abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19850
Nozares raksti835
Ekspertu atbildes2480
ABC padomi : abc.lv

Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Vasara nozīmē ne tikai siltu laiku un atpūtas baudīšanu ārpus telpām, bet arī dažādus sezonālos darbus, no kuriem liela daļa ir veicama piemājas dārzā vai pagalmā. Viens no šādiem darbiem ir zāliena vai mauriņa kopšana un pļaušana, kas, savukārt, nozīmē, ka tā veikšanai ir nepieciešams arī atbilstošs aprīkojums. Pirms iegādāties zāles pļāvēju, ir ieteicams apsvērt vairākus būtiskus faktorus. 
Gultiņa mājdzīvniekam – 5 idejas, kā to izveidot paša rokām!

Gultiņa mājdzīvniekam – 5 idejas, kā to izveidot paša rokām!

Vairums no mums ir bijuši situācijā, kad vēlamies savam mīlulim – kaķim, sunim vai kādam citam mīļdzīvniekam – sagādāt pašam savu guļvietu, kas ir ērta un praktiska, taču tās mēdz būt ļoti dārgas. Iespējams, kāds pat ir iztērējis daudz naudas, lai nopirktu savam kaķēnam visskaistāko, mīkstāko un dārgāko gultiņu, kādu vien iespējams atrast, taču mīlulis par to neizrāda ne mazāko interesi. Tā vietā, lai lieki tērētu naudu vai arī mēģinātu izzīlēt, kura mājiņa vai gultiņa varētu tavam mīļdzīvniekam iepatikties, kāpēc gan neizmēģināt izveidot to paša rokām?
5 biežākās kļūdas vasarnīcas iekārtojumā

5 biežākās kļūdas vasarnīcas iekārtojumā

Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju* ir vasarnīca vai lauku māja, kur vismaz nedēļas nogalēs aizmukt no pilsētas dunas, lai pabūtu tuvāk dabai. Daudziem šī vieta ir kā otrās mājas, tomēr nereti tajās pietrūkst mājīguma un kārtības. Interjera dizainers uzskaita izplatītākās kļūdas vasarnīcas iekārtojumā un ir pārliecināts, ka, veltot kaut vai vienu nedēļas nogali, brīvdienu māju var padarīt par vietu vasaras skaistākajiem mirkļiem.
Drošība, strādājot augstumā: Kas jāņem vērā?

Drošība, strādājot augstumā: Kas jāņem vērā?

Darbs augstumā joprojām ir viens no lielākajiem nāves un smagu savainojumu cēloņiem. Biežāk sastopamie negadījumi ir kritieni no kāpnēm un ielūstot vai iebrūkot nedrošām virsmām (piemēram, vecam un bojātam jumtam). Pats jēdziens "darbs augstumā" nozīmē kāda darba vai uzdevuma veikšanu jebkurā vietā, kur, ja netiek piemēroti dažādi drošības pasākumi, cilvēks pakļauts nokrišanas riskam, kas varētu izraisīt miesas bojājumus vai pat letālas sekas.
Kā izvēlēties flīzes jebkurai telpai mājoklī? Iesaka speciāliste

Kā izvēlēties flīzes jebkurai telpai mājoklī? Iesaka speciāliste

Viens no nemainīgi iecienītākajiem grīdas un sienu segumu veidiem mājokļos ir flīzes. No funkcionālām līdz dekoratīvām, tās rotā gan tādas ierastas telpas kā vannasistabas, saunas un baseini, gan dažādas ārtelpas un pat dzīvojamās telpas. Kuras flīzes izvēlēties telpas optiskai paplašināšanai, kuras ilgai kalpošanai vai drošībai pret slīdēšanu?
Kanalizācijas sistēmas ierīkošana privātmājā: Kādas ir iespējas?

Kanalizācijas sistēmas ierīkošana privātmājā: Kādas ir iespējas?

Lauku idille un miers vairumā gadījumu nebūt nebūs vienīgais, ko pie ērtībām pieradušais mūsdienu cilvēks sagaida no dzīves laukos. Esam pieraduši pie izremontētām telpām, funkcionālām virtuves iekārtām un ērtām mēbelēm, sadzīves tehnikas, arī centrālapkures, pilsētas ūdensvada un pat kanalizācijas. Taču kā rīkoties, ja skaistajā lauku viensētā, kurā esi nolēmis pārcelties uz dzīvi, nav šādu ērtību, un vēlies izbūvēt mājā vannasistabu un tualeti ar kanalizāciju? Kā īsti veikt kanalizācijas sistēmas ierīkošanu privātmājā?
Kāds putekļsūcējs palīdzēs cīņā ar putekļu alerģiju?

Kāds putekļsūcējs palīdzēs cīņā ar putekļu alerģiju?

Pasaules Veselība Organizācija paredz, ka drīzumā jau katrs otrais cilvēks cīnīsies ar kādu no alerģijām, kas laika gaitā var atstāt paliekošu iespaidu uz veselību. Visbiežāk sastopamā alerģija ir no putekļiem jeb putekļu ērcītēm, kas izraisa elpceļu problēmas. Cīņā pret to nozīmīga ir arī regulāra un kārtīga mājas uzkopšana.
Kā izvēlēties piemērotāko grīdas segumu dažādām telpām? Iesaka speciāliste

Kā izvēlēties piemērotāko grīdas segumu dažādām telpām? Iesaka speciāliste

Lai gan grīdas seguma ražošanas tehnoloģijas ir pilnveidotas tā, ka vairums mūsdienu grīdas segumu ir pietiekami izturīgi pat ļoti intensīvas ekspluatācijas apstākļos, ir vērts pievērst uzmanību unikālām segumu īpašībām. Kā izvēlēties piemērotāko grīdas segumu dažādām telpām, iesaka eksperte.
Ko iesākt ar veco azbesta šīferi?

Ko iesākt ar veco azbesta šīferi?

Pirms 20 un vairāk gadiem Latvijā daudzviet mājas sedza azbesta šīfera jumti, tomēr nu jau gandrīz divas dekādes to izmantošana ir aizliegta. Tas skaidrojams ar to, ka azbestu saturošais viļņotais šīferis tiek klasificēts kā bīstamie atkritumi, ir kaitīgs veselībai, un kopš 2001. gada Latvijā ir pilnībā aizliegts lietot šo minerālu saturošus materiālus. 
Kā izvairīties no lietusūdens noteksistēmas aizsērēšanas?

Kā izvairīties no lietusūdens noteksistēmas aizsērēšanas?

Ar vārdu savienojumu "lietusūdens noteksistēma" tiek saprasta gan jumta noteku sistēma, gan lietusūdens kanalizācijas sistēma. Bieži vien mēs pat neapzināmies, cik liela nozīme mājās ir labi funkcionējošai noteksistēmai – jumta noteku sistēma neļauj ūdenim tecēt gar mājas fasādi, tādējādi saudzējot ēkas apmetumu, kavējot tā plaisāšanu un pasargājot koka konstrukcijas no pūšanas.