Ar ko labāk veikt sienu līdzināšanu pirms flīžu ieklāšanas?
Labdien!

Lūdzu iesakiet, ar ko labāk veikt sienu līdzināšanu pirms flīžu ieklāšanas vannasistabā? Vai obligāti vecās flīzes jāņem nost, vai var jaunās klāt vecajām pa virsu?
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Sveiki!

Jau esošas/flīzētas virsmas izlīdzināšana nav tā labākā būvniecības prakse. Ņemot vērā, ka jālīdzina sienas vannas istabā - tad pielietot drīkst tikai cementa bāzes materiālus. Apmetuma javas īsti nederēs, jo tās ir paredzētas minerālām virsmām - flīzes par tādām nevar uzskatīt + protams arī jautājums par saķeri.

Gadījumā, ja jūs vecās flīzes nokaļat nost - tad sienas līdzināšanas darba procesi ir vieglāki un parocīgāki + arī hidroizolācija, flīzēšana utt - visi procesi kļūst ātrāki.

Bet var arī uz vecajām flīzēm pa virsu flīzēt - attauko esošo flīžu klājumu - nogruntē ar "Sakret QG" kvarca grunti - tad pielīdzināšanai un flīzēšanai kolosālākais variants "Sakret FFK" elastīgā flīžu līme "C2 TE S1" klase. Ja gribas ekonomēt - derēs arī "FKe", bet vai apjoms ir tik liels, lai ekonomētu uz līmi?! Apmetumus līdzināšanai neieteiktu - tik cik vajag variet izlīdzināt ar flīžu līmi - līdz 5 mm to izdarīt var ļoti vienkārši.

Bet ja esošo flīžu klājumam nobīdes ir lielākas par 5 mm - noteikti pacentieties tās nokalt nost - paliks arī nedaudz, bet vairāk vietas.

Vēl nedaudz informācijas - http://www.sakret.lv/wp-content/uploads/2015/08/Flizu-limes-hidroizolacija.pdf

Ar Cieņu;
ingus.pumpurs@sakret.lv

Apdare

Kāda ventilācijas sistēma ir vispiemērotākā privātmājai?
Labdien!

Vai varat, lūdzu, ieteikt, kāda ventilācijas sistēma būtu vispiemērotākā privātmājai?

Paldies!
Atbild:
Andrejs Garders, "RPRO", SIA
Labdien!

Viennozīmīgi mehāniskā ventilācija ar rekuperāciju. Ir daudz ražotāju tirgū, kas piedāvā dažāda līmeņa un komplektācijas iekārtas, komplektā ar vai bez gaisa vadu sistēmām.

Ventilācija

Kā pareizi krāsot mājas fasādi, lai pēc laika krāsa nenolobītos?
Labdien!

Kā pareizi krāsot mājas fasādi, lai pēc laika krāsa nenolobītos? Esmu dzirdējis, ka krāsa mēdz nolobīties kopā ar apmetuma kārtu, tāpēc, pirms krāsoju savas privātmājas fasādi, vēlētos noskaidrot, kādi nosacījumi jāievēro, lai krāsa turētos ilgi.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Labdien!

Virsējo apdares slāņu (dekoratīvais apmetums + krāsa) lobīšanās iemesli parasti ir divi:

- materiālu savstarpēja nesaderība (lietojot dažādu ražotāju materiālus + izvēloties lētākās krāsas var ļoti viegli tikt pie defektiem);
- Tehnoloģisko iestrādes nosacījumu un laikapstākļu neievērošana (vienmēr visu gribas paveikt ātrāk, kas bieži vien ir pretstatā ar materiālu lietošanas tehnoloģiju).

Gadījumā, ja jūs vēlaties izmantot minerālo (sauso) apmetumu + krāsot, tad uzvilkto apmetumu var krāsot pēc 2 ned. - tad jūs samazināsiet risku līdz maksimālajam minimumam. Pretējā gadījumā risks pieaug - un nevajag ļoti paļauties uz visādiem mārketinga saukļiem - jo ķīmiju un fiziku apmānīt nevienam vēl nav izdevies.!

Vispārēju informāciju par siltināšanas sistēmām var iegūt šeit - ja izlasīsiet - domāju, ka maksimāli viss būs skaidrs - http://www.sakret.lv/wp-content/uploads/2018/01/SAKRET_siltinasana_2018_web.pdf

Ja rodas kādi jautājumi, tad noteikti varat arī uzrakstīt e-pastā vai zvanīt!

Ingus Pumpurs
Pārdošanas Projektu vadītājs
Tel. +371 28369920
ingus.pumpurs@sakret.lv

Ēku fasādes

Vai šādā gadījumā pietiek nosiltināt tikai ārējos pamatus?
Labdien!

Hruščova laika daudzdzīvokļu ķieģeļu māja bez pagraba. Pelē 1.stāva dzīvokļu sienas. Vai pietiks, ja tiks nosiltināti ārējie pamati pa perimetru, vai ir nepieciešami vēl citi darbi?

Paldies.
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Labdien, Ainār!

Ļoti grūti ir noliegt vai apstiprināt - būtu labāk, ja varētu atsūtīt bildes, kā tas izskatās un tad varētu rasties kādas jēdzīgākas/precīzākas idejas.

Pelēšanas iemesls vienmēr ir mitrums un labvēlīgi apstākļi pelējuma attīstībai - tāpēc, ja netiek novērsts mitruma rašanās cēlonis, tad sekas būs ilgstošas.

Bildes variet atsūtīt uz ingus.pumpurs@sakret.lv

Siltumizolācija

Vai uz hidroizolācijas blokiem var mūrēt FIBO blokus?
Labdien!

