abc.lv skaitļos

Lietotāji online33
Aktīvie uzņēmumi20289
Nozares raksti1014
Ekspertu atbildes2565
ABC padomi : abc.lv

5 dārza darbi maija sākumam

5 dārza darbi maija sākumam

Maijs ir viens no dārzkopjiem aktīvākajiem mēnešiem gadā: tiek intensīvi sēts, stādīts, pārstādīts, mēslots un ravēts, laistīts, kā arī sargāts no salnām. Lai arī maijā dienas parasti ir siltas un saulainas, šim mēnesim visai raksturīgas ir nakts salnas. Kādi tad ir pieci dārza darbi, kas veicami maija sākumā?
Divu dzīvokļu apvienošana: Ko svarīgi zināt?

Divu dzīvokļu apvienošana: Ko svarīgi zināt?

Divus blakus esošos dzīvokļus apvienot vienā iespējams gan gadījumā, ja tie atrodas blakus viens otram vienā līmenī, gan tad, ja viens no tiem atrodas tieši virs otra. Tā kā dzīvokļu apvienošana faktiski ir pārbūve, nevar iztikt bez apstiprinājuma būvvaldē. Arī tad, ja apvienošana nozīmē tikai durvju ierīkošanu starp abiem dzīvokļiem, jāpieaicina arhitekts, kas sagatavos renovācijas projektu saskaņošanai un apstiprināšanai būvvaldē.
5 materiāli balkona apdarei un montāžas nianses

5 materiāli balkona apdarei un montāžas nianses

Viens no balkona apdares elementiem ir tā ārējā apdare, kas var ne tikai mainīt tā un arī fasādes kopējo izskatu, bet arī funkcionēt kā papildu aizsardzība pret apkārtējās vides faktoriem. Apšuvuma materiālam jābūt noturīgam pret augstām vai zemām temperatūrām, nokrišņiem, UV starojumu, vēju, turklāt organiski jāiekļaujas ēkas fasādē. Par to, kādi pieci balkona apdarē izmantotie materiāli ir populārākie, raksta turpinājumā.
3 mājsaimniecības iekārtas, kuru energoefektivitāte ļaus samazināt ikdienas tēriņus

3 mājsaimniecības iekārtas, kuru energoefektivitāte ļaus samazināt ikdienas tēriņus

Iegādājoties jaunas elektroiekārtas, ne visi patērētāji pievērš uzmanību energomarķējumam un izprot tā informatīvo nozīmi. Galvenā pamatdoma, kāpēc uz elektropreču iekārtām varam atrast krāsainas uzlīmes ar piktogrammām – marķējums sniedz patērētājiem uzskatāmu un saprotamu informāciju par produktu un ar to saistīto resursu patēriņu.
Namiņš kokā: PIRMS un PĒC

Namiņš kokā: PIRMS un PĒC

Savs namiņš kokā ir daudzu bērnu sapnis, bet kā būtu ar profesionālas dizaineres radītu interjeru tādā namiņā? Kādu ģimeni Tīnūžos sagaidīja patiesi neparastas pārvērtības vēl skaistākai vasarai. "Namiņš kokā ir aizraujošs bērniem, bet no interjera dizaina viedokļa tas ir liels izaicinājums..."
Renesanse: Vēsture un mūsdienās izcilākie piemēri Latvijā

Renesanse: Vēsture un mūsdienās izcilākie piemēri Latvijā

Renesanse (franču: atdzimšana) ir Eiropas kultūras, mākslas un sabiedriskās domas uzplaukuma periods, kas aizsākās Itālijā 14.–15. gadsimtā, turpinoties arī 16. gadsimtā. Renesanses laikā notika arī jaunu kontinentu atklāšana un izpēte, feodālās sistēmas noriets un tirdzniecības izaugsme, iespiešanas tehnikas radīšana, kā arī citi būtiski izgudrojumi. Renesanses stils arhitektūrā veidojās, apvienojot Senās Romas un vietējās viduslaiku arhitektūras tradīcijas, tādējādi stila izpausmes dažādos reģionos bija atšķirīgas.
5 kļūdas, kas var beigties ar smagu elektrotraumu

5 kļūdas, kas var beigties ar smagu elektrotraumu

Bez elektrības ikdiena nav iedomājama – tā ir mūsu sabiedrotais kā darba un mācību gaitās, tā arī atpūtas brīžos. Iespējams, tādēļ, ka šis elements ir tik pierasts, ikdienā mēdzam būt pārdroši un neuzmanīgi elektroietaišu tuvumā, kas var rezultēties elektrotraumās. Šī gada pirmajos trīs mēnešos iedzīvotāji privātīpašumos guvuši kopumā astoņas elektrotraumas, tostarp divos gadījumos cieta bērni. 
Ampīra stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Ampīra stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Impērijas jeb ampīra stils ir fundamentāls un grezns; interjera dizainā tiek izmantoti tikai izsmalcinātākie materiāli, kas simbolizē spēku un varu, kā koks, marmors, bronza un zelts. Ampīra stils radies Francijā Napoleona impērijas laikā, 19. gadsimta sākumā. Tā pamatā ir Romas impērijas laikmeta iezīmes, ko papildina Senās Ēģiptes mākslas motīvi. Stilam raksturīga stingra, svinīga monumentalitāte, jo tas bija impērijas varenības simbols.
Gatavie mājokļu projekti: Priekšrocības un trūkumi

Gatavie mājokļu projekti: Priekšrocības un trūkumi

Īpašuma iegāde ir ļoti nozīmīgs lēmums, ko vieglāku nepadara arī visai plašais mājokļu piedāvājums un iegādes procesā vērā ņemamo faktoru kopums. Tāpat dilemmu var sagādāt tas, vai iegādāties jau gatavu un ekspluatācijā nodotu māju, vai arī izvēlēties kādu no gatavajiem mājokļu projektiem. Pēdējam, protams, ir daudz priekšrocību, taču pirms galīgā lēmuma pieņemšanas ir ieteicams apsvērt arī tā trūkumus.
Kā veiksmīgi pārvākties uz jaunu mājokli?

Kā veiksmīgi pārvākties uz jaunu mājokli?

Aprīlis jau izsenis saistās ar pārcelšanos jeb jurģošanos. Jurģu dienā, 23. aprīlī, senie latvieši mainīja dzīvesvietas. Lai arī mūsdienās pārcelšanās uz jaunu vietu vairs neasociējas ar kādu konkrētu mēnesi, tas joprojām ir emocionāli piesātināts notikums ne vien tāpēc, ka tiek uzsākta dzīve jaunā vietā, bet arī tāpēc, ka tā ir iespēja atbrīvoties no visa liekā, kas uzkrājies gadiem ilgi, taču vairs netiek izmantots.