Mūsdienu ēku ugunsgrēku bīstamie faktori

Mūsdienu ēku ugunsgrēku bīstamie faktori

Valstī par ugunsdrošību atbild ne tikai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), bet visa sabiedrība, tostarp ļoti nozīmīga profesionāļu grupa: būvnieki, projektētāji, būvuzraugi.
Antivandālisma risinājumi
ēku fasādēm un iekštelpām

Antivandālisma risinājumi ēku fasādēm un iekštelpām

Viena no mūsdienu jaunatnes aizraušanām  ir ielu māksla jeb grafiti, ko bieži var redzēt uz sētām, atkritumu tvertnēm, sabiedriskā transporta pieturās, uz ēku fasādēm, pazemes tuneļu sienām un dzīvojamo namu kāpņutelpās. Ir sastopami gan patiesi brīnišķīgi un interesanti mākslas darbi, kuros apslēpta kāda dziļa doma, taču tikpat bieži (ja ne vēl biežāk) redzami arī neglīti ķeburi, rupji, personas cieņu aizskaroši uzraksti un nepiedienīgi zīmējumi.
5 bezmaksas mobilās lietotnes, kas noderēs mājokļa labiekārtošanā

5 bezmaksas mobilās lietotnes, kas noderēs mājokļa labiekārtošanā

Vai tā būtu jaunas dzīvesvietas iekārtošana, vai esošā mājokļa interjera atsvaidzināšana, tā prasa daudz laika, ideju un arī zināšanu. Pateicoties 21. gadsimta modernajām tehnoloģijām, internetā varam gūt iedvesmu, piemēram, balkona iekārtošanai, padomus guļamistabas sienas krāsas izvēlei vai iegādāties funkcionālus aksesuārus savam mājoklim. 
11 padomi, kā ietaupīt naudu, iegādājoties jaunas mēbeles

11 padomi, kā ietaupīt naudu, iegādājoties jaunas mēbeles

Ko darīt, ja vēlies atjaunot sava mājokļa interjeru un iegādāties jaunas, skaistas un funkcionālas mēbeles, bet ģimenes budžets ir ierobežots? Šādās situācijās pastāv virkne labu risinājumu – pateicoties tiem, mitekļa labiekārtošana ar "svaigām" un mūsdienīgām mēbelēm, turklāt par pieejamām cenām, nav nekas neiespējams.
Kūlas dedzināšana: Ko svarīgi zināt ikvienam iedzīvotājam?

Kūlas dedzināšana: Ko svarīgi zināt ikvienam iedzīvotājam?

Laikā, kad daļu no Latvijas vēl klāj sniega sega, bet citviet jau jūtams pavasaris, ugunsdzēsēji glābēji ikdienu steidzās dzēst vairākus kūlas ugunsgrēkus – šogad dzēsti jau 42 kūlas ugunsgrēki. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku dzīvību un īpašumu, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai!
Vēja elektrostacijas: Priekšrocības un
trūkumi

Vēja elektrostacijas: Priekšrocības un trūkumi

Dabas resursa – vēja – radītās enerģijas brīnumainās priekšrocības tika atklātas jau sensenos laikos. Jau 3000. gadā pirms mūsu ēras cilvēki iemācījās veiksmīgi pielietot vēja enerģiju saimniecībā, taču savu patieso uzplaukumu vēja enerģija piedzīvoja 20. gadsimtā. Šodien šī perspektīvām bagātā joma – tīras enerģijas ieguve – pasaulē attīstās arvien straujāk.
Kā ierīkot guļamvietu studijas tipa
dzīvoklī? 5 idejas iedvesmai

Kā ierīkot guļamvietu studijas tipa dzīvoklī? 5 idejas iedvesmai

Kā atrast vietu naktsmieram nelielā telpā, kas pilda vienlaikus vairāku istabu – viesistabas, guļamistabas, darba kabineta un, iespējams, pat virtuves – funkcijas? Daudzi interjera dizaina eksperti pauž, ka ar pareizu telpas plānošanu radīt atsevišķu zonu atpūtai un miegam ir pavisam vienkārši. 
Apdrošinātājs: Iedzīvotājiem trūkst izpratnes par sava īpašuma vērtību

Apdrošinātājs: Iedzīvotājiem trūkst izpratnes par sava īpašuma vērtību

Lai gan cilvēka dabā ir domāt, ka ar viņu nekad nekas slikts neatgadīsies, gana bieži publiskajā telpā redzam pretējo. Aukstajos ziemas mēnešos, īpaši intensīvas apkures sezonas laikā, ievērojami palielinās ugunsgrēku skaits dzīvojamās ēkās. Iestājoties nelaimes gadījumam, klients no apdrošinātāja sagaida, ka īpašums tiks atjaunots. 
Dārzkopības eksperts: Ar dārza darbiem vēl jāpagaida

Dārzkopības eksperts: Ar dārza darbiem vēl jāpagaida

Vidējai gaisa temperatūrai pārsniedzot +5 grādus netipiski agri – februāra vidū, jau izziņots meteroloģiskais pavasaris. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka, pazūdot pastāvīgai sniega segai, var sparīgi mesties dārza darbos, uzsver dārzkopības eksperts.
6 ieteikumi, kam pievērst uzmanību, iegādājoties jaunu mājokli

6 ieteikumi, kam pievērst uzmanību, iegādājoties jaunu mājokli

Nekustamā īpašuma iegāde pieder pie dzīves nozīmīgākajiem finanšu lēmumiem, kas prasa rūpīgu iedziļināšanos, laiku un arī zināšanas. Lai atrastu sava maciņa biezumam un vēlmēm piemērotu mājokli, cilvēks nereti ir paguvis apskriet puspasauli, iztērēt mēnešus un pat gadus, lai atrastu sev vēlamo.