Kāda materiāla vate jāizvēlas, jumtu siltinot no iekšpuses?
Labdien!

Vēlos nosiltināt slīpo jumtu.

Jumts sastāv no ārpuses no metāla seguma, latām, elpojošas plēves, un spārēm. Spāru dziļums - 150 mm, ko arī vēlos aizpildīt ar vati.

Kāda materiāla vate jāizvēlas, ja siltina no iekšpuses?

Vati domāju nosegt ar kokšķiedras plāksnēm (12mm), pieskrūvējot tās pie spārēm. Respektīvi, sprauga starp jumta plēvi un kokšķiedras plāksnēm tiktu aizpildīta ar vati.

Vai šāds variants der? Ja nē, tad kā būtu jāsiltina (ar iespējami mazākām izmaksām)?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Sveiki!

Par jumta siltināšanu ir tā, ka kopējo biezumu vajadzētu 300 mm. Tad ziemā ir mazāki siltuma zudumi un vasarā karstums netiek mansardā. Ja būs tikai 150 mm, tad ziemā vēl var mēģināt piekurināt, bet vasarā bez kondicioniera nebūs iespējams dzīvot.

Ja skatāmies no augšpuses, tad:
1. Difūzijai atvērta jumta plēve.
2. Siltumizolācija cieši klāt plēvei (var izmantot jebkuru siltumizolāciju, kura ir domāta jumta slīpajām daļām).
3. Iekšpusē tvaika membrāna (tvaika membrānas ir dažādas. Tās izvēlās arī atkarībā no izvēlētās siltumizolācijas).

Būvkonstrukciju projektēšana

Ar ko aizpildīt pretvēja plākšņu savienojuma vietas?
Labdien!

Vēlos siltināt stāvbūvi no ārpuses - doma veidot karkasu, 15 cm aizpildīt ar mīksto akmens vati un apšūt ar Isoplaat pretvēja plāksnēm 25 mm. Vai es varu tās krāsot un, ja var, tad ar ko? Kā arī interesē - ar ko aizpildīt plākšņu savienojuma vietas?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Kokšķiedras plāksnēm šuves var līmēt ar speciālām lentām, bet iepriekš līmējamā vieta ir jāgruntē. Vēl ir speciāla mastika, kuru uzklāj uz šuvēm. Vienkāršāk ir izmantot spundētās loksnes, tad nav ne jālīmē, ne ar mastiku jāapstrādā. Ja ir vēlēšanās fasādi redzēt krāsotu, tad loksnes obligāti ir jāarmē un jāveido ietonēts apmetums vai tas jākrāso. Šādā gadījumā jāizmanto 40mm un biezāka spundēta kokšķiedras plāksne.

Būvmateriāli

Kā pareizāk siltināt akmens mūra māju no iekšpuses?
Labdien!

Kā siltināt mūra māju no iekšas? Akmens mūra māja no iekšas ir apmūrēta ar ķieģeļiem un starp mūri un ķieģeļiem ir apmēram 8 cm gaisa sprauga. Kā pareizi no iekšas siltināt māju - pa virsu likt vati un rīģipsi? Vai nojaukt ķieģeļu apšuvumu un siltināt akmens mūri? Un kā labāk to darīt, ja plānots pēc tam apšūt visu ar rīģipsi?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Vispirms prātīgi būtu nosiltināt to spraugu ar Grand full polistirola granulām vai Knauf Insulation Cavity wall. Daudziem jau ar šo pietiek. Viss arī atkarīgs no mūra biezuma. No iekšpuses nevar aizrauties ar biezumiem. Vairāk par 80 mm nevajadzētu.

Siltināšana

Vai, siltinot grīdu ar akmens vati, ir nepieciešams ieklāt arī kādu plēvi?
Labdien!

Nesaņēmu atbildi uz savu jautājumu, tāpēc uzdodu to vēlreiz.

Vēlamies nosiltināt pirmajā stāvā istabai grīdu. Apakšā ir izdedži, dēļi. Grīdas līmenis +/- vienā līmenī ar grunti. Vēlamies izmantot akmens vati. Vai kaut kāda plēve arī ir jāieklāj? Un ko likt virs akmens vates un dēļu seguma pirms lamināta uzklāšanas?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Īsti nesapratu, "grīdas līmenis vienā līmenī ar grunti"? Pagrīde tā kā ierakta zemē, kur sabērti izdedži?
Ja es pareizi sapratu Jūsu domu, tad Jūs gribat uz zemes noklāt plēvi, virsū uz plēves vati, uz vates atkal plēvi un tad grīdu. Ja šādi, tad tā nedara. Ir jāveido vai nu vēdināmā pagrīde vai jāveido betona slānis, zem kura apakšā ir plēve ar blietētu šķembu, un tad veido lāgas, starp kurām liek siltumizolāciju.

Grīdas

Vai nepieciešams speciāli apstrādāt kanalizācijas bedres sienas, ja tajā plānots ievietot apkures akumulācijas tvertni?
Labdien!

Vai ir nepieciešams speciāli apstrādāt kanalizācijas bedres sienas, ja tajā plānots ievietot apkures akumulācijas tvertni? Tur ir uzkrājies amonjaks, kas, teorētiski, var saēst metālu. Bedre vairs netiek izmantota.

Paldies!
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Sveicināti!

