abc.lv skaitļos

Lietotāji online46
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Atbild eksperti : abc.lv
Vai pretkondensāta plēvi obligāti jāklāj vertikāli, ja, klājot horizontāli, iespējams dalīt uz spārēm?
Labdien!

Vai pretkondensāta plēvi obligāti jāklāj vertikāli, ja, klājot horizontāli, iespējams dalīt uz spārēm?

Paldies!
Atbild:
Armands Liede, "Jumti un Fasādes", SIA
Labdien!

Pretkondensāta plēvi nekad neklāj vertikāli, tā ir jāklāj horizontāli, ievērojot, ka zem pretkondensāta plēves apkakšā un augšā ir jāveido vēdināšanas spraugas.

Būvmateriāli

Kā veikt pamatu vertikālāo hidroizolāciju un siltināšanu?
Labdien!

Internetā ir pretrunīgi viedokļi, kā apstrādāt pamatus. Man ir 1.2 m lentveida pamati (0.2 m būs virs zemes) un vēl 20 cm pēda (pagraba nebūs). Kā labāk apstrādāt - uz betona likt bituma kārtu un tad līmēt 5 cm putuplastu vai otrādi - sākumā putuplastu līmēt pa taisno klāt, noarmēt un tad bituma hidroizolāciju? Ko ar iekšējām sienām - vienkārši ar smiltīm piebērt, vai arī ir jēga siltināt un likt hidroizolāciju?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Uz putuplasta klāt hidroizolāciju nevajag, ja nu vienīgi ar domu, lai pa līmjavas slāni nekāpj augšā grunts/ kapilārais mitrums.

Hidroizolācija betona aizsardzībai jāklāj uz betona pamatnes. Tā kā Jums nav pagraba, tad ir iespējami sekojoši varianti:

- cementa bāzes hidroizolācija "Planiseal 88", patēriņš apmēram 3,5kg/m2: https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/199/planiseal-88/?rt=products&ac=download&id=1237 vai
- bitumena bāzes hidroizolācija "Plastimul", patēriņš 1,7kg pie 1 mm + 0,5 kg/m2 grunts slānis: https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/143/plastimul/?rt=products&ac=download&id=2948

Siltināšana

Vai ir nepieciešams veidot vertikālo hidroizolāciju ēkas pamatu iekšpusē un ārpusē?
Labdien!

Jaunbūvējamai ēkai esmu ielējis dzelzsbetona pamatu pēdu. Pamatu vertikālai daļai plānoju izmantot TENAPOR paliekošos veidņus.

1) Vai ir nepieciešams veidot vertikālo hidroizolāciju pamatu iekšpusē un ārpusē? Kā to pareizi izveidot?
2) Vai pietiek, ja transportbetonam pievieno hidroizolējošo piedevu?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Uz "Tenapor" nevar uzlikt hidroizolāciju. Ja Jums nav pagraba, tad Jums nav nepieciešama vertikālā hidroizolācija.

Ja Jums ir pagrabs, tad tas ir sarežģītāk. Viena opcija ir likt klāt betonam kristalizējošo piedevu "Idrocrete KR1000", ko pievieno betona mezglā pie betona pasūtīšanas, plus darba šuvju hermetizāciju: https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/1234/idrocrete-kr1000/

Ja Jums ir pagrabs, sazinieties ar mums, redzot projektu būs skaidrs, ko Jums ieteikt: https://www.velvemst.lv/lv/kontakti/

Hidroizolācija

Kurš darbiņš pirmais - durvis vai lamināts?
Labdien!

Dzīvoklī tiek veikts remonts. Ko liek pirmo - durvis ar kārbu vai laminātu?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, "Flora", SIA
Labdien!

Vajadzētu skatīties, vai iekšdurvīm ir vai nav slieksnis. Ja sliekšņa nav, tad sākumā varētu likt laminātu. Pēc tam durvju kārbu var likt tieši uz lamināta.

Gadījumā, ja slieksnis ir, tad jāskatās, kāds tas ir - koka vai alumīnija. Alumīnija slieksni arī varētu likt uz lamināta, tikai jāparedz, lai zem sliekšņa un lamināta ir īpaši stabila plakne.
Ja ir koka slieksnis, tad parasti liek pirmās durvis, nostiprina rāmi un īpaši slieksni. Tad pie iekšdurvju kārbas pielaiž klāt laminātu. Taču vienmēr ir dažādas nianses un īpaši apstākļi, kuri jāņem vērā.

Katrā ziņā durvis uzlikt uz lamināta būs vieglāk nekā laminātu precīzi un skaisti pielaist pie durvju kārbas. Tikai nevajag aizmirst par to, ka zem sliekšņa jābūt nopietnam pamatam.

Grīdas

Vai gaisa mitrumu istabās varētu samazināt, ja istabu ārējās sienas nosiltinātu ar kokšķiedras plāksnēm?
Labdien!

Esmu iegādājies 602. sērijas dzīvokli, kas ir malējais un stūra. Stūra istabā, kurai arī ir balkons, novēroju, ka ir liels gaisa mitrums - ap 55-70%. Dienas laikā, kamēr istaba tiek vēdināta, mitrums svārstās no 47-60%, savukārt naktī tas pieaug līdz visiem 75%. Gaisa temperatūra vidēji ir 19-20 grādi. Jāņem vērā, ka šajā istabā ir vecie logi. Pretējā istabā, kas arī sanāk stūra, gaisa mitrums arī ir 55-70%, bet šeit ir pvc logi. Vai gaisa mitrumu šajās divās istabās varētu samazināt, ja istabu ārējās sienas nosiltinātu ar kokšķiedras plāksnēm? Vai būtu jēga šādi siltināt? Vai varbūt ir kāds cits labāks risinājums?

