Vai grīda "Thermowhite" un grīdas rīģipsis 2 kārtās ir pareizs risinājums?
Sveiki!

Dzīvoklis LT jaunajā projektā, 4 stāvā. Grīda bija no lāgām, skaidu plāksnēm un līmētas papes. Viss tika demontēts, palika nelīdzeni paneļi un jaunās komunikācijas. Vecais līmenis - ap 8 cm.

Doma liet "Thermowhite" ar speciālo trokšņu slāpējošo plēvi. Pa virsu plānoju likt grīdas rīģipsi 2 kārtās un laminātu. Kopā būs ap 9 cm. Parasti "Thermowhite" pa virsu klāj "Estrcih", bet paneļu mājai tā ir pārāk liela slodze, gribās vieglu materiālu. Vai der risinājums "Thermowhite" + 2 kārtās reģipsi? Grīda būs pa visu dzīvokli, arī sanmezglos utt. Sanmezglos - hidroizolācija un flīzes.

Paldies!
Atbild:
Gunārs Kaukulis, "Kāgo", SIA
Labdien!

Mēs varam piedāvāt "Uzin Turbolight" sistēmu.

http://www.uzin.co.uk/products/product-search/details/uzin-sc-914-turbo-uzin-nc-194-turbo-5688/

Ja nepieciešama plašāka informācija, lūdzu, zvaniet vai rakstiet e-pastu.

Grīdas

Kāds apģērbs būtu vispiemērotākais darbam santehnikas produktu un mēbeļu noliktavā?
Labdien!

Kāds apģērbs būtu vispiemērotākais darbam santehnikas produktu un mēbeļu noliktavā? Esmu preču pieņēmējs, bet faktiski daru visa veida darbus, bieži nākas kraut smagus, un nereti putekļainus priekšmetus, ir gadījies arī gūt traumu, smagam metāla priekšmetam uzkrītot uz kājas, tāpat dažreiz jāstrādā lielā caurvējā - kad tiek ievestas preces, durvis stāv vaļā. Kā sevi vislabāk pasargāt šādā darbā? Vai jāiegādājas vairāki apģērba un apavu komplekti? Uzņēmums, kurā strādāju, diemžēl nodrošina tikai vienu darba kombinezonu, kas, kā man šķiet, nav piemērots visās situācijās.

Paldies!
Atbild:
Andrejs Boka, "Safework", mācību centrs
Labdien!

Individuālos aizsardzības līdzekļus darba devējs nodrošina, atbilstoši darba aizsardzības speciālista veiktajam riska novērtējumam un sagatavotajam individuālo aizsardzības līdzekļu sarakstam. Pēc sniegtā apraksta var secināt, ka Jūsu darba veidam papildus kombinezonam jābūt nodrošinātiem vēl: aizsargapaviem ar purngala daļas aizsardzību (MK noteikumi Nr.372, 3.pielikums), cimdiem roku aizsardzībai pret iegriezumiem (MK noteikumi Nr.372, 3.pielikums), siltinātai virsjakai darbam gada aukstajā periodā.

Iesākumā sameklējiet Jūsu darba aizsardzības speciālistu, lai skaidro - kādi darba vides riski identificēti un kā plānojis nodarbinātos no šiem riskiem pasargāt.

Būvmateriāli

Kā pasargāt privātīpašumu no apzīmēšanas?
Labdien!

Jau ilgu laiku cīnos ar tā saucamajiem "ielu māksliniekiem", vandāļiem. Man ir privātmāja, kurai apkārt ir koka sēta. Netālu no mājas ir jauniešu iemīlota "tusiņu" vieta. Tad nu vairākkārt ir gadījies, ka manas un kaimiņu mājas sētas tikušas "izrotātas" ar dažādiem rupjiem uzrakstiem, ko notīrīt pēc tam nav iespējams , un sēta jāpārkrāso. Sakiet, lūdzu, ko šajā situācijā darīt? Kā pasargāt savu īpašumu, vai ir kādi tīrīšanas līdzekļi vai apdares materiāli, kas spēs novērst šādus gadījumus?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Preventīvi uz sētas uzklājiet MAPEI WALLGUARD GRAFFITI BARRIER - ja kāds kaut ko uzkrāsos, tad ar siltu ūdeni varēsiet nomazgāt grafiti.

http://www.velvemst.lv/uploads/wallguard_graffiti_barrier.pdf

Ja jums jau ir sēta nokrāsota, tad grafiti var nomazgāt ar MAPEI WALL GUARD GRAFFITI REMOVER.

http://www.velvemst.lv/uploads/wallguard_graffiti_remover_gel.pdf

Par produktu lietošanu lasiet tehniskās lapas. Šie produkti vislabāk strādā uz gludām virsmām.

Ja jautājumi, tad, lūdzu, sazinieties ar mums: http://www