļaujamais nelīdzenuma cipars melnajai grīdai un kā praktiski to nosaka?

2. Kāds ir pieļaujamais cipars parketa dēļa izliekumam?

Paldies!
Atbild:
Gunārs Kaukulis, "Kāgo", SIA
Labdien!

Pamatnes prasības ir atkarīgas no tā, kādu segumu plānots ieklāt pa virsu. Standartā prasība ir, ka nelīdzenumi pieļaujami ar atkāpi līdz 3 mm uz 2 m. Pārbaudi veic ar 2 m latu (liek uz grīdas un pārbauda, vai neveidojas pārāk lielas spraugas).

Ar cieņu,

Grīdas

Kā apmest ķieģeļu sētu?
Labdien!

Ir ļoti neglīta sarkano ķieģeļu (nepilnie, loga ķieģeļi bez vienas malas) siena, apmēram 3 metri abpus koka vārtiem, kas ir nokrāsoti sarkanbrūnā krāsā. Siena tiešām ir ļoti neglīta un nepilnie ķieģeļi ir daudzviet redzami.

Vēlētos apmest ķieģeļu sētu ar ietonētu apmetumu, kas nekontrastētu ar vārtiem. Vēlētos uzzināt precīzu instrukciju - kā to darīt? Apmetumu javu labāk samaisītu paši nekā pirktu gatavu.

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Tā kā šī siena pakļauta atmosfēras un kapilārā mitruma iedarbībai, risinājums nebūs tik vienkāršs, kā Jums gribētos.

- Ķieģeļu sienu nomazgā no apauguma un notīra līdz nestspējīgai pamatnei;

- Sienai uzklāj saķeres slāni POROMAP RINZAFFO <5 mm (http://www.velvemst.lv/uploads/PoroMap_Rinzaffo.pdf);

- Sienu apmet ar PROMAP INTONACO apmetumu >15mm (http://www.velvemst.lv/uploads/poromap_intonaco.pdf,
http://www.velvemst.lv/uploads/Poromap_Finitura.pdf);

- Ja faktūra der, tad klāj grunts slāni SILANCOLOR PRIMER PLUS un tad krāso ar SILANCOLOR PAINT PLUS (http://www.velvemst.lv/uploads/silancolor_primer_plus.pdf,
http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf).

Šī POROMAP apmetuma sistēma ir šķīstošo sāļu noturīga un drīkst būt pakļauta kapilārajam mitrumam. SILANCOLOR PAINT PLUS krāsa ir ar augstu tvaika caurlaidību.

Ja ir jautājumi, droši zvaniet vai rakstiet, mūsu kontakti:
http://www.velvemst.lv/kontakti

Apdare

Vai var izmantot zemi, kurā ierakta siltumsūknim nepieciešamā kontūra?
Labdien!

Vai var izmantot zemi, kurā ierakta siltumsūknim nepieciešamā kontūra? Vai var stādīt kokus, krūmus, vai bērni šajā teritorijā var droši rotaļāties?

Paldies!
Atbild:
Valdis Šakars
Labdien!

Ja ģeotermālās caurules ir ieguldītas pareizā dziļumā un attālumā viena no otras, tad uz šī zemes gabala varat stādīt ko vien vēlaties. Arī Jūsu jautājumam par bērnu rotaļāšanos šajā teritorijā atbilde ir pozitīva - jā, tas ir droši un nekaitīgi.

Runājot par sēšanu vai stādīšanu, jāpiebilst, ka maldīgs ir apgalvojums, ka ģeotermālās caurules izmanto vasarā grunts virsējos slāņos uzkrāto siltuma enerģiju. Gluži pretēji - ģeotermālā sistēma ziemā izmanto enerģiju, kura nāk no zemes dziļākiem slāņiem, un tieši tādēļ ir svarīgi ieguldīt šīs caurules vismaz 1,60 m dziļumā (min. 40 cm zem grunts caursalšanas robežas attiecīgajā reģionā).

Vēlreiz uzsvēršu, ja ģeotermālo cauruļu sistēmas dziļuma, izvietojuma un cauruļu garuma aprēķini ir veikti pareizi, tad šāda sistēma neatstāj nekādu ietekmi uz augsnes virskārtu (tajā skaitā, arī pavasarī šī teritorija atkusīs tik pat ātri, kā teritorija, kurā nav izbūvētas ģeotermālās caurules.

Inženierkomunikācijas

Vai pēc krāsošanas radušās sienu gaisa kabatas var novērst?
Labdien!

