abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi20102
Nozares raksti964
Ekspertu atbildes2544
Atbild eksperti : abc.lv
Vai vinila dēļus var klāt uz osb?
Labdien!

Vai vinila dēļus var klāt uz osb? Kādus labāk-līmējamos vai pašlīmējošos? Vai vajag gruntēt? Ja vajag, tad ar ko?

Paldies!
Atbild:
Violeta Auguceviča, "Kāgo", SIA
Labdien!

Jā, pareizi sagatavojot, LVT vinila grīdas segumus var klāt uz OSB pamatnes. Līmējamais LVT vinils ir plāns (parasti 2.5 mm) un elastīgs segums, kas kopē jebkuru pamatnes nelīdzenumu. Tāpēc OSB virsma ir jānogruntē (UZIN PE 260) un jānošpaktelē (UZIN NC 182). Šiem darbiem var izmantot arī 1-komponenta grunts-špakteli UZIN PE 650. Kad pamatne ir gatava, LVT vinilu līmē, izmantojot UZIN KE 66 līmi.

Ar cieņu,

Grīdas

Vai šāda vannas istabas siltināšana no iekšpuses būtu pareiza?
Labdien!

Plānoju izveidot vannas istabu telpā, kurā tā nav bijusi. Telpas ārsienas - gāzbetons, apšūts ar silikāta ķieģeli, tehniskā sprauga aizpūsta ar putām. Iekšsiena viena ir ķieģeļu, otru vēl jāizveido. Domāju veidto koka karkasu. Griesti - sijas, starp tām preskartons, virs - dēļi, tad stikla vate (ap 20 cm), tad uzpūsta ekovate (ap 30 cm). Vēl telpā ir logs.

Vai vannas istabas sienas un griestus varu apdarīt ar putuplastu? Vēlos nosiltināt, bet tajā pašā laikā būtiski nesamazināt telpu. Domāju putuplastu pa taisno līmēt pie gāzbetona un ķieģeļu sienām (tās ir apmestas), tad līmēt klāt rīģipsi, tad flīzes, bet griestiem starp sijām likt folliju, pa tiešo uz preskartona. Tad pāri sijām to pašu putuplastu (starp foliju un putuplastu būs sprauga), tad virsū putuplastam latas un uz tām rīģipsi. Varētu riīģipsi līmēt pie putuplasta, bet baidos, ka tas nokritīs. Koka karkasa sienu arī domāju ar putuplastu siltināt, pa virsu liekot rīģipsi.

Vai siltinājumu pīrāgi būs pareizi?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Varbūt Jums ir iespēja man uzzvanīt? Tālrunis: 29611614. Man ir ļoti daudz jautājumu!

Siltumizolācija

Kā veidot grīdas pīrāgu?
Labdien!

103. sērijas trīsistabu dzīvoklis. Norāvu veco grīdu ~15 cm. Kā veidot grīdas pīrāgu? Putuplasts, plēve, "Eshtrih"? Kādas varētu būt aptuvenās izmaksas, lai ieklātu 50 m2?

Paldies!
Atbild:
Inese Adamaite, "Anitra", SIA
Labdien!

Rekomendējam šo jautājumu uzdot "Estrich" ierīkotājiem, piemēram, uzņēmumam "Līmenī": https://www.limeni.lv/kontakti

Grīdas

Kāpēc uz guļbūves griestiem parādās leduspuķes?
Labdien!

Guļbūves griesti no iekšpuses ir apšūti ar 1 cm bieziem vagondēļiem, nosiltināti ar 25 cm minerālvati (35 lamda), un pa virsu uzlikta 1,2 cm bieza osb loksne. Kad ārā ir mīnus grādi, uz osb apakšas vates pusē parādās ledus puķes, bet siltums telpā turās normāli. Kas varētu būt par problēmu un kā to varētu novērst?

Paldies!
Atbild:
Uldis Strazdiņš, Strazdiņš U., individuālā darba veicējs
Labdien!

