abc.lv skaitļos

Lietotāji online102
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Atbild eksperti : abc.lv
Kā atjaunot siltinājumu bēniņos?
Sveicināti!

Esmu ieplānojis restaurēt siltinājumu bēniņos, utilizējot skaidas.

Uz doto brīdi, ja skatās no bēniņiem, starp sijām ir skaidas 7 cm līdz 10 cm, tad sarkans papīrs, dēlīši, tad tukša sprauga apmēram 5 cm, tad 2. stāva melnie griesti.

Ko darīt ar spraugu? Vai pareizi būtu demontēt dēlīšus?
Demontējot iegūtu sijas platumu - 20 cm - siltināšanas vietu materiālam, zem tā pa visu platību smalki ieklātu tvaika barjeru. Vai tā darīt būtu prātīgi, neskatoties uz to, ka process būtu darbietilpīgs?

Jumts - 30 gadīgs šīferis, esmu auksto bēniņu īpašnieks.

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Paldies par jautājumu, bet ir ļoti daudz nezināmā. Lūdzu, piezvaniet man uz tālruni 29611614 vai atsūtiet savu telefona nr.

Siltināšana

Neapdzīvotas koka mājas apkure ziemā - vai nepieciešama?
Labdien!

Koka māja ir veca, bet labā stāvoklī. Neviens tur pagaidām nedzīvo un nedzīvos kādus pāris gadus.

Vai ir vērts vienreiz nedēļā ziemā braukt un šo māju apkurināt? Mājā ir krāsns apkure. Vai labāk nekurināt vispār? Dzirdēts par kondensāta uzkrāšanos utt.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Pēc pieredzes varu teikt, ja māja ir koka un visa apdare ir no koka, tad var nekurināt, jānodrošina tikai vēdināšana, lai telpās neveidojas mitrums. Reizi nedēļā kurinot, straujas temperatūras maiņas ietekmē, izdalīsies mitrums var rasties kondensāts.

Ar cieņu,

Apkure

Ja vannas istabas siena siltināšanas nolūkā ir apšūta ar putuplasta plāksnēm, vai pie tām var līmēt flīzes?
Labdien!

Ja vannas istabas siena siltināšanas nolūkā ir apšūta ar putuplasta plāksnēm, vai pie tām var līmēt flīzes? Kādu vēl alternatīvu materiālu iespējams izmantot telpā ar augstu mitruma līmeni?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Jums putuplasts jāarmē ar līmjavu un sietu, tad izolācija jāfiksē ar fasādes dībeļiem, un tad jāpārvelk vēlreiz ar līmjavu. Pamatni gruntējiet ar "Primer G", atšķaidītu 1:1 ar ūdeni. Virsmu hidroizolējiet ar "Mapegums wps", stūros iestrādājot "Mapeband Easy" stūra lentu. Flīzes līmējiet ar "Adesilex P9".

https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/784/primer-g/?rt=products&ac=download&id=1738
https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/92/mapegum-wps/?rt=products&ac=download&id=2980
https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/1585/mapeband-easy/?rt=products&ac=download&id=2769
https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/1548/adesilex-p9/?rt=products&ac=download&id=2020

PS. Ēkas siltināšana no iekšpuses no konstrukciju viedokļa nav ieteicama, jo pamatsienas apjoms paliek aukstāks, kas var radīt nelabus procesus sienas konstrukcijā (pelējums, sēnes un paaugstināts mitrums konstrukcijā). Ceru, ka pielīmētais izolācijas biezums ir <5 cm.

Santehnika

Ar ko labāk var aiztaisīt koka dēļu grīdas spraugas privātmājā?
Labdien!

Ar ko labāk var aiztaisīt koka dēļu grīdas spraugas privātmājā?

Paldies!
Atbild:
Violeta Auguceviča, "Kāgo", SIA
Labdien!

Dēļu spraugām, naglu galvām un citām iespiedumu vietām izmanto šuvju ķiti, ko atjauc ar tīru, smalku koksnes pulveri no pēdējās slīpēšanas. Vācu ražotāju PALLMANN un LOBA materiālus var meklēt pie KĀGO.

Ar cieņu,

Koka grīdas

Kā pareizāk ierīkot vannasistabu guļbūvē?
Labdien!

Man ir ulmaņlaika guļbūve un es gribu ierīkot tur vannas istabu. Grīda ir plānota ūdens apsildāmā, sienas tagad ir notīrītas no vecā apmetuma un ir tīrs koks. Griesti arī ir noārdīti un ir tikai pliki dziedi. Vannas istaba, sanāk, atrodas mājas stūrī ar divām ārsienām.

Kā vislabāk ierīkot sienas un griestus, lai vecās koka brusas nesāktu pūt no mitruma?

Mājai ir divi stāvi, bet tikai viens ir apdzīvojams, pēc pāris gadiem ir plānots arī otro stāvu uztaisīt apdzīvojamu. Un māja jau ir siltināta ar vati no ārpuses ar koka fasādi.

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Guļbalķu šuves hermetizējiet ar sentēvu metodēm vai ar mūsdienu blīvēšanas metodēm (ne putām), lai novērstu gaisa konvekciju. Sienu varat apšūt ar >50 mm fibrolītu un apmest ar cementa/ kaļķa apmetumu vai taisīt karkasu, apšūtu ar plāksni.