Mājās veicu remontu, krāsoju sienas. Pēc 1 krāsošanas reizes vietām ir uzburbusi siena, veidojot tādas kā gaisa kabatas. Speciālisti, ar kuriem esmu konsultējies, saka, ka tur nevar neko darīt. Vai tā ir?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Visticamāk, ka siena ir mitra (iemesli var būt: siena pakļauta kapilārajam mitrumam, no jumta tek uz fasādes), līdz ar to krāsu atspiež. Vajag saprast cēloni un cik liels ir šis sienas mitrums. Ja siena ir mitra, nedrīkst pielietot ģipša bāzes špakteles. Problemātiskās sienas var krāsot ar SILANCOLOR PLUS sistēmas krāsu.

Vairāk informācijas:

http://www.velvemst.lv/uploads/silancolor_primer_plus.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf

Ja ir jautājumi, droši zvaniet:
http://www.velvemst.lv/kontakti

Apdare

Kā risināt situāciju ar kaimiņu remonta dēļ ieplaisājušiem griestiem?
Labdien!

Nu jau 2 gadus dzīvoju Hruščova laika piecstāvu ēkā, 4. stāvā.
Situācija diezgan nepatīkama. Pirms vairākiem mēnešiem (4-5) augšējie kaimiņi uzsāka savā dzīvoklī vērienīgus remontdarbus, spriežot pēc tā, ka remonts ilga 4 mēnešus un vēl šobrīd ik pa laikam ir dzirdama urbšana, daudzīšanās no viņu dzīvokļa. Neilgi pēc tam, kad tika uzsākti remontdarbi, pamanīju dzīvokļa visās telpās (2 istabās, virtuvē, vannas istabā), ka ir ieplaisājuši griesti (vai apmetums šuvju vietās). Nevēloties rīkot skandālu ar kaimiņiem (parasti esmu miermīlīga), negāju pie viņiem skaidroties un arī nesūdzējos namsaimniekam. BET pēdējos pāris mēnešus esmu novērojusi, ka ir IEVĒROJAMi palielinājusies dzirdamība no šī kaimiņu dzīvokļa - dzirdami gan soļi, gan sarunas, īsāk sakot, jebkāds troksnis. Līdz ar to radušās aizdomas, ka, iespējams, varētu būt skartas nesošās konstrukcijas un griesti nav izturējuši slodzi, tāpēc radušās plaisas un attiecīgi palielinājusies dzirdamība. Diemžēl trokšņi no kaimiņu dzīvokļa ir kļuvuši traucējoši, jo tie ir dzirdami katru dienu, tai skaitā pēc 23.00 vakarā, arī ap 5.00 no rīta diezgan bieži. Kaimiņi ļoti bieži strīdās, lamājās, bļaustās, nereti arī dzirdu viņu bērna vaidas un raudāšanu pa naktīm, turklāt bērnu neviens nemierina, jo raudāšana turpinās vairākas stundas. Kaimiņi diemžēl "dzeroši", kas arī ir viens no iemesliem, kāpēc vēl joprojām neesmu pie viņiem gājusi runāt, jo neticu, ka man kāds adekvāti spēs atbildēt uz manām pretenzijām. Mani neinteresē, kas notiek kaimiņu privātajā dzīvē, tā ir viņu darīšana. Uztrauc tikai tas, ka viņus var ļoti labi dzirdēt un bieži pat nākas nakts vidū tā dēļ pamosties. Atkārtošos, ka rīkot izskaidrošanos nevēlos, tāpēc trokšņu dēļ neesmu saukusi arī policiju. Bet tagad mans mērs ir pilns, jo šodien kaimiņi gandrīz appludināja manu dzīvokli (minimāli, jo ātri noreaģēju, bet tomēr fakts paliek fakts). Parunāt pie reizes par viņu remontdarbu sekām diemžēl neradās izdevība.

Izskaidrojot situāciju namsaimniekam, konkrēti, inženierim, man ieteica sākumā vērsties būvvaldē ar problēmu aprakstošu vēstuli un fotogrāfijām ar ieplaisājušajiem griestiem.

Vēlējos uzdot jautājumu - kā būtu pareizi darīt šādā situācijā? Vai kaut kas reāli varētu mainīties, ja vērsīšos būvvaldē? Kāda ir kārtība - kā notiek šāda veida procedūras un "vaininieku" dzīvokļa izmeklēšana? Un kam par to jāsedz izmaksas? Ko varu pati darīt lietas labā, lai mazinātu šo dzirdamību? Jo, visticamāk, aizšpaktelējot visas iespējamās plaisas griestos un ap radiatoru stāvvadiem, nekas diži nemainīsies..

Lūdzu sniegt iespējami detalizētāku atbildi, jo, visticamāk, ne mazums cilvēku ir saskārušies ar šādu problēmu, vai arī ieteikt, kur var atrast informāciju, kas sniegtu atbildi uz manu jautājumu.