Pilnvērtīgākai atbildei būtu nepieciešams zināt sekojošo:

1) Vai starpstāvu sijas ir apaļkoki? Kāda diametra?
2) Vai vagondēļi ir piestiprināti pie starpstāvu sijām bez papildlatojuma jeb šķērslatojuma?
3) Vai starp vagondēli un vati ir tvaikus izolējoša membrāna?
4) Vai OSB loksnei ir tieša saskare ar vati, t.i. - vai ir tā saucamā gaisa sprauga?
5) Kāda tipa ventilācija ir esošajā objektā? Piespiedu tipa ventilācija vai dabīgā?

Tipiskākās kļūdas guļbūvēs ir kondensāta veidošanās starpstāvu pārsegumos, kur mansarda stāvs netiek apdzīvots, jeb tā saucamie aukstie bēniņi. Lai gan Jūs izmantojat "Isover" vati, kura nav mitrumu uzsūcoša, daru zināmu, ka mitrums, kas ir starp vati un OSB (tiešā saskarē) ir neizbēgams. Tas ir redzams aukstā laikā, kondensātam sasalstot, - leduspuķu veidā.

Labprāt Jums sniegtu detalizētāku info telefonsarunā, un, iespējams, ka Jūs varētu atsūtīt arī uzskates foto.

Ar cieņu,

Siltumizolācija

Vai mājās iespējams pārbaudīt elektrisko skaitītāju?
Labdien!

Vai mājās iespējams pārbaudīt elektrisko skaitītāju? Kāda varētu būt kļūdu nobīde?

Paldies!
Atbild:
Dzintars Mednis, "EMT", SIA
Labdien!

Elektriskos skaitītājus pārbauda laboratorijās. Ja gribat mājas apstākļos, tad ieslēdziet virknē Sadales tīkla skaitītājam un skatieties, vai būs atšķirība no kalibrētā.

Elektromontāža

Cik biezam betona slānim jābūt zem siltajām grīdām un cik biezs putuplasts jāliek virsū?
Labdien!

Plānoju ierīkot silto grīdu, bet nezinu, cik biezs betons jālej virs un zem siltās grīdas? Vai varētu, lūdzu, pastāstīt cik biezam betona slānim jābūt zem siltajām grīdām un cik biezs putuplasts jāliek virsū?

Paldies!
Atbild:
Inese Adamaite, "Anitra", SIA
Labdien!

Paldies par jautājumu!
Grīdu konstrukciju izbūvēs rekomendējam jautājumu uzdot speciālistiem SIA "Līmenī": https://www.limeni.lv/kontakti

Apkure

Ar ko siltināt fasādi - fasādes vati vai putupolisterola loksnēm?
Labdien!

Māja celta 80. gados - 200 mm gāzbetons, kas apmūrēts ar balto ķieģeli. Ar ko labāk siltināt - fasādes vati vai putupolisterola loksnēm? Kāds būtu vēlamais siltinājuma biezums, ja no iekšpuses netiks siltināts? Vai pirms siltināšanas jāaizpilda gaisa sprauga starp gāzbetonu un ķieģeli? Ja jāaizpilda, kā to labāk darīt?

Paldies!
Atbild:
Artūrs Žilinskis, "Constant Thermo Art", SIA
Labdien!

Ieteiktu labāk izvēlēties akmens vati dažādu apsvērumu dēļ.
Gaisa šķirkārtu starp ķieģeļiem un gāzbetona blokiem būtu ieteicams aizpildīt ar siltumizolācijas materiālu.

Droši varat sazināties ar mani, zvanot uz tālruni 28445867.

Siltināšana

Kāpēc radiatori ir ļoti karsti, bet mājās tik un tā ir vēsi?
Labdien!