Šo jautājumu varbūt vairāk vajadzētu adresēt ķīmijas speciālistiem. Ideja pati par sevi ļoti laba, izvietot akumulācijas tvertni šajā telpā. Kaut vai tīri no estētiskā viedokļa apstrādāt šīs telpas grīdu un sienas jau nebūtu slikti, piemēram, ar kādu no apmetuma veidiem, bet - vai tas nav pārāk dārgi un sarežģīti? Varbūt vienkāršāk un lētāk ir rūpīgāk apstrādāt pašu tvertni ar krāsām vai mastikām, ja ir bažas par reakciju.

Inženierkomunikācijas

Vai drīkst līmēt rīģipsi istabā pie ārsienas un vai mitrums to nebojās?
Labdien!

Šobrīd istabā taisu remontu. Iepriekšējais saimnieks uz sienām bija uzlicis dekoratīvos dēlīšus, kurus tagad noņēmu. Zem tiem ir betona bloku siena (pie ārsienas), kas nokrāsota ar eļļas krāsu. Redzams, ka uz šīs sienas ir bijis pelējums un mitrums. Tāpēc plānoju visas istabas sienas izlīdzināt ar rīģipsi. Jautājums - vai rīģipsi var līmēt arī pie ārsienas? Vai mitrums to nebojās, un rīģipsis rezultātā nekritīs nost? Vai starp ārsienu un rīģipsi ir jāliek kāds speciāls materiāls? Lūdzu, iesakiet pareizāko risinājumu.

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Ieteiktu sienai nelikt rīģipsi, jo tas tikai veicinās pelējuma sēnes veidošanos sienā. Ieteiktu noslīpēt eļļas krāsu līdz stingrai pamatnei, sienu apstrādāt ar pretpelējuma līdzekli SILNACOLOR CLEANER PLUS, sienu apmest un izlīdzināt ar cementa/ kaļķa javu un virsmu špaktelēt ar PLANITOP 560, un nokrāsot ar pelējumu noturīgu krāsu SILANCOLOR PAINT PLUS.

Sienu apmešanai un špaktelēšanai nedrīkst pielietot produktus, kas satur ģipsi.

Tehniskās lapas atradīsiet www.velvemst.lv vai, ja ir jautājumi, zvaniet.

http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/Planitop%20560.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/silancolor_primer_plus.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf

Būvmateriāli

Vai prātīgi līmēt linoleju uz grīdas flīzēm vannasistabā?
Labdien!

Dušas telpā šobrīd ir flīžu grīda, kura ar laiku ir diezgan nolietojusies, arī šuves padrupušas.

Ir doma flīzēm pa virsu līmēt linoleju, izveidojot hermētisku grīdas segumu. Vai šī ir laba ideja? Vai ir vēl kāds elastīgs materiāls, kas veidotu saķeri ar esošajām flīzēm, iespējams, šķidrais, ar kuru varētu izklāt dušas telpu?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Varu ieteikt MAPEI MAPEGUARD sistēmu, kas vienlaicīgi nodrošinās labu hidroizolācijas un tvaika izolāciju.

https://www.youtube.com/watch?v=diqLy4CqCzw

Vairāk informācijas mājas lapā www.velvemst.lv vai zvanot uz mājaslapā norādīto tālruni.

Grīdas

Ko izmantot kā krāsas saistvielu?
Labdien!

Ko varētu izmantot kā krāsas saistvielu?

Vajadzība - masa, materiāls līdzīgs pigmentam (rupjāks), nepieciešams to uzklāt uz koka virsmas. Laka īsti neder, jo nepieciešams masu apstrādāt ar citu ķīmiju, bet laka veido aizsargslāni. Virsma tiks lakota pēc apstrādes. Mehāniski jābūt noturīgam.

Ko Jūs ieteiktu izmantot kā saistvielu?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Var izmantot kālija stiklūdeni, ko agrāk izmantoja arī pret degšanu - elpojošs, bet nekad neko tādai krāsai neliek virsū, jo tā ir neorganiska un sārmaina ar neorganiskiem pigmentiem, nekad neizbalē un sēnes tur nedzīvo. Vēl ir līdzeklis uz dabīgo sveķu bāzes un koka sveķu eļļas savienojumā ar minerāliem pigmentiem.

Krāsas

Vai ir vērts apkures katlam ierīkot āra gaisa pieplūdi degšanas telpā?
Labdien!

Vēlos apkures katlam ierīkot āra gaisa pieplūdi kurināšanas telpā. Vai no tā būs kāds labums? Ja jā, tad - kā to ierīkot, kādam jāb caurules diametram?

Apkures katls SIME 30 kw.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Jebkuram apkures katlam ir obligāti nepieciešams skābeklis degšanai. Viss atkarīgs no jūsu ēkas norobežojošo konstrukciju (logu un durvju) blīvuma.

Ja pieņemam, ka ir pakešu logi un durvis, tad gaisa pieplūdei telpā apkures iekārtai līdz 50 kW jābūt vismaz 200 mm2. Pareizi ir ierīkot gaisa pieplūdi telpas lejas daļā un nosūci pie griestiem, lai notiktu telpā dabiska gaisa apmaiņa. Ja izveidosiet tikai pieplūdi pie griestiem, tā darbosies kā noplūde, jo gaiss sasilst un ceļas uz augšu, līdz ar to telpas grīdas līmenī, kur atrodas apkures iekārta, nenotiek pilnvērtīga skābekļa pieplūde.

Apkure