Kā atjaunot 3-slāņu parketa krāsojumu, lai visā telpā tonis būtu vienāds?
Labdien!

Dzīvojamā istabā zem dīvāna esošais trīsslāņu parkets ar savu dabīgo krāsojumu būtiski atšķiras no pārējā telpā esošā - dienas gaismā tas ieguvis iedzeltenu nokrāsu. Mainot telpā mēbeļu izvietojumu, vēlos atgūt grīdas izskatu vienā tonī. Kā to panākt?

Paldies!
Atbild:
Romāns Nožņikovs
Labdien!

Daļēja atjaunošana vai vietēja pietonēšana nav iespējama - esošais pārklājums jānoslīpē un jābeicē, jālako no jauna. To iespējams paveikt saviem spēkiem vai pieaicināt profesionāļus.
Precīzākai informācijai, lūdzu, apmeklējiet mūs klātienē Vienības gatvē 93, "Krāsu Servisā", Rīgā.

Grīdas

Kādu vati izmantot logu pakošanai?
Labdien!

Kādu vati un kur var dabūt, lai nopakotu logus? Nelieku tos uz putām, bet gan uz vates.

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, "Flora", SIA
Labdien!

Pēdējā objektā esam izmantojuši PAROC eXtra akmens vati. Atsauksmes no montāžniekiem un klienta ir labas.
Taču var izmantot arī citu firmu izgatavotu analogu produkciju.

Siltināšana

Kas jādara, lai neuzkarstu elektrības korķi?
Labdien!

Jau trīs reizes tiek izsisti elektrības korķi, kaut nav saslēgtas pārāk daudz elektrotehnikas. Pie tam šie elektrības korķi regulāri ir uzkarsuši, kaut citiem kaimiņiem viņi ir auksti, skaitītāji atrodas koridorī. Kas var būt par iemeslu un ko var darīt, lai tie neuzkarstu?

Paldies!
Atbild:
Dzintars Mednis, "EMT", SIA
Labdien!

Vajag pārbaudīt, vai visi vadu pievienojumi ir labi pieskrūvēti. Iespējams, ka ir atnācis vaļīgāk kāds kontakts. Vislabāk ir izsaukt kādu elektriķi, lai novērtē situāciju uz vietas.

Elektromontāža

Kas jāievēro, veidojot apkures telpu divstāvu privātmājas otrajā stāvā?
Labdien!

Vai var izveidot apkures telpu (apkures katls, boileris, rekuperācija) divstāvu privātmājas otrajā stāvā? Ja var, kas jāievēro, šādi rīkojoties? Kādai jābūt telpas platībai, izvēloties gāzes apkuri? Vai šajā telpā drīkst izvietot veļasmašīnu?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Jums ir jāgriežas pie sertificētiem gāzes iekārtu projektētājiem. Viņi apsekos Jūsu telpu un sniegs atbildi saskaņā ar noteikumiem.

Ar cieņu,

Apkure

Ienākošā sprieguma kontrole - kā pareizāk realizēt?
Labdien!

Vēlos kontrolēt ienākošo spriegumu daudzstāvu nama dzīvoklī gadījumā, ja pēkšņi nulles pārrāvuma vai cita iemesla dēļ var rasties pārspriegums. Dzīvoklī ienāk 1 fāze. Ievadautomāta nomināls kāpņu telpā B20. Dzīvoklī būs sava sadalne, kurā gribētu sākumā ievietot sprieguma kontroles releju. Vai tā būs pareizi?

Paldies!
Atbild:
Miķelis Caunītis, "Energolukss", SIA
Labdien!

Elektroiekārtu aizsardzībai no pārsprieguma iesaku izmantot pārsprieguma aizsardzību, ko pieslēgt dzīvokļa sadalnē.

Protams, var uzstādīt arī sprieguma kontroles releju komplektā ar komutācijas aparātu, kas atslēgtu patērētājus no tīkla neatbilstoša tīkla sprieguma gadījumā, bet šāds risinājums nenodrošina patērētāju aizsardzību pret īslaicīgiem pārspriegumiem. Nerekomendēju.