Kā hidroizolācijas risinājumu gribu ieteikt "Mapeguard WP 200" hidroizolācijas sistēmu, kas vienlaicīgi ir gan lielisks hidroizolācijas risinājums, gan produkts ar augstu tvaika pretestību Sd<142m. Iestrādes video:
https://www.youtube.com/watch?v=7VsmD67F5rY

Par produkta iestrādes niansēm un komplektāciju, lūdzu, sazinieties ar Tomu: https://www.velvemst.lv/lv/kontakti/

Būvkonstrukciju projektēšana

Kādu materiālu izmantot grīdas skanas izolācijai, lai samazinātu trokšņus, kas nāk no apakšējā dzīvokļa?
Labdien!

Plānots mainīt grīdas segumu. Kādu materiālu varētu izmantot, ja vēlos samazināt trokšņus, kas nāk no apakšējā dzīvokļa? Cik piemērots šādā gadījumā ir korķa materiāls, kam pa virsu klātu grīdas segumu, piemēram, laminātu?

Paldies!
Atbild:
Violeta Auguceviča, "Kāgo", SIA
Labdien!

Korķa-PU granulāta zemsegums, piemēram, UZIN RR 188, ir ļoti labs skaņas un siltuma izolācijas materiāls. Pieejami 2/3/4mm biezumi (jo biezāks, jo lielāka izolācija). Ieklāšanu ieteicams veikt, pielīmējot zemsegumu pie pamatnes.

Ja plānots klāt laminātu, tad ekonomiskāka alternatīva būtu "Izopor" zemseguma plāksnes (putupolistirolam līdzīgs materiāls). Pieejamas 4/5mm biezas versijas. Ieklāšana - peldoši.

Ar cieņu,

Apdare

Kā pieslēgt granulu katlu pie ķieģeļu skursteņa?
Labdien!

Ir iegādāts granulu katls un vēlos to pieslēgt pie ķieģeļu skursteņa. Esmu dzirdējis, ka granulu katliem ir liels izmešu daudzums un varētu būt, ka skurstenis ātri aizaug ciet. Katls ir Kepo mc 20. Kā to pieslēgt un ko varētu ieteikt, lai skurstenis tik ātri neaizaugtu ciet?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Granulu katlam nav citādāks izmešu daudzums kā citiem malkas katliem, bet granulu katliem iespējama stipri zemāka dūmgāzu temperatūra un lielāks mitrums, tāpēc tiem noteikti jāizmanto tērauda (nerūsējošā tērauda) dūmenis. Jūsu gadījumā ķieģeļu dūmenī jāievieto nerūsošā tērauda čaula. Vairāk info Jums noteikti sniegs katla tirgotājs!

Ar cieņu,

Apkure

Kāds būtu optimālais grīdas pīrāgs un vai ir jāceļ grīda līdz nullei?
Labdien!

Ir nepabeigta 90-o gadu māja. Ir melnā grīda no betona. Pēc projekta bija paredzētas ventilējamās dēļu grīdas uz stabiņiem. Es gribu likt siltās grīdas, bet līdz nulles līmenim ir 30 cm.
Jautājums ir - kāds būtu optimālais pīrāgs un vai ir jāceļ grīda līdz nullei?

Paldies!
Atbild:
Inese Adamaite, "Anitra", SIA
Labdien!

Aicinām šo jautājumu uzdot projektētājiem vai silto grīdu speciālistiem. Viņi varēs atbildēt precīzāk.

+371 67218744
anitra@anitra.lv

Grīdas

Kādas caurules labāk lietot apkures sistēmas nomaiņai, vai radiatori arī jāmaina?
Labdien!

Saņēmu mantojumā 2 stāvu siltinātu ķieģeļu māju ar pašteces centrālapkuri, čuguna radiatoriem, kas kalpojuši 40 gadus. Gribētu restaurēt esošo apkures sistēmu, tāpēc vēlos uzzināt, kādas caurules labāk lietot nomaiņai, vai radiatori arī jāmaina?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Būtiski ir, kāda veida apkure Jums būs - gāzes vai cietā kurināmā!

Domāju, būtu jāmaina viss kopā, jo:

1) Vecos čuguna radiatorus praktiski nevar ideāli izskalot jeb, pareizāk, tas maksās tikpat, cik uzstādīt jaunus radiatorus;
2) Ar piespiedu cirkulāciju ir nepieciešami stipri mazāki diametri, salīdzinot ar pašteci, līdz ar to ekonomija būs arī no tā, ka jāsilda mazāks ūdens daudzums.

Visvienkāršāk ir izveidot apkures sistēmu no daudzslāņu plastikāta caurulēm, bet var arī ar presējamā tērauda (karbona) jeb vara caurulēm. Viss atkarīgs no rocības.
Kā arī mitrās telpās kā WC un vannas istabā neuzstādiet tērauda, bet gan alumīnija radiatorus.

Ar cieņu,

Apkure

Kurš materiāls būtu labāks siltināšanai?
Labdien!

Man ir koka stāvbūve, apšūta ar ķieģeli, starpā gaisa sprauga 5 cm. Domāju siltināt ar ekovati vai putuplasta bumbiņām. Kurš materiāls būtu labāks? Vai no iekšpuses jāliek tvaika barjera?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Piecu centimetru spraugā ekovati iestrādāt neizdosies. Putuplasta bumbiņas būtu laba izvēle, bet es vairāk skatītos uz "Knauf Insulation Supafil Cavty wall" materiālu. Šīs siltumizolācijas pluss būtu tāds, ka, to iestrādājot, tā sablīvējas. Ja kādreiz jāmaina logs vai durvis, tā paliek tur, kur stāvējusi. Putuplasta bumbiņām, konstrukcijai jābūt ļoti kvalitatīvi noslēgtai, jo savādāk var iztecēt kā smilšu pulkstenis.

Siltināšana