abc.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi19775
Nozares raksti802
Ekspertu atbildes2473
ABC padomi : abc.lv

Omulīgs dārza namiņš paša spēkiem

Omulīgs dārza namiņš paša spēkiem

Nojumes vai namiņa uzcelšana var būt liels izaicinājums, taču tas ir ļoti noderīgs projekts. Dārza namiņš noderēs instrumentu un aprīkojuma glabāšanai, savukārt nojume paglābs no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, piemēram, lietus vai intensīvas saules svelmes. Jauna nojume var kalpot arī kā lieliska vieta darba projektiem, kam nav vietas jau tā pilnajā garāžā.
Bruģis privātmājā: Kā sagatavot un ieklāt?

Bruģis privātmājā: Kā sagatavot un ieklāt?

Ja savas privātmājas pagalmam meklē segumu, kas būtu stingrs, izturīgs, viegli kopjams un estētisks, tad bruģis ir īstā izvēle. Slapjā laikā tas pasargās pagalmu no peļķēm, bet sausā – no putēšanas, turklāt bruģakmeņus iespējams izkārtot dažādos glītos rakstos un mozaīkās. Bruģa ieklāšana pagalmā izmaksā lētāk nekā asfaltēšana, un tā arī nav tik sarežģīta, kā varētu likties.
Skaņas izolācija paša spēkiem – ko ņemt vērā?

Skaņas izolācija paša spēkiem – ko ņemt vērā?

Vieglo konstrukciju, atklāto plānojumu, trokšņainu mašīnu, skaļu izklaides ierīču un citu faktoru dēļ mūsdienu mājās trokšņa līmenis ir augstāks nekā tas bija agrākos laikos. Un tad vēl ir kaimiņi. Ja vien ēka nav aprīkota ar kāda veida skaņas izolāciju, troksnis – it sevišķi daudzdzīvokļu mājās lielajās pilsētās – bieži vien var kļūt traucējošs un pat nepanesams. Taču kā rīkoties, lai trokšņa līmeni samazinātu, nemainot dzīvesvietu?
Bīdāmās durvis: Kā tās pieskaņot interjeram minimālisma stilā?

Bīdāmās durvis: Kā tās pieskaņot interjeram minimālisma stilā?

Ja iekārto mājokli minimālisma stilā, pievērs uzmanību, lai ikviens elements tajā būtu lakonisks un pārdomāts – arī bīdāmās durvis. Tā ir samērā bieža kļūda, ka perfektā miminālismā tieši bīdāmās durvis ir elements, kas lec ārā no kopējā stila, izskatās kā citplanētietis perfekti veidotajā minimālismā.
Ko ņemt vērā, izvēloties paklāju?

Ko ņemt vērā, izvēloties paklāju?

Jauna paklāja iegāde istabai var šķist apgrūtinoša, jo ir tik plašs piedāvājums un tik daudz faktoru, kas jāņem vērā. Sākot ar tā vispārējo nodilumu un paklāja kalpošanas laiku, līdz pat ieklāšanai (ja tas paredzēts visas grīdas noklāšanai) un izmaksām. Tomēr, ieguldot mazliet laika un veicot pienācīgu izpēti, arī tu galu galā atradīsi īsto paklāju, kas labi kalpos vēl daudzus turpmākos gadus.
Nelūgtie viesi pie mājas – vārnas: Kā pret tām cīnīties?

Nelūgtie viesi pie mājas – vārnas: Kā pret tām cīnīties?

Vārnas miskastē, koku zaros, pagalmā un arī dārzā: šie melnie un ārkārtīgi saprātīgie putni ir izplatīti gan laukos, gan piepilsētās, gan – aizvien vairāk – arī pilsētās. Vārnas ir gudras, jo tās, tāpat kā cilvēki, ir ļoti sabiedriskas, un to bari tavā sētā, visticamāk, ir plašas ģimenes, kas savā starpā dalās ar ēdienu un pieskata cita citu. Bieži vien jaunās vārnas palīdz saviem vecākiem rūpēties par jaunākiem brāļiem un māsām, un šie putni darbojas kopā, lai atvairītu plēsējus vai citas – saimei nepiederīgas – vārnas, kas ielauzušās to teritorijā.
Kā vasarā kopt dzīvžogu? Stāsta speciāliste

Kā vasarā kopt dzīvžogu? Stāsta speciāliste

Ja dzīvojamo namu telpas no ziņkārīgiem skatieniem slēpj aizkari vai žalūzijas, dārzos un pagalmos līdzīgu funkciju veic dzīvžogi. Kādus augus izvēlēties biezas, krāšņas dabiskās sienas veidošanai un kā dzīvžogu pareizi kopt, lai tas ne tikai norobežotu teritoriju, bet arī priecētu saimnieku un garāmgājēju acis?
Nekustamais īpašums, kam nepieciešams remonts: 3 svarīgi jautājumi pirms tā iegādes

Nekustamais īpašums, kam nepieciešams remonts: 3 svarīgi jautājumi pirms tā iegādes

Pēdējo mēnešu laikā pieaugusi klientu interese par māju un vasarnīcu iegādi, tostarp par īpašumiem, kam nepieciešams remonts. Lai gan tie tirgū pieejami par zemāku cenu, ir vairāki priekšnoteikumi, kas jāņem vērā, lai beigās nesanāktu par mājokli pārmaksāt.
Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Vasara nozīmē ne tikai siltu laiku un atpūtas baudīšanu ārpus telpām, bet arī dažādus sezonālos darbus, no kuriem liela daļa ir veicama piemājas dārzā vai pagalmā. Viens no šādiem darbiem ir zāliena vai mauriņa kopšana un pļaušana, kas, savukārt, nozīmē, ka tā veikšanai ir nepieciešams arī atbilstošs aprīkojums. Pirms iegādāties zāles pļāvēju, ir ieteicams apsvērt vairākus būtiskus faktorus. 
Gultiņa mājdzīvniekam – 5 idejas, kā to izveidot paša rokām!

Gultiņa mājdzīvniekam – 5 idejas, kā to izveidot paša rokām!

Vairums no mums ir bijuši situācijā, kad vēlamies savam mīlulim – kaķim, sunim vai kādam citam mīļdzīvniekam – sagādāt pašam savu guļvietu, kas ir ērta un praktiska, taču tās mēdz būt ļoti dārgas. Iespējams, kāds pat ir iztērējis daudz naudas, lai nopirktu savam kaķēnam visskaistāko, mīkstāko un dārgāko gultiņu, kādu vien iespējams atrast, taču mīlulis par to neizrāda ne mazāko interesi. Tā vietā, lai lieki tērētu naudu vai arī mēģinātu izzīlēt, kura mājiņa vai gultiņa varētu tavam mīļdzīvniekam iepatikties, kāpēc gan neizmēģināt izveidot to paša rokām?