abc.lv skaitļos

Lietotāji online75
Aktīvie uzņēmumi24900
Nozares raksti1240
Ekspertu atbildes3041
Atbild eksperti : abc.lv
Kādus elektriskos radiatorus izvēlēties pastāvīgai mājas apkurei?
Labdien!

Kādus elektriskos radiatorus izvēlēties pastāvīgai mājas apkurei? Svarīgi, lai būtu pēc iespējas energotaupīgi.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, SIA "Giersch Baltic" valdes loceklis
Labdien! Elektriskā apkure ir pats dārgākais apkures veids. Lēta ierīkošana, bet dārga ekspluatācija. Noteikti vajadzētu izvēlēties energoefektīvākos sildītājus, kuriem var iestatīt darba režīmu un temperatūru, piemēram, "Electrolux" utt. Ar cieņu,...

Apkure

Vai gāzes apkures katls un gāzes plīts drīkst atrasties blakus?
Labdien!

Dzīvoklī virtuves daļā ir uzstādīts gāzes apkures katls, un vēlējos noskaidrot, - vai drīkst tam tuvumā atrasties gāzes plīts?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, SIA "Giersch Baltic" valdes loceklis
Labdien! Teorētiski - jā, var, bet tas atkarīgs no gāzes katla tipa. Kondensācijas katlu ar sadegšanas gaisu no āra vēl varētu pieļaut. Pārējos katlus ar vaļēju kurtuvi - noteikti nē. No ekspluatācijas viedokļa tas sagādās ilgtermiņā problēmas, jo, gatavojot ēdienu uz gāzes plīts, izdalās tauki, kuri piesaista putekļus un ir neiespējami tos attīrīt no katla degkameras un mezgliem. Kā arī gaisa nosūcējs virs plīts var sūkt gaisu no katla un telpā var ieplūst tvana gāze. Ar cieņu,...

Ugunsdrošība

Kādam speciālistam prasīt apskati un konsultāciju, lai izvērtētu apkures alternatīvas?
Labdien!

Dzīvoju namīpašnieka mājā, kura nodota izsolei. Tā kā tas ir ilgstošs process, bet apkure saimnieku parādu dēļ ir atslēgta, gribu lūgt padomu alternatīvai mana 60 m2 dzīvokļa apkurei.

Situācija ir gana slikta - elektrības vadi bīstami visā sešstāvu mājā, domājams, ka arī skurstenis nedarbojas. Ar ko sākt, kādam speciālistam prasīt apskati un konsultāciju?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Ja nav elektrības un dūmvada, tad, diemžēl, nezinu nevienu apkures veidu, kas darbotos bez šiem diviem faktoriem. Jo elektriskajiem sildītājiem vajag atbilstošu elektroinstalāciju. Jebkurai kamīnkrāsniņai vajag dūmvadu. Ar cieņu,...

Apkure

Vai šajā gadījumā iespējams pieslēgt 3 fāzes ar atsevišķu zemējumu objektam?
Labdien!

Vēlētos lūgt ekspertu viedokli. Objektam ir pieslēgta viena fāze. No ST kastes uz objektu stāv ierakts 4x4 mm2 kabelis. Vēlējos noskaidrot, vai ir iespējams šim kabelim pieslēgt 3 fāzes ar atsevišķu zemējumu objektam? ST tīklos ir aizpildīts pieteikums slodzes palielināšanai, bet pirms tās atmaksas radās šāds jautājums par kabeli.

Paldies!
Atbild:
Aleksandrs Suhihs, SIA "S&P elektromontāžas darbi"
Labdien! Jā, protams, varat tā darīt! Ar cieņu,...

Elektromontāža

Vai un kā paša spēkiem iespējams noteikt koka konstrukciju stāvokli?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, vai paša spēkiem (bez pieredzes būvniecībā) ir iespējams noteikt koka konstrukciju stāvokli, piemēram, spāru bojājumus un to nozīmi?

Situācijas apraksts: Mājai ir dakstiņa jumts, kurš vietām ir iebrucis, kā rezultātā uz spārēm tek virsū ūdens.
Precīzs laiks, cik ilgi ūdens tek uz spārēm, nav zināms, bet tas ir mazāk nekā 15 gadi, noteikti.