Uzbūvējām mājas pamatus, kas sastāv no monolītā dzelzsbetona un divām rindām FIBO 5Mpa blokiem cokola daļai. Virs otrās bloku kārtas noklājām horizontālo hidroizolāciju ar bitumena mastiku. Pa ziemu izdomājām, ka mājas grīdas līmenis (nulle) tomēr būs par zemu (māja būtu tā kā ielejā), tāpēc vajadzētu pamatu daļai uzmūrēt vēl vienu FIBO bloku, kārtu uz kuras virsū klāsim horizontālo hidroizolāciju - šoreiz ar mastiku un ruberoīdu.

Jautājums - ko mums darīt ar jau uzklāto hidroizolāciju? Vai to varam atstāt un mūrēt virsū blokus, vai tomēr to vajadzētu kaut kādā veidā noņemt, nokasot vai noslīpējot?

Vai hidroizolācijas var būt par daudz? No visām trīs cokola daļas FIBO bloku rindām piebērsies tikai pirmā kārta. Ja nepieciešams, varu nosūtīt fotogrāfijas.

Paldies!
Guntars
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Sveiks, Guntar!

Mūrējot papildus bloku rindu ēkas cokola daļai, noteikti vajadzētu maksimāli kvalitatīvi demontēt izveidoto hidroizolācijas kārtu, jo, ņemot vērā, ka tie ir ēkas pamati, tad hidroizolācijas slānis būs tas, kas samazinās jauno bloku kārtas saķeri ar esošo mūra rindu un brīdī, kad turpināsiet būvniecību un sāksiet noslogot ēkas pamatus šajā daļā, var sākties nevajadzīgas/neprognozējamas kustības, kas ilgtermiņā var ietekmēt visu mājas konstrukciju.
Tāpēc izveidotais bituma hidroizolācijas slānis būtu jādemontē.

Protams, variet arī atsūtīt bildes labākam priekšstatam.

ingus.pumpurs@sakret.lv

Ar cieņu,
Ingus Pumpurs

Hidroizolācija

Vai šādā veidā būs pareizi siltināt grīdas?
Labdien!

Privātmājas jumts sākas otrā stāva grīdas līmenī. Grīdas ziemā ir ļoti aukstas, kaut arī paša jumta slīpnes ir siltinātas ar minerālvati. Ir doma atsegt jumta slīpnes apakšējo daļu, izņemt minerālvati un mēģināt grīdas siltināšanai iepūst ekovati. Vai tas būs pareizi?
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Ja Jūs esat pārliecināti, ka tieši tajā ir problēma, tad to var darīt, bet iemesli var būt daudz un dažādi.

Siltināšana

Kādi var būt zema ūdens padeves spiediena iemesli dzīvoklī?
Labdien!

Dzīvoklī vannasistabā aukstā ūdens spiediens ir ļoti minimāls, brīžiem tā nav vispār. Pārsvarā tikai karstais ūdens darbojas normāli, bet vidēji siltu ūdeni reti ir iespējams dabūt. Savukārt aiz sienas virtuvē ar ūdens padevi problēmu nav. Sakiet lūdzu, kur varētu būt problēma?
Atbild:
Agris Boruks, "ŪdensBoss", SIA, Veikals
Labdien!

Iemesli var būt dažādi, bet primāri-caurules! Aizaugušas ūdens caurules, nepiemēroti maza diametra caurules vai arī montējot (lodējot) pārkausēti savienojumi.

Inženierkomunikācijas

Vai šāda bēniņu grīdas siltināšanas secība ir pareiza?
Labdien!

Sakiet lūdzu, vai būtu pareiza bēniņu grīdas siltināšanas secība: akmens vate 50 mm, tad tvaika izolācijas plēve, tad 200 mm akmens vate. Vai arī var iztikt bez tvaika izolācijas plēves?
Atbild:
Armands Ļoļa, "Kalo Būve", SIA
Labdien!

Nepieciešams vairāk informācijas par esošajiem bēniņiem, bet labāk to lietu uzticēt profesionāļiem, piemēram, SIA KALO BŪVE. Secība: tvaika plēve (obligāta, ja tā ir jauna māja, vai nav kāds cits materiāls, kas veic tvaika barjeras funkcijas), tad siltumizolācijas slānis 250 mm minimums.

Siltumizolācija

Kā pareizāk aizpildīt karkasu un nosiltināt māju?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, kā pareizāk siltināt māju.

Māja ir celta 80.gadu beigās no koka karkasa, kas ir apšūts ar silikāta ķieģeļiem. Koka karkasā sākotnēji atradās mīksts, apmēram 1 cm biezs kokšķiedras plāksēm līdzīgs materiāls. Patreizējais sienu kārtojums ir silikāta ķieģelis, 3-4 cm liela gaisa sprauga, kam seko dēļu klājums (aptuveni 1cm biezs dēlis) un nepilnu 10 cm biezs karkass, kas patreiz ir tukšs.

Kā pareizāk aizpildīt karkasu un nosiltināt māju, lai tā būtu energoefektīva?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Karkass nav obligāti jāaizpilda. Gaiss ir vislabākais siltinātājs. Protams, ka šī gaisa sprauga nedrīkst ventilēties, jo nav jēgas silto gaisu, kas pa dienu sasilis, izventilēt. Energoefektivitāte saistīta pavisam ar citiem darbiem, ne ar fasādi. Daudzi Latvijā, domājot par energoefektivitāti, uzreiz sāk domāt par fasādes siltināšanu, no kuras arī lielāko naudu var noplēst. Bet ekonomikai jābūt ekonomiskai, vēl nevienai mājai šie pakošanas izdevumi nav atmaksājušies, bet pēc likuma 10 gados ir jāatmaksājas.

Siltināšana