abc.lv skaitļos

Lietotāji online13
Aktīvie uzņēmumi19873
Nozares raksti850
Ekspertu atbildes2488
ABC padomi : abc.lv

Bīdāmās durvis: Kā tās pieskaņot interjeram minimālisma stilā?

Bīdāmās durvis: Kā tās pieskaņot interjeram minimālisma stilā?

Ja iekārto mājokli minimālisma stilā, pievērs uzmanību, lai ikviens elements tajā būtu lakonisks un pārdomāts – arī bīdāmās durvis. Tā ir samērā bieža kļūda, ka perfektā miminālismā tieši bīdāmās durvis ir elements, kas lec ārā no kopējā stila, izskatās kā citplanētietis perfekti veidotajā minimālismā.
Ko ņemt vērā, izvēloties paklāju?

Ko ņemt vērā, izvēloties paklāju?

Jauna paklāja iegāde istabai var šķist apgrūtinoša, jo ir tik plašs piedāvājums un tik daudz faktoru, kas jāņem vērā. Sākot ar tā vispārējo nodilumu un paklāja kalpošanas laiku, līdz pat ieklāšanai (ja tas paredzēts visas grīdas noklāšanai) un izmaksām. Tomēr, ieguldot mazliet laika un veicot pienācīgu izpēti, arī tu galu galā atradīsi īsto paklāju, kas labi kalpos vēl daudzus turpmākos gadus.
Nelūgtie viesi pie mājas – vārnas: Kā pret tām cīnīties?

Nelūgtie viesi pie mājas – vārnas: Kā pret tām cīnīties?

Vārnas miskastē, koku zaros, pagalmā un arī dārzā: šie melnie un ārkārtīgi saprātīgie putni ir izplatīti gan laukos, gan piepilsētās, gan – aizvien vairāk – arī pilsētās. Vārnas ir gudras, jo tās, tāpat kā cilvēki, ir ļoti sabiedriskas, un to bari tavā sētā, visticamāk, ir plašas ģimenes, kas savā starpā dalās ar ēdienu un pieskata cita citu. Bieži vien jaunās vārnas palīdz saviem vecākiem rūpēties par jaunākiem brāļiem un māsām, un šie putni darbojas kopā, lai atvairītu plēsējus vai citas – saimei nepiederīgas – vārnas, kas ielauzušās to teritorijā.
Kā vasarā kopt dzīvžogu? Stāsta speciāliste

Kā vasarā kopt dzīvžogu? Stāsta speciāliste

Ja dzīvojamo namu telpas no ziņkārīgiem skatieniem slēpj aizkari vai žalūzijas, dārzos un pagalmos līdzīgu funkciju veic dzīvžogi. Kādus augus izvēlēties biezas, krāšņas dabiskās sienas veidošanai un kā dzīvžogu pareizi kopt, lai tas ne tikai norobežotu teritoriju, bet arī priecētu saimnieku un garāmgājēju acis?
Nekustamais īpašums, kam nepieciešams remonts: 3 svarīgi jautājumi pirms tā iegādes

Nekustamais īpašums, kam nepieciešams remonts: 3 svarīgi jautājumi pirms tā iegādes

Pēdējo mēnešu laikā pieaugusi klientu interese par māju un vasarnīcu iegādi, tostarp par īpašumiem, kam nepieciešams remonts. Lai gan tie tirgū pieejami par zemāku cenu, ir vairāki priekšnoteikumi, kas jāņem vērā, lai beigās nesanāktu par mājokli pārmaksāt.
Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Vasara nozīmē ne tikai siltu laiku un atpūtas baudīšanu ārpus telpām, bet arī dažādus sezonālos darbus, no kuriem liela daļa ir veicama piemājas dārzā vai pagalmā. Viens no šādiem darbiem ir zāliena vai mauriņa kopšana un pļaušana, kas, savukārt, nozīmē, ka tā veikšanai ir nepieciešams arī atbilstošs aprīkojums. Pirms iegādāties zāles pļāvēju, ir ieteicams apsvērt vairākus būtiskus faktorus. 
Gultiņa mājdzīvniekam – 5 idejas, kā to izveidot paša rokām!

Gultiņa mājdzīvniekam – 5 idejas, kā to izveidot paša rokām!

Vairums no mums ir bijuši situācijā, kad vēlamies savam mīlulim – kaķim, sunim vai kādam citam mīļdzīvniekam – sagādāt pašam savu guļvietu, kas ir ērta un praktiska, taču tās mēdz būt ļoti dārgas. Iespējams, kāds pat ir iztērējis daudz naudas, lai nopirktu savam kaķēnam visskaistāko, mīkstāko un dārgāko gultiņu, kādu vien iespējams atrast, taču mīlulis par to neizrāda ne mazāko interesi. Tā vietā, lai lieki tērētu naudu vai arī mēģinātu izzīlēt, kura mājiņa vai gultiņa varētu tavam mīļdzīvniekam iepatikties, kāpēc gan neizmēģināt izveidot to paša rokām?
5 biežākās kļūdas vasarnīcas iekārtojumā

5 biežākās kļūdas vasarnīcas iekārtojumā

Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju* ir vasarnīca vai lauku māja, kur vismaz nedēļas nogalēs aizmukt no pilsētas dunas, lai pabūtu tuvāk dabai. Daudziem šī vieta ir kā otrās mājas, tomēr nereti tajās pietrūkst mājīguma un kārtības. Interjera dizainers uzskaita izplatītākās kļūdas vasarnīcas iekārtojumā un ir pārliecināts, ka, veltot kaut vai vienu nedēļas nogali, brīvdienu māju var padarīt par vietu vasaras skaistākajiem mirkļiem.
Drošība, strādājot augstumā: Kas jāņem vērā?

Drošība, strādājot augstumā: Kas jāņem vērā?

Darbs augstumā joprojām ir viens no lielākajiem nāves un smagu savainojumu cēloņiem. Biežāk sastopamie negadījumi ir kritieni no kāpnēm un ielūstot vai iebrūkot nedrošām virsmām (piemēram, vecam un bojātam jumtam). Pats jēdziens "darbs augstumā" nozīmē kāda darba vai uzdevuma veikšanu jebkurā vietā, kur, ja netiek piemēroti dažādi drošības pasākumi, cilvēks pakļauts nokrišanas riskam, kas varētu izraisīt miesas bojājumus vai pat letālas sekas.
Kā izvēlēties flīzes jebkurai telpai mājoklī? Iesaka speciāliste

Kā izvēlēties flīzes jebkurai telpai mājoklī? Iesaka speciāliste

Viens no nemainīgi iecienītākajiem grīdas un sienu segumu veidiem mājokļos ir flīzes. No funkcionālām līdz dekoratīvām, tās rotā gan tādas ierastas telpas kā vannasistabas, saunas un baseini, gan dažādas ārtelpas un pat dzīvojamās telpas. Kuras flīzes izvēlēties telpas optiskai paplašināšanai, kuras ilgai kalpošanai vai drošībai pret slīdēšanu?