Ņemot vērā, ka jumts nav siltināts, un ēkas otrais stāvs nav izbūvēts, spāres un pārējā koka konstrukcijai ir nenosegtas, zem dakstiņa neatrodas nekāds cits materiāls.

Kā Jūs ieteiktu rīkoties konkrētajā situācijā? Ja jumta konstrukcijas koki būtu veseli, labprāt tos atstātu. Paredzēta jumta seguma maiņa, dakstiņus nomainot uz skārda jumtu.

Paldies!
Atbild:
"MiTek Baltic"
Labdien! Paša spēkiem koka konstrukciju var novērtēt vispirms vizuāli un smagāk skartajās vietās, ar asu priekšmetu iedurot, var mēģināt pārbaudīt, vai nav iemetusies trupe un cik dziļi skartas kokšķiedras. Tomēr, ņemot vērā, ka, visticamāk, runa ir par nesošajām konstrukcijām, tomēr iesakām vērsties pie speciālista - būvinženiera, kas profesionāli novērtēs, veiks ekspertīzi un dos atzinumu par koka konstrukciju stāvokli....

Ēku fasādes, jumti

Kādas putas var izmantot spraugās starp apkures caurulēm un ķieģeļu sienu?
Labdien!

Starp plastmasas kausējamajām apkures caurulēm un ķieģeļu starpsienām ir spraugas, kuras gribētu noblīvēt. Ir malkas apkures katls dzīvoklī. Vai drīkst pūst putas šajās spraugās? Vai der parastās, vai labāk ugunsdrošās? Ja putas nedrīkst, vai ir kāds cits variants, kā šīs spraugas noblīvēt?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, SIA "Giersch Baltic" valdes loceklis
Labdien! Noteikti vajadzētu caurulēm sienas caurejas daļā uzlikt elastīgu izolāciju (Acatube 9mm vai citu) un pārējo spraugu var pūst ar putām, jo plastmasas caurules temperatūras ietekmē izplešas un saraujas. Bez izolācijas caurule putās krakšķēs! Ar cieņu,...

Būvmateriāli

Vai pēc hidroizolācijas ieklāšanas vannas istabā ir nepieciešams to gruntēt?
Labdien!

Plānoju veikt hidroizolācijas darbus vannas istabā, hidroizolāciju ieklāšu visā telpā. Jautājums - vai pēc hidroizolācijas ieklāšanas ir nepieciešams to gruntēt, piemēram, ar "Betonkontakt" vai citu saķeres grunti, vai tas nav nepieciešams un var flīzēt uzreiz uz hidroizolācijas?

Paldies!
Atbild:
Gatis Puķīte, Celtprieks.lv
Labdien! Par gruntēšanu jādomā pirms hidroizolācijas ieklāšanas. Hidroizolācijas gruntēšana nav nepieciešama, uz hidroizolācijas pa tiešo veic flīžu līmēšanu....

Hidroizolācija

Kāpēc zemes siltumsūknis vairs nesilda?
Labdien!

Zemes siltumsūknis "Vaillant" pēc 14 gadu ražīga darba vienā naktī izdomāja, ka vairs nesildīs ne radiatoru apkures ūdeni, ne boilera ūdeni vairāk par 40 grādiem. Arī paceļot istabas temperatūru, ūdens temperatūra nepaaugstinās. Kas varētu būt pēkšņi noticis un kā atrisināt problēmu?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Iesaku griezties pie "Vailant" servisa speciālistiem. Nekas nav mūžīgs. Ar cieņu,...

Apkure

Kādus radiatorus izvēlēties?
Labdien!

Dzīvoju 2-stāvu mājas pirmajā stāvā, mājā apkure ir uz pašteci. Dzīvoklī nomainījām čuguna radiatorus pret tērauda. Nesilst, acīmredzot caurplūde par mazu, siltais ūdens aiziet kaimiņiem.
Sakiet, lūdzu, kā panākt normālu siltumu? Vai jāliek atpakaļ čuguna radiatori, vai ir kādi modernāki un lētāki radiatori ar pietiekamu caurplūdi?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Visi šodien nopērkamie modernie radiatori ir paredzēti piespiedu cirkulācijai ar sūkni. Pašteces sistēma darbojas, ja visi sildītāji ir līdzsvarā, un tikko Jūs šo līdzsvaru izjaucat, ūdens ies pa vieglāko ceļu, kur mazāka pretestība. Ar cieņu,...

