abc.lv skaitļos

Lietotāji online21
Aktīvie uzņēmumi20103
Nozares raksti964
Ekspertu atbildes2544
ABC padomi : abc.lv

Kādēļ skaņas izolācija ir
tik būtiska mūsu komfortam un veselībai?

Kādēļ skaņas izolācija ir tik būtiska mūsu komfortam un veselībai?

Šobrīd kvalitatīva skaņas izolācija aizvien aktuālāka ir kļuvusi tieši mūsu mājokļos – šeit pavadām aizvien vairāk laika. Tās ir kļuvušas par mūsu atpūtas un darba vietu, skolu, restorānu un sporta zāli vienlaikus. Arī nekustamo īpašumu speciālisti ļoti bieži saņem jautājumus par iegādājamā īpašuma tehniskajiem parametriem saistībā ar logu, ārsienu un starpsienu, grīdu un starpstāvu materiāliem...
6 idejas, kā paslēpt vadus mājās

6 idejas, kā paslēpt vadus mājās

Māja bez dažādām ierīcēm un "gadžetiem" šajā digitālajā tehnoloģiju laikmetā gandrīz nav iedomājama. Taču, lai arī cik neaizstājamas dažādas elektriskās ierīces un elektronika nebūtu, tās ir saistītas ar dažādām neērtībām, proti, vadiem vai kabeļiem. Lai gan dažiem, iespējams, vadu mudžeklis problēmas nesagādā, citi noteikti meklē veidus, kā tos paslēpt skatienam. Jo īpaši būtiski tas ir gadījumā, ja mājās ir mazi bērni vai mājdzīvnieki. 
Māja no SIP paneļiem: kā veikt elektroinstalāciju?

Māja no SIP paneļiem: kā veikt elektroinstalāciju?

SIP jeb strukturāli izolējošo paneļu izmantošana ēku būvniecībā sākās pagājušā gadsimta 70. gados, lai gan panelis tika izgudrots jau 40 gadus senāk – pagājušā gadsimta 30.  gados. Ņemot vērā, ka ir daži priekšnosacījumi, kas elektriķiem un būvdarbu veicējiem būtu jāņem vērā, SIP paneļu izmantošana mājas celtniecībā elektroinstalācijas ierīkošanai nopietnus šķēršļus tomēr neradīs. 
Kāda siltumnīca būs īstā tavai dobei, dārzam vai balkonam? Stāsta eksperts

Kāda siltumnīca būs īstā tavai dobei, dārzam vai balkonam? Stāsta eksperts

Pavasarim strauji tuvojoties, čaklākie dārznieki jau plāno, ko stādīt siltumnīcā. Savukārt tiem, kas gatavojas iekopt savu pirmo siltumnīcu vai atjaunot novecojušo, ir pats piemērotākais laiks apsvērt tās iegādi. Siltumnīcas izmēram nav nozīmes, ja ir vēlme un enerģija tikt pie pašu audzētiem labumiem, un pat uz balkona var izlolot savu vienīgo tomātu.
Kādus būvniecības blokus izvēlēties? Skaidro speciālists

Kādus būvniecības blokus izvēlēties? Skaidro speciālists

Brīdī, kad tiek uzsākts būvniecības process, kad zemes gabals iegādāts un būvatļauja kabatā, būtiski saprast, no kādiem būvmateriāliem taps pati ēka, lai kalpotu iespējami ilgi, nodrošinātu mitruma un siltumizturību, kā arī būtu ērti pašiem būvniekiem. Izvēle ir samērā plaša – karamzīta, keramikas, gāzbetona, vairākslāņu dzelzsbetona ārsienu paneļi, utt.
Virtuves pēc pasūtījuma: Kā izvēlēties dizaineri?

Virtuves pēc pasūtījuma: Kā izvēlēties dizaineri?

No dizaina un plānojuma viedokļa virtuve bieži vien ir sarežģītāka nekā citas telpas mājoklī, jo ir nepieciešams pārdomāt, kur atradīsies santehnika, elektriskās ierīces, apgaismojums, darba virsmas un vietas uzglabāšanai. Savās virtuvēs cilvēki pavada salīdzinoši daudz sava laika, un, ņemot vērā to, ka tā bieži ir galvenā ģimenes un draugu pulcēšanās vieta, tai ir jābūt arī pietiekami plašai un funkcionālai.
Nesaskaņota mājokļa pārbūve: Kam jāpievērš uzmanība?

Nesaskaņota mājokļa pārbūve: Kam jāpievērš uzmanība?

Neskatoties uz jauno projektu vai privātmāju popularitāti, pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem, celtiem padomju laikā, joprojām saglabājas augsts. Pašreiz katrs trešais hipotekārais kredīts tiek izsniegts šāda sērijveida dzīvokļa iegādei, no tiem aptuveni 10-20% ir veikta nesaskaņota pārbūve.
Kā pasargāt māju no plūdiem?

Kā pasargāt māju no plūdiem?

Gandrīz katru pavasari daudzviet Latvijā par aktuālu problēmu kļūst kūstošā sniega un ledus radītie pali upēs un to izraisītie plūdi. Iestājoties pavasarim, upēs veidojas kūstošā ledus sastrēgumi, kā rezultātā var applūst plašākas teritorijas, tai skaitā ēkas. Lai pasargātu savu īpašumu no plūdiem, pirmais, kas jāpaveic – jānoskaidro, vai konkrētais īpašums atrodas kādā no Latvijā noteiktajām plūdu apdraudētajām vietām. 
Kā zaļā infrastruktūra uzlabo pilsētnieku dzīvi?

Kā zaļā infrastruktūra uzlabo pilsētnieku dzīvi?

Mēdz teikt, ka visu nevar dabūt. Ja nu tomēr gribas savienot nesavienojamo? Kā rast balansu starp pilsētas dinamisko ritmu un dabas mierinošo klātbūtni? Katru dienu strādāt un mācīties dzīvīgā metropolē, bet ik vakaru atpūsties, dabas ieskautam? Atbilde uz šīm vēlmēm ir zaļā infrastruktūra, kas arvien vairāk ietekmē pilsētplānošanas tendences.
Tekstils kā zonēšanas paņēmiens: Ko svarīgi ievērot?

Tekstils kā zonēšanas paņēmiens: Ko svarīgi ievērot?

Audums, iespējams, ir pats nenovērtētākais interjera dizaina elements. Veidojot telpas iekārtojumu, uzmanība vienmēr tiek pievērsta mēbelēm un apgaismojumam, lai gan arī tekstils ir viens no interjera dizaina pamatelementiem. Proti, viens no vienkāršākajiem veidiem kā ne tikai padarīt mājokli mājīgu, bet arī zonēt telpu un padarīt to funkcionālāku, ir tekstila izmantošana.