Elektromontāža

Vai ir liela nozīme tam, vai koka loga profils ir 78 mm vai 92 mm?
Labdien!

Vai ir liela nozīme tam, vai loga profils ir 78 mm vai 92 mm?

Ko nozīmē šie parametri un kas būtu jāņem vērā?

3K 4 LowE+ 4+ 4LowE- 18CH7035-Ar,
3 K (4OS+ 4+ 4OS) Tgi,
3K 4 LowE+4+4LowE- 14Arg.Ug 0'6WI m2K

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, "Flora", SIA
Labdien!

78 mm biezā koka logā parasti izmanto 40-44 mm biezu stikla paketi. Savukārt 92 mm biezā logā var ielikt 48-52 mm biezu stikla paketi.

Vispārināti sakot, jo biezāka stikla pakete, jo tā ir siltāka. Pie tam starp stikliem optimālais attālums ir 16-18 mm. Tad siltumizolācijas parametri ir vislabākie.

3K 4 LowE+ 4+ 4LowE- 18CH7035-Ar - stikla pakete ar 3 stikliem, no kuriem ārējais un iekšējais ir ar selektīvo vai zemas emisijas, caurlaidības pārklājumu. Tas nodrošina stikla paketes labu siltumizolāciju. 18CH7035 nozīmē, ka starp stikliem ir 18 mm biezs firmas Chromatech distancers gaiši pelēkā (RAL7035) krāsā. Šī ir laba stikla pakete.

3 K (4OS+ 4+ 4OS) Tgi, 4OS ir tas pats 4 LowE. Tgi Spacer ir distancera izgatavotājs. Šai stikla paketei nav norādīts distancera biezums.

3K 4 LowE+4+4LowE- 14Arg.Ug 0'6WI m2K  3 kārtas stikla pakete ar 2 selektīvajiem un 14 mm biezu distanceri. Starpstiklu zona pildīta ar argona gāzi. To, starpcitu, pamatā piedāvā visi stiklu pakešu ražotāji. Tā ir norma un tādēļ citi to vispār nenorāda. Ug = 0,6 W/m2K - siltumizolācijas mērvienība. Jo tā zemāka, jo stikla pakete ir ar labāku siltumizolāciju.

Pirmajai stikla paketei Ug vajadzētu būt pat 0.5 W/m2K.

Logi

Kā izlīdzināt dēļu grīdu?
Labdien!

Grīdas sijas ar laiku ir ieliekušās, lidz ar to dēļu (35 mm spunde) grīda ir nelīdzena, ar kritumu, ieplaku. Noņemt dēļus ir visai nereāli.
Kādi ir varianti?

1) Līdzināt, līmējot pirmā kārtā grīdas reģipsi ar Knauf Perlfix un tad otro kārtu grīdas reģipsi?
2) Pirmo kārtu 10 mm OSB uzlīmēt ar to pašu Knauf Pelfix līmi un tad pa virsu vienu kārtu grīdas reģipsi?

Varbūt ir kādi citi varianti?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Priekšlikums sekojošs:

- dēļus uzslīpēt ar slīpmašīnu, lai uzmatētu virsmu,
- virsmu gruntē ar "Eco prim grip":
https://www.velvemst.lv/uploads/eco_prim_grip.pdf,
- lej UNIPLAN ECO pašizlīdzinošo sastāvu ar minimālo biezumu 10 mm:
https://www.velvemst.lv/uploads/Uniplan_eco_lv.pdf.

* Novērtējiet, vai starp dēļiem neaizplūdīs UNIPLAN ECO sastāvs;
* Ievērojiet ūdens dozāciju UNIPLAN ECO sastāvam.

Grīdas

Cik bieza betona kārta šajā gadījumā grīdai nepieciešama?
Labdien!