Apkure

Kā samazināt apkures katla granulu patēriņu?
Labdien!

Ir 90. gados būvēta māja 3 stāvos. Pagrabstāvs no pamata blokiem (pilnībā zem zemes līmeņa), siltināts metra dziļumā ar 5 cm putuplastu. Virszemes stāviem 20 cm gāzbetons, sarkanie ķieģeļi un fasādei 5 cm vates siltinājums. Jumts siltināts ar 20 cm stikla vati. Kopējā platība aptuveni 280 m2. Visas telpas šobrīd netiek pastāvīgi apdzīvotas, tāpēc kopējā apkures platība ir aptuveni puse no mājas platības, tātad 140 m2. Logi nupat salikti jauni - 3 pakešu.

Apkures katls - "Grandeg" 25kW (2005. gada), visās telpās radiatori.

Bažas raisa pašreizējais granulu patēriņš - pa sezonu aptuveni 7 tonnas, kas liekas stipri par daudz. Palasot citu cilvēku pieredzi, pie līdzīgām platībām vajadzētu būt ap 4-5 t.

Ar ko sākt, lai patēriņu samazinātu? Saprotu, ka pats granulu katls ir novecojis, bet neesmu drošs, vai tā maiņa dos kādus jūtamus rezultātus.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Iesaku veikt mājas Energo auditu, tad skaidri zināsiet vājās vietas un nepieciešamo siltuma patēriņu. Tas atmaksāsies, jo viss būs redzams skaidri uz papīra. Pievērsiet arī uzmanību izmantoto granulu tehniskajiem datiem. Ar cieņu,...

Apkure

Kā pareizi veikt logu ārējo apdari?
Labdien!

Man ir jautājums par logu ārējo apdari.

Pirms dzīvokļa remonta strādnieki ielika logus bez ārējās un iekšējās apdares. Šobrīd vēlos veikt logu ārējo apdari. Starp logu un paneli ir sapūstas putas. Saprotu, ka lieko jānoņem nost. Bet ko tālāk?

Veikalā ieteica - Optyzar ZAPRAWA KLEJACA.

Veicām ārējo apdari vienam logam, bet šī masa drūp un plaisā. Veikalā teica, ka zem šīs masas neko papildus likt nevajag - to klāj vienu pašu bez grunts un špakteļmasas. Tagad tā šur tur krīt nost. Kā pareizi veikt ārējo apdari, lai tā turētos ilgstoši?

Jau iepriekš pateicos!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, logu speciālists
Labdien! Cik plata ir logu montāžas šuve, jeb cik plata ir josla, kuru Jūs vēlaties noblīvēt? Parasti loga ārējai šuvei jābūt ūdens noturīgai, taču arī tvaiku caurlaidošai. Parasti to nodrošina ar ārējo montāžas lentu (piemēram, SIGA - vai analogi) un pašizpletošo lentu ("Krimelte", "Greenteq" - vai analogi) palīdzību....

Logi un durvis

Vai grīdu ar 5 cm kritumu var izlīdzināt ar keramzītu un plākšņu materiāliem?
Labdien!

Jaunbūves vecajā daļā (bijusī koka vasarnīca) ir koka grīda, kas, pēc visa spriežot, jau sākotnēji pavirši ieklāta ar kritumu, jo nav pazīmju, kas liecina par koka siju sēšanos utt.

Pirmā stāva grīdai (ar ventilējamu pagrīdi) ir kritums apmēram 5 cm (3 m garā telpā).

1) Vai izlīdzināšanu (WC dušas telpā) varu veikt ar smalka keramzīta pabērumu, pa virsu liekot dubultu grīdas reģipsi (pēc tam hidroizolāciju, flīzes)?
2) Vai blakus telpā (tas pats grīdas pamats, bet nu jau virtuves zona) var izlīdzināt keramzītu, tam pa virsu liekot gropēto osb, laminātu?

* Īsāk jautājot, vai 5 cm kritumu var izlīdzināt ar keramzītu un plākšņu materiāliem?

P.S. Līdzināt ar pašizlīdzinošo masu (nezinot eksperta viedokli) īsti negribētu, jo tas varētu būt piņķerīgāk un neekonomiskāk.