Jau iepriekš paldies liels!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Ja dzīvoklis ir vēss un ir nepieciešama siltināšana, tad kokšķiedras plāksnes būtu ļoti labs siltumizolācijas materiāls, kuras kaut kādu daļu mitruma ziemas periodā paņem sevī un pēc tam vasarā atdod atpakaļ uz telpu, bet nevajadzētu iedomāties, ka siltumizolācijām būtu ļoti jāregulē mitrums telpā. Man ir aizdomas, ka Jums nav kaut kas kārtībā ar gaisa apmaiņu telpās.

Siltināšana

Vai pēc privātmājas apkures automātikas uzstādīšanas radiatora atgaitas vārsts ar regulējamo ieskrūvi ir pilnībā jāatver?
Labdien!

Vai pēc privātmājas apkures automātikas uzstādīšanas (istabas temperatūras termostata un termogalvas automātiska darbība un signāla padošana uz apkures katlu, lai silda atsevišķus radiatorus pēc nepieciešamības), radiatora atgaitas vārsts ar regulējamo ieskrūvi ir pilnībā jāatver (pirms automātikas uzstādīšanas, lai visi radiatori siltu vienmērīgi, tika veikta plūsmas balansēšana ar atgaitas vārstu), vai atgaitas vārsts paliek tādā stāvoklī kā iepriekš?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Ja ir veikta plūsmu balansēšana ar atgaitas vārstiem, tad tie ir jāatstāj iepriekšējā stāvoklī. Tie nav jāatver līdz galam. Pretējā gadījumā Jums atkal nevienmērīgi sildīs atsevišķi radiatori.

Ar cieņu,

Apkure

Kā pareizi pievienot apaļajai krāsnij virtuves plīti?
Labdien!

Lai lielā virtuvē paaugstinātu temperatūru, vēlos uzmūrēt un pievienot apaļajai krāsnij virtuves plīti. Kā šo plīti būtu pareizi pievienot?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Par šādu jautājumu jums jāgriežas pie krāšņu dūmvadu meistariem.

Ar cieņu,

Apkure

Ko darīt, ja no plastikāta logiem pūš vējš?
Labdien!

Kādi ir risinājumi, lai no plastikāta logiem nepūstu vējš? Rudens/ziemas periodā pastāvīgi salstam un papildus apkurei darbinām arī eļļas radiatoru, kas diezgan jūtami atsaucas uz elektrības rēķiniem. Pētot, kur varētu būt vaina, sapratām, ka aukstums nāk tieši no logiem. Vai tiešām tie uz ziemu jālīmē ciet, kā agrākos laikos aizlīmēja koka logus? Nedomāju vis... jo tad būs cita problēma - ar ventilāciju.

Paldies!
Atbild:
Māris Grudkins, "Real Line", SIA
Labdien!

Ja logi sen iegādāti, visticamāk, pareizākais variants būtu nomainīt uz jauniem un modernākiem logiem, kuriem ir labs siltumnoturības koeficients.

Logi

Kā likvidēt pleķi uz sienas, kas radies no skursteņa sviedrēšanas?
Labdien!

Daudzus gadus atpakaļ sviedrēja skurstenis, kā rezultātā uz tapetēm izveidojās liels pleķis. Šobrīd tapetes ir noplēstas, pleķi nomazgāt nevar. Ko darīt ar šo pleķi, jo baidos, ka, uzlīmējot jaunĀs tapetes, pleķis tām izspiedīsies cauri?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Ja apmetums ir ļoti piesūcināts ar darvu, tad ieteicams būtu nokalt apmetumu, izkalt šuves 10..20mm un apmest sienu ar cementa/ kaļķa javu.

Ja nav iespējams nokalt apmetumu, preventīvi pēc jaunā apmetuma uzklāšanas uzpūtiet "Juno" pleķu izolējošo līdzekli, kas izolēs darvas spiešanos caur apdari. Produktu lieto arī pirms krāsošanas.

http://www.junopaints.lv/lv/product_sheet.aspx?id=15c3e3c7-c201-49d1-ad03-13194e855fe6&familia=2ff2c881-4885-4143-98a4-1564dc82db7b&origen=menu

Produktu iegādāties var SIA "Velve M.S. Tehnoloģijas", Uriekstes ielā 3.

Ēku fasādes

Vai pastāv kādi radiatoru uzstādīšanas/atrašanās vietas ierobežojumi/noteikumi?
Labdien!

Vēlos pārvietot radiatoru, kas atrodas zem loga, pie blakus sienas. Vai to drīkst darīt? Vai pastāv kādi radiatoru uzstādīšanas/atrašanās vietas ierobežojumi/noteikumi?
Zinu, ka pirms nomaiņas uzsākšanas nepieciešams tehniskais projekts.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Radiatoru atrašanās vietai nav ierobežojumu. Parasti tos liek zem logiem, lai slāpētu aukstumu, kas ienāk caur logu aili/rāmi.

Ar cieņu,

Apkure