Ēkas un leģendas: Valmieras teātra spožās pārvērtības
Valmieras teātra ēka, kas pirms rekonstrukcijas saskārās ar vairākām tehniskām problēmām, kopš 2024. gada vasaras paveras pilsētas ainavā kā jauns simbols kultūras dzīvei. Pēc padziļinātās pārbūves, kas ietvēra energoefektivitātes paaugstināšanu, vairāku tehnisko sistēmu un struktūras modernizāciju, teātris ir gatavs turpināt radošo darbību.
Viedoklis: Politika vai bizness – kā ieviesīsim ilgtspējīgu būvniecību?
Eiropas zaļais kurss ienācis platiem soļiem mūsu ikdienā. Ja emisiju samazināšanas mērķi pazīstami attiecībā uz transportu, mežiem, enerģētiku, tad attiecībā uz ēkām un būvniecību tie ir drīzāk jauni. Daļai tie dos kārtējo iemeslu šausmināties un kritizēt Briseli par nepareizu politiku, citiem - jaunu biznesu.
Kas īsti ir mājokļa energoefektivitāte? Skaidro eksperti
Energoefektīvas ēkas ļoti labi ziemā saglabās siltumu, bet vasarā nodrošinās patīkami vēsu mikroklimatu. Svarīgi, ka energoefektīvās ēkās par apkuri un elektrību būs jāmaksā mazāk, salīdzinājumā ar iepriekšējās desmitgadēs būvētām mājām.
Vai ēkas renovācija var palielināt dzīvokļa vērtību? Skaidro eksperts
Aizvien biežāk izskan informācija par dzīvojamo ēku fona novecošanos Latvijā, un kontekstā ar to tiek aktualizēta daudzdzīvokļu namu renovācija. Pagājušajā gadā ar ALTUM atbalstu tika renovētas vairāk nekā 600 daudzdzīvokļu ēkas [1], uzlabojot to tehnisko un arī vizuālo stāvokli.
Viedoklis: Kāpēc būtu jāievieš atkritumu svēršana?
Atkritumu apsaimniekošanas izmaksas pieaug ar zināmu regularitāti. Kāpēc? Bez darbaspēku izmaksu pieauguma un inflācijas, jāmin arī degvielas cenu pieaugums, kas palielina transportēšanas izdevumus un tādejādi ietekmē kopējo pakalpojuma izmaksu apjomu. Dabas resursu nodokļa likmes pieaugums un jaunie likumdošanas grozījumi papildus paaugstina izmaksu līmeni, radot papildu finansiālo slogu gan pakalpojumu sniedzējiem, gan patērētājiem.
Viedoklis: Neapdrošināts daudzdzīvokļu nams ir kā auto bez OCTA
Kad privātmājā plīst ūdensvads vai vētras laikā jumtam uzkrīt koks, īpašnieks apzinās, ka būs nepieciešams remonts un, visticamāk, tas prasīs ievērojamas izmaksas. Taču daudzdzīvokļu mājās situācija bieži vien ir citāda.
Japandi stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savās mājās? Iesaka interjera dizainers
Japandi stila interjerā savijas skandināvu dizaina vienkāršība un japāņu telpas estētika. Rezultātā rodas mājīgs, minimālistisks un elegants stils – viena no vadošajām interjera dizaina tendencēm jau vairākus gadus. Interjera dizainers iesaka, kā ikviens var to ieviest arī savās mājās un kādi ir būtiskākie šī stila elementi.
10 kļūdas, no kurām izvairīties, pērkot dzīvokļus būvniecības stadijā
Dzīvokļa iegāde ir ļoti svarīgs solis ikviena cilvēka un ģimenes dzīvē, tāpēc tam jābūt rūpīgi pārdomātam. Ekspertes ir apkopojušas galvenās kļūdas, ko bieži pieļauj, pērkot īpašumu jaunbūvē vai būvniecības stadijā esošā mājā, un padomus, kā no tām izvairīties.
Koksnes žāvēšana un mitruma nozīme produktu ražošanā: Ko noderīgi zināt?
Strādājot ar koksni, vienmēr jāņem vērā tās mitrums, jo tas nosaka gala produkta kvalitāti. To, ka pareizi žāvētas koksnes mehāniskās īpašības ir labākas un ģeometriskā noturība daudz augstāka, cilvēki saprata jau ļoti sen. To pierāda fakts, ka kokmateriālu dabiskā žāvēšana izmantota jau tūkstošiem gadu.
Kā iekārtot biroja un atpūtas zonu ražošanas uzņēmumā? Iesaka B2B interjera dizainere
Biroja vides iekārtošana un pielāgošana darbam rūpnieciskā vidē rada unikālus izaicinājumus. Šāda tipa telpu aprīkošana darbinieku vajadzībām prasa rūpīgu plānošanu un izpildi. Biznesa klientu interjera dizainere dalās pieredzē, kā uzņēmumi var ierīkot īpaši ergonomisku, funkcionālu biroja zonu un darbinieku atpūtas zonu arī uzņēmumos, kuros ir nestandarta telpas darbam, piemēram, noliktavās vai ražošanas telpās.