Paldies!
Atbild:
Raitis Vasiļjevs
Labdien! Es uzskatu, ka grīdu labāk ieliet no jauna ar betonu "Estrich", un neko nevajadzēs līdzināt, veco grīdu jāizrauj ārā. Izmaksas un laiks netiks zaudēts....

Grīdas

Vai "Corotop" hidroizolācija paredzēta līmēšanai uz virsmas ar flīžu līmi pa visu darba virsmu, vai līmēt vispār nav paredzēts?
Labdien

Pretvēja un hidroizolācijas membrāna "Corotop" 1.5m 200g/m2 - vai tā ir paredzēta līmēšanai uz virsmas ar flīžu līmi pa tās visu darba virsmu (uzsūcošo virsmu, kura atradīsies pie sienas), vai līmēt vispār nav paredzēts? Kā pareizi tā jāliek? Es nevaru internetā atrast lietošanas instrukciju un pasūtīt uz aklo arī negribās.

Paldies!
Atbild:
Gatis Puķīte, Celtprieks.lv
Labdien! Ja materiāla aprakstā nav norādīts, ka materiāls paredzēts pie virsmas pielīmēt ar līmi, tad to darīt nedrīkst. Hidroizolācijas auduma materiālu, kas tieši paredzēti izmantošanai zem flīzēm, aprakstos sīki un smalki ir aprakstīta montāža un materiāli, ar kuriem veikt montāžu, piemēram, ARDEX SK 100 W. Kā arī šie materiāli ir pārbaudīti un sertificēti konkrētai izmantošanas vietai....

Būvmateriāli

Kā pareizi līmēt hidroizolāciju?
Labdien!

Kā es lasīju, hidroizolāciju var līmēt ar flīžu līmi, bet- varbūt arī ir kāda labāka versija ar kādu līmi līmēt? Un kā to līmēt - hidroizolācijas membrānu noklāt ar līmi tikai pa malām (piemēram, 5 cm perimetrā) vai ar līme jāklāj uz visas pamatnes? Un diezgan dīvains jautājums - ja klāj līmi uz darba pamatnes (tā, kura uzsūc mitrumu), vai šī pamatne neuzsūks līmi?

Paldies!
Atbild:
Gatis Puķīte, Celtprieks.lv
Labdien! Atkarībā no tā, kāda ražotāja materiāls ir iegādāts. Katrs ražotājs ir izstrādājis auduma hidroizolācijas iestrādes materiālu sistēmas. Tikai iestrādājot to pēc ražotāja izstrādātās sistēmas, Jūs varat panākt materiāla pareizu iestrādi un tā kalpošanu. Ieteiktu iepazīties ar iegādātā materiāla aprakstu....

Hidroizolācija

Kādas sekas var būt, ja skursteņa galu nenosedz ar jumtiņu?
Labdien!

Lieta tāda, ka mājā samainīju cietā kurināmā apkures katlu uz granulu. Viss bija ļoti labi, līdz brīdim, kad 2-3 nedēļas pēc uzstādīšanas otrajā stāvā, uz skursteņa sienas parādījās darvas pleķi, kas redzami cauri tapetēm. Izsaucu skurstenslauķi, kas iztīrīja skursteni un, protams, apstiprināja, ka skurstenī iekšā ir kondensāts. Tad nu, saprotot situāciju un ņemot vērā skursteņslauķa ieteikumus, ieliku skurstenī čaulu, ko ieteica kā vislabāko variantu.

Bet radies jautājums. Vecajam skurstenim meistari ar plāksni-jumtiņu augšu ciet neiztaisīja. Vai tas var radīt kādas turpmākās sekas, ja uznāk spēcīgi lieti, liels aukstums vai jebkas cits? Vai labāk atstāt tieši vaļā un lai tur notiek gaisa cirkulācija un viss lai žūst nost? Skursteņa augstums apmēram 7 m.

Un kā labāk darīt ar iekšdarbiem? Saprotu, ka jākaļ apmetums nost līdz skurstenim, bet kā labāk tālāk rīkoties? Apmest sienu vienkārši pa jaunam vai nepieciešama kāda hidroizolācija, vai kas cits?