Paldies.
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Visticamāk, ka, veicot remonta darbus, tika izņemti ārā izdedži, kas atslogoja pārsegumu, tāpēc Jums saplaisāja griesti. Izdedži tika aizstāti ar maza blīvuma vati, tādēļ Jūs tagad labi dzirdat kaimiņus. Respektīvi, labu gribot, bet bez zināšanām, tiek panākts sliktāks rezultāts nekā bija iepriekš.

Namu apsaimniekošana

Kā novērst mitruma un pelējuma cēloņus, ja ir jau veikta siltināšana?
Labdien!

Dzīvoklis, 21 m2, studio tipa, izvietots pirmskara laika mājas pirmajā stāvā, apakšā pagrabs, nesen veikts kapitālais remonts, kura laikā sienas nosiltinātas ar akmensvati un apšūtas ar rīģipsi (bez tvaika plēves). Pēc gada parādījās pelējums istabas stūros.

Sakiet, lūdzu, ir kāds veids, kā cīnīties ar pelējuma cēloņiem? Varbūt mitruma nosūcējs palīdzēs? Esam izmisumā, jo vēl nav izmaksāts kredīts par remontu..

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Pie tāda remonta, kas ir bijis, pelējums ir un būs - neviens uz neorganiskas apdares neveic organisku jeb naftas sintēzes apdari. Sēnes rodas tikai siltumā un mitrumā, un vidē, kur ir, no kā baroties. Jums noteikti ieteiks pesticīdus izmantot un visus pārējos industrijas reklāmētos produktus, kaut arī tas nav pareizi.

Ventilācija

Kā labāk izbūvēt piespiedu ventilāciju dzīvoklim?
Sveiki!

Sakiet, lūdzu, kā labāk izbūvēt piespiedu ventilāciju dzīvoklim?

Ja izurbj caurumu sienā, kā izdarīt, lai neizpūš māju? Un, ja urbj caurumu sienā, vai ir nepieciešamas kādas atļaujas?

Paldies!
Atbild:
Ainārs Vizulis, "Indutek LV", SIA
Sveiki!

Parasti labāk taisīt caurumu sienā siltajos gada mēnešos, bet, ja vēlaties ziemas periodā, tad ar neērtībām ir jārēķinās. Ja tiek izurbts caurums sienā, tad acīmredzot tur paredzēts likt kādu ierīci, kas varētu būt ventilators ar vienvirziena siltinātu vārstu un aprīkots ar priekšsildītāju, vai arī neliela ventilācijas rekuperatora iekārta, kas paredzēta dotajai telpai. Ja vēlaties taisīt caurumu sienā, kas ir visu dzīvokļu īpašnieku kopīpašums (ārējā fasāde), tad būtu jābūt 51% kopējai piekrišanai, bet jebkurā gadījumā, šai darbībai ir jābūt saskaņotai ar Jūsu pilsētas būvvaldi un ir jāsaņem atļauja. Viņi sīkāk paskaidros kādas ir nepieciešamās darbības, kas jāveic.

Ventilācija

Kāds būtu īstais risinājums, lai nosiltinātu pagraba griestus daudzdzīvokļu mājā?
Labdien!

Dzīvoju pirmajā stāvā. Remonta laikā visas grīdas demontēju līdz paneļiem un izveidoju peldošās grīdas, keramzīts 10 cm, uz kā uzlikts grīdas rīģipsis divās kārtās. Bet grīdas dzīvoklī ir aukstas. Sāku apsvērt domu par pagraba griestu siltināšanu.

Kāds būtu īstais risinājums, lai nosiltinātu pagraba griestus (dobos pārseguma paneļus)? Likt akmens vates lameles vai putupolistirolu?

Paldies!

Ar cieņu,
Roberts
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Sveiki!

Šim pasākumam ir piemērotas lameles.

Siltināšana

Vai darba drošības kursi ir jāapmeklē visiem uzņēmuma darbiniekiem vai tikai pārstāvim?
Labdien!

Nesen dibināju celtniecības tehnikas nomas uzņēmumu. Tā kā piedāvāsim arī speciālistu pakalpojumus, ir aktuāls jautājums par darba drošību. Neviens no pieciem uzņēmumā strādājošiem darbiniekiem nav šādus kursus izgājis. Vai tie ir jāiet visiem vai jādeleģē kāds pārstāvis?

Paldies!
Atbild:
Andrejs Boka, "Safework", mācību centrs
Labdien!

Kursi nepieciešami vismaz vienam no Jūsu darbiniekiem, pārējiem darbiniekiem jāveic regulāra instruktāža.

Vairāk informācijas var atrast šeit: http://lm.gov.lv/lv/darba-devejiem/darba-aizsardzibas-organizatoriska-struktura-uznemuma

Ar cieņu

Darba aizsardzība