Dzīvojam apmestā koka mājā ar gāzes apkuri. Šobrīd man radiatori ir uzgriezti uz maksimumu, bet gāzes katls uz pusi, bet dzīvoklī no rīta ir tikai +19 grādi, bet pa dienu iesilst līdz +21. Turot roku kādus 10-15 cm no radiatora, var just knapu siltumiņu, bet, pieliekot roku pie paša radiatora, ir sajūta, ka apdedzināšu roku. Vai vaina varētu būt radiatoros un tie būtu jānomaina, lai tie sāktu dot siltumu vairāk? Vai varbūt ir kāda iespēja šiem pašiem radiatoriem likt sildīt telpu nevis pašiem sevi?

Paldies!
Atbild:
Jēkabs Bīmanis, "Sanistal", SIA
Labdien!

Paldies par iesūtīto jautājumu.

Katra apkures sistēma ir jāvērtē individuāli, apskatot visu sistēmas uzbūvi savstarpējā kopsakarībā.

Aprakstītajā situācijā varētu aplūkot sekojošas lietas:

1) Gāzes apkures katla automātikas darbība. Vajadzētu izvērtēt, vai gāzes katls nav iestādīts darbībai pēc konkrētas vienas telpas temperatūras. Attiecīgi iespējams, ka gāzes katlam tiek dots maldīgs temperatūras pieprasījums, jo izvietotais telpas temperatūras sensors atrodas nepareizajā vietā.

2) Sildķermeņa lieluma izvēle atbilstoši telpu platībai un plānojumam. Iespējams, esošo sildķermeņu siltuma atdeve pret siltuma zudumiem ir pārāk maza.

Iesaku objektam pieaicināt profesionālu instalatoru , kurš izvērtēs visus apstākļus, papildus ar termogrāfu veiks ēkas apsekošanu siltuma zudumu noteikšanai. Ja nepieciešama kontaktinformācija profesionālam apkures sistēmas instalatoram, droši variet atsūtīt e-pastu uz jbi@sanistal.lv, un es Jums palīdzēšu ar kontaktinformāciju.

Apkure

Kādu dūmvadu labāk izvēlēties?
Labdien!

Vasarnīcā ir plānots nojaukt veco plītiņu un to nomainīt pret KALVIS-4(7kw) ar centrālapkures funkciju, lai visas telpas varētu apsildīt puslīdz vienmērīgi siltas. Jau esmu izpētījis rakstus, kur ieteikts parastajā ķieģeļu skurstenī ievietot metāla oderi, jo šiī krāsniņas sviedrē skursteni. Radās man 2 jautājumi:

1. Izpētot variantus un cenu amplitūdas, radās jautājums, kuru labāk izvēlēties - melnā tērauda dūmvadu vai nerūsējoša tērauda dūmvadu (parasto - ne dubultsienu)? Kurš no tiem būtu piemērotāks, izturīgāks, ilgmūžīgāks? Jo, pēc cenas skatoties, melnā tērauda dūmvads sanāks lētāks, bet vai tas būtu pareizākais variants?

2. Vienā no veikaliem pie apkures sistēmas redzēju ko šādu (nezinu pat, kā pareizi sauc): pāriet no viena dūmvada caurules uz trijām un pēctam atpakaļ uz vienu; cik noprotu, tad tas ir domāts, lai no dūmvada, kas savieno krāsni ar skursteņa dūmvadu, varētu iegūt papildu siltumu telpā. Vai, šādu lietu ievietojot starp plīts izvadu un skursteņa dūmvadu, tas nesamazinās vilkmi? Vai neatdzesēs dūmgāzes un skurstenis pastiprināti nesvīdīs? Doma ir, ja tādu izmantot, tad drošā augstumā virs viņa izveidot drēbju žāvēšanas vietu. Protams, cauruli pievienojot skursteņa dūmvadam aptuveni 45 grādu leņķī.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

1. Melnais tērauda dūmvads ir piemērots tikai cietā kurināmā katliem, kamīniem (ja kurina ar šāļu malku) ar augstu dūmgāzu temperatūru, un kur neveidojas kondensāts. Pretējā gadījumā šis dūmvads ātri sarūsēs.

2. Jājautā konkrētajā veikalā!

Ar cieņu,

Apkure