Paldies Jums!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Skursteņa jumtiņš nav nepieciešams obligāti. Jumtiņu liek tikai ķieģeļu daļai, lai mitrums neiet iekšā starp skursteni un čaulu. Gāzes katliem čaulai jumtiņu vispār vairs nedrīkst uzstādīt. Dūmvada čaulai obligāti ir jābūt apakšā pēdai ar kondensāta izvadu. Ar cieņu,...

Apkure

Vai korķa materiāls ir piemērots skaņas izolācijai griestiem un sienām?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai korķa materiāls ir piemērots skaņas izolācijai griestiem un sienām? Ja ir, tad kā un apvienojumā ar kādiem materiāliem to pareizāk stiprināt, kādi darbi pirms tam jāveic?

Paldies!
Atbild:
A. Pužulis
Labdien! Eļļotas, mazākā mērā lakotas korķa dekoratīvās flīzītes jūtami uzlabos telpas akustiskos rādītājus, novēršot atbalss rašanos tajā. Ja mērķis ir apturēt gaisa skaņu no blakus telpas, tad šis nebūs īstais risinājums, lai arī kaut kādā mērā situācija, iespējams, uzlabosies. Gaisa skaņas mazināšanai izmanto korķa apakšklāju 3-6mm biezumā kopā ar "Knauf" smago reģipsi "Diamant". Ar parketa vai linoleja līmi korķi pielīmē pie reģipša un tālāk visu šo kompzītmateriālu ar minerālo līmi (Piemēram,...

Būvmateriāli

Kādiem jābūt turp un atpakaļgaitas cauruļu diametra pareiziem izmēriem pašteces apkures sistēmā?
Labdien!

Kādiem jābūt turp un atpakaļgaitas cauruļu diametra pareiziem izmēriem pašteces apkures sistēmā? Mājai ir divi stāvi, platība - 120 kv. m., katla jauda - 25 kw, kurinām galvenokārt ar malku.

Cik lielu vajag akumulācijas tvertni?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Pie katla turpgaitai un atpakaļgaitai jābūt vismaz DN 50 2''. Ar cieņu,...

Apkure

Kāpēc no radiatoriem un trubām dzirdama skaļa dūkoņa?
Labdien!

Dzīvoju daudzdzīvokļu nama 3. stāvā. Pirms divām nedēļām pieslēdza centrālo apkuri, un kopš tā laika no radiatoriem un trubām parādījās skaļa dūkoņa visas diennakts garumā. Vēlos uzzināt, vai tas varētu būtno siltumsūkņa, un kā atrisināt šo problēmu?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Skaņa var nākt arī no kāda radiatora termoventiļa vai apkures cirkulācijas sūkņa, vai jebkuras citas armatūras. Ja caurules ir metāla, tad skaņa var tālu nodoties un būt dzirdama. Ar cieņu,...

Santehnika

Vai zem lamināta apakšklāja uz betona jāliek vēl kāds izolācijas slānis?
Labdien!

Dzīvoju 602.sērijas mājas pirmajā stāvā. Grīda šobrīd ir pirms 25 gadiem ieliets betons, uz kura plānoju likt zaļo apakšlāju un pa virsu laminātu.

Man ir divi jautājumi:

1. Vai zem zaļajām plāksnēm uz betona vēl ir jāliek kāds izolācijas slānis?
2. Kādu apakšklāju labāk likt, lai būtu lielāka siltumizolācija (nebūtu vēss lamināts)?

Paldies!
Atbild:
KĀGO grīdas segumi
Labdien! Uz betona pamatnes vispirms ieteicams uzklāt tvaika izolācijas plēvi. Pēc tam var klāt jebkuru zemsegumu, piemēram, putu plēvi, "Izopor" plāksnes, korķa granulātu "UZIN RR 188" u. c. Jo biezāks un siltumietilpīgāks zemsegums, jo lielāka siltumizolācija. Ar cieņu,...
Atbild:
anitra@anitra.lv
Labdien! Mums nav komentāru par zaļo apakšklāju, jo paši tādu neizmantojam. Aicinām iepazīties ar apakšklāja tehniskajiem rādītājiem un tad pieņemt lēmumu. Tāpat arī var noskaidrot no zaļā apakšklāja pārdevējiem, vai nepieciešama PE izolācijas membrāna....

