Kā uzstādīt pie sienas stiprināmo tualetes podu: soli pa solim
Izvēloties santehniku, svarīgi pievērst uzmanību ne vien tās dizainam un funkcijām, bet arī uzstādīšanas procesam un ikdienas kopšanai. Pie sienas stiprināmais jeb piekaramais tualetes pods ir estētiski gaumīgs risinājums, kas lieliski iederēsies visdažādākā izmēra un stila vannasistabās, ļaujot izveidot minimālistisku dizainu un aizņemot ievērojami mazāk vietas nekā klasiskie, uz grīdas stiprināmie modeļi. Turklāt, pateicoties piekaramā poda konstrukcijai, grīdu zem tā iespējams ērti mazgāt un slaucīt, tādējādi nodrošinot telpā labāku higiēnu. Tomēr jāņem vērā, ka piekaramā poda uzstādīšanas process ir gana sarežģīts un prasa papildu rūpību un sagatavošanos.
Pie sienas stiprināms pods būs īpaši piemērots neliela izmēra vannasistabai, taču vienlīdz gaumīgi izskatīsies arī plašākās telpās. Izvēloties poda formu, ņem vērā vannasistabas interjeru. Ja telpā dominē skandināvu stils, kam raksturīgas taisnas līnijas un minimālisms, iespējams, labāk izskatīsies kantainas formas pods. Savukārt plūdenākām interjera līnijām harmoniskāk pieskaņosies noapaļots modelis.
Kas tev būs nepieciešams?
Materiāli
• Piekaramā tualetes poda komplekts (pods, sienā iebūvējamā skalošanas plātne)
• Montāžas rāmis ar ūdens tvertni
• Skrūves, dībeļi un stiprinājumi (parasti tie jau ir iekļauti tualetes poda komplektā)
• Silikona hermētiķis
Poda uzstādīšanai nepieciešamās detaļas var atšķirties atkarībā no izvēlētā modeļa un telpas, kur to paredzēts uzstādīt. Iespējams, būs nepieciešami arī papildu posmi caurulēm, ģipškartons, kas ļaus nostiprināt montāžas rāmi, kā arī citi materiāli. Lai viss vajadzīgais būtu pa rokai, pirms darba sākšanas rūpīgi izpēti ražotāja instrukciju un vietu, kur iecerēts uzstādīt podu.
Instrumenti
• Urbis ar atbilstošiem uzgaļiem
• Līmeņrādis
• Uzgriežu atslēgas un skrūvgrieži
• Zīmulis un mērlente
• Zāģis plastmasas vai metāla caurulēm (ja tās būs nepieciešams pielāgot)
1. Sagatavo poda atrašanās vietu
Kad esi izraudzījies vietu, kur uzstādīsi podu, pārliecinies, ka siena ir pietiekami izturīga, lai to spētu noturēt vietā. Ja siena veidota no betona vai ķieģeļiem, montāžas process būs vienkāršāks, taču, ja podu iecerēts uzstādīt starpsienā, kas veidota no vieglāka materiāla, piemēram, ģipškartona, būs nepieciešama papildu balsta konstrukcija.
Pārliecinies, ka ūdens un kanalizācijas caurules atrodas pareizajās vietās un tās būs iespējams savienot ar rāmja izplūdes cauruli un ūdens tvertni. Ja to paveikt nevarēsi, caurules nepieciešams pielāgot.
Pirms darbu uzsākšanas noslēdz ūdens padevi.
2. Uzstādi montāžas rāmi
Iestati montāžas rāmi pareizajā augstumā. Parasti augstums no grīdas līdz poda augšmalai ir aptuveni 40–45 centimetri, taču montāžas rāmja stiprinājumu skrūves vairumā gadījumu ir regulējamas, kas ļauj poda augstumu pielāgot.
Izmantojot zīmuli un līmeņrādi, atzīmē rāmja stiprinājumu punktus. Atzīmētajos punktos izurb caurumus un ievieto dībeļus.
Piestiprini rāmi pie sienas un grīdas, to stingri pieskrūvējot. Pārliecinies, ka rāmis atrodas pilnīgi taisni un ir stabils – no tā atkarīga poda stabilitāte.
3. Pievieno ūdeni un kanalizāciju
Savieno rāmī izvietoto izplūdes cauruli ar kanalizācijas sistēmu, savukārt tvertnes ūdens ieplūdi – ar ūdens cauruli. Pārliecinies, ka savienojuma vietas ir stingri noslēgtas un poda lietošanas laikā neveidosies noplūdes.
Ieslēdz ūdens padevi un pārbaudi, vai savienojumi ir gana cieši un ūdens tvertne piepildās pareizi.
4. Veic montāžas rāmja apdares darbus
Kad rāmis uzstādīts, nosedz sienas daļu ap to, izmantojot mitrumizturīgu ģipškartonu vai citu pret mitrumu noturīgu materiālu.
Rūpīgi izveido atveres ūdens un kanalizācijas caurulēm un skalošanas pogai.
5. Uzstādi podu
Uz rāmja stiprinājumiem uzmauc gumijas blīves un nostiprini stiprinājumu skrūves. Pieskrūvē podu pie stiprinājumiem un pievieno tam kanalizācijas un ūdens caurules.
Pārliecinies, ka pods stāv taisni un ir pieskrūvēts pietiekami cieši. Ja nepieciešams, pievelc stiprinājumu skrūves, taču ievēro piesardzību – pievelkot pārāk stipri, vari sabojāt poda materiālu.
6. Uzstādi skalošanas mehānismu
Pie sienas piestiprini skalošanas pogu un savieno to ar iebūvēto ūdens tvertni. Pārliecinies, ka skalošanas mehānisms darbojas pareizi – vai ūdens tecēšana laikus apstājas un tvertne atkārtoti piepildās.
7. Noslēguma darbi
Vēlreiz pārliecinies, ka viss funkcionē bez aizķeršanās, un pēc tam aizpildi spraugas starp podu un sienu ar silinkona hermētiķi. Kad tas ir nožuvis, veic sienas ārējo apdari ar flīzēm vai cita veida materiāliem, kas sader ar pārējām vannasistabas sienām.
Ņem vērā – ja kādā no posmiem būs pieļauta kļūme, pods var nebūt stabils. Tāpat var rasties sarežģījumi ar ūdens padevi vai noplūdes. Ja neesi drošs par savām prasmēm, uztici poda uzstādīšanu profesionāļiem.