Dzīvoju 103. sērijas mājas 4. stāvā. Izplēsu veco koka grīdu un gribēju izbetonēt ar "Estrich" betonu. Bet sapratu, ka, lai dabūtu grīdu vecajā augstumā, vietām ir pat 16 cm starpība. Tātad vajadzētu likt putuplastu, bet nav skaidrības par to, cik biezu kārtu ir droši betonēt? Zvanīju būvvaldei, kur speciālisti noraustīja plecus un teica, ka it kā 5 cm. Zvanīju arī betonētājiem, katrs sauc savu biezumu, kuru drīkst liet. Tagad esmu ļoti apmulsis par to, cik daudz ir droši betonēt. Lūdzu, palīdziet ar padomu!

Paldies!
Atbild:
Andis Silinieks, "Griva Group", SIA
Labdien!

Kāda Jums ir kopējā platība, kur vēlaties liet grīdu?
Kas ir paredzēts virsū "Estrich" grīdai (segums)?
Vai būs arī siltās grīdas, ja jā, tad kāda tipa?

Bruģēšana

Koka karkasa pirts siltināšana un grīda - kāds būtu ieteicamais sienu un grīdas "pīrāgs"?
Labdien!

Tiek būvēta koka karkasa pirtiņa, un vēlētos to nosiltināt, bet ļoti gribētos izvairīties no plēvju izmantošanas sienas pīrāgā. Sienu karkass ir 15 cm, ārējā apdarē plānots koka dēlis "trīnītī". Kāds būtu ieteicamākais sienu pīrāgs? Cik lasīts, tad variants ir ekovate un kokšķiedras plāksnes.

Otrs jautājums par grīdas pīrāgu - pirts ir uz stabiņiem. Kāds būtu ieteicamākais variants grīdas pīrāgam? Plānots, ka atpūtas telpā būs dēļu grīda, pirts priekštelpā un pirts telpā flīzes.

Paldies!
Atbild:
Andris Jugbārds, "Ritols", SIA
Labdien!

Pirts siltināšanai var izmantot arī uzsmidzināmo putupoliuretānu ar slēgto poru struktūru. To var uznest tieši uz dēļu ārsienas, aizpildot telpu starp karkasu veidojošajām brusām. Pietiks ar 7-10 cm biezu izolāciju (pēc siltumizolācijas spējām atbilst 14-20 cm biezai minerālvates izolācijai). Šajā gadījumā tvaika barjera nav nepieciešama. Pats putupoliuretāns kalpos kā tvaika barjera, nezaudējot siltumizolācijas īpašības. Putupoliuretāna izolācija nodrošinās arī perfektu telpas hermētiskumu. Materiāls nenosēdīsies, kā tas var būt beramo materiālu, tai skaitā ekovates, gadījumā. Ja vēlas, pašā pirts telpā starp siltumizolāciju un iekšējo apdari var izklāt alumīnija foliju, kas papildus dos siltumu atstarojošu efektu.

Arī grīdā kā siltumizolācijas materiālu ieteicams lietot putupoliuretānu. Putupoliuretānu uznes uz melnās grīdas starp brusām, pēc tam liek grīdas dēļus. Zem flīzēm, protams, jālieto to uzklāšanai piemērots materiāls. Veidojot grīdu, jāpievērš uzmanība, lai beigās grīdas līmenis būtu vienā līmenī.

Konkrētāku informāciju par putupoliuretāna izolāciju var iegūt info@ritols.lv

Koka paneļu mājas

Ja cilvēkam ir šādi sertifikāti, vai viņš var vienlaikus strādāt vairākos uzņēmumos?
Labdien!

Ja cilvēkam ir šādi sertifikāti, vai viņš var vienlaikus strādāt vairākos uzņēmumos?

1) elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu būvuzraudzība,
2) elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu vadīšana,

Kāds var būt maksimālais firmu skaits? Kādā likumā ir raksts par to, kurš pants to nosaka?

Paldies!
Atbild:
Miķelis Caunītis, "Energolukss", SIA
Labdien!

Jautājums institūcijai, kura izdod šos sertifikātus. Vienlaikus var strādāt vairākos uzņēmumos, ja kāds no darba devējiem darba līgumā nenosaka pretējo.

Elektromontāža