Koka grīdas

Kā ievilkt lauku mājā telefonlīniju?
Labdien!

Vēlētos ievilkt privātmājā telefonlīniju. Māja atrodas laukos, un citām mājām jau ir ievilkts kabelis, bet man nav. Un līdz pieslēguma vietai ir kādi 300 m. Gribētu zināt, kā man rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Losevs, inženieris
Labdien! Visdrīzāk, būs jāvelk līnija 300 m. Bet - vai tas ir tik nepieciešams vilkt telefoniju mūsu laikā? Ir taču bezvadu tehnoloģijas. Ar cieņu,...

Elektromontāža

Kāpēc, beidzot kurināt, pa skursteni caur apkures katlu dzīvoklī nāk smaka no skursteņa?
Labdien!

Man ir centrālapkures katls, kam ir izvads ārā no mājas. Skurstenis - parasts metāla, nesiltināts.

Dažreiz novērojama problēma, ka, beidzot kurināt, pa skursteni caur apkures katlu iekšā telpā nāk gaisa pieplūde, kā rezultātā visas smakas no skursteņa un krāsns nonāk dzīvoklī.

Kāpēc novērojama šāda parādība un kā ar to cīnīties?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Saprotu, ka runa ir par malkas katlu. Visdrīzāk, problēma ir nesiltinātajā dūmvadā, jo dūmvada ārējā daļa ātri atdziest un pazūd vilkme. Ārējam dūmvadam ir jābūt siltinātam, kā arī telpai ir jābūt svaiga gaisa pieplūdei. Ar cieņu,...

Apkure

Ko darīt, lai gāzes apkures katls spētu uzsildīt visu māju?
Labdien!

Man ir problēmas ar apkuri privātmājā, platība 120 m2. Apkure - gāzes, katls - "Viessmann Vitopend 100". Mājās ir 9 radiatori, kā arī siltā grīda gan vannas istabā (6 m2), gan koridorā (4 m2). Ir arī apkures kontroles pults, ar kuru var uzstādīt nepieciešamo temperatūru. Problēmu pamanīju jau pagājušā ziemā, taču risinājumu tā arī neatradu. Tāpēc jau laikus, pirms ziemas sākuma, vēlētos zināt, kur ir problēma.

Respektīvi - nav iespējams piesildīt visu māju/radiatorus. Varbūt tas tāpēc, ka katls pārāk švaks? Ko darīt, lai katls spētu piesildīt visu māju?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Jums jāgriežas pie apkures katla uzstādītāja / ieregulētāja. Uz kādu jaudu katls ir ieregulēts? To var viegli noteikt pēc gāzes patēriņa. 120 m2 ir maza platība un būtu pa spēkam jebkuram gāzes katlam. Var būt arī ir problēmas ar hidrauliku. Ar cieņu,...

Apkure

Kāds būtu vislabākais risinājums grīdas nomaiņai?
Labdien!

Esošai mājai vēlos nomainīt visu grīdu. Plānota grants, koka sijas, divas kārtas ar OSB, korķis un lamināts. Vai tas ir vislabākais variants?

Paldies!
Atbild:
anitra@anitra.lv
Labdien! Jā, šāds risinājums ir iespējams. Jānovērš iespēja, ka sijas no pamatnes saņem/uzsūc mitrumu....

Koka grīdas

Vai koka grīdu var likt uz flīzēm?
Labdien!

Dzīvojamās mājas 1. stāvā ir siltās grīdas (ūdens), ieklātas flīzes. Ir vēlme pēc koka grīdām. Vai tās var likt uz flīzēm?

Paldies!
Atbild:
KĀGO, grīdas segumi
Labdien! Ja esošās flīzes turas stingri un stabili, tad teorētiski var klāt pa virsu. Ieteicams izmantot UZIN parketa ieklāšanas sistēmu (izolējoša grunts, izlīdzinošā masa, spriegumus amortizējošs zemsegums un līme). Ja esošās flīzes neturas, kustas u.tml., tad tās ir jādemontē. Lūdzu, ņemiet vērā, ka jo biezāks ir grīdas pīrāgs virs apsildāmās grīdas, jo ilgāks laiks būs nepieciešams, lai siltums sasniegtu virspusi. Ar cieņu,...

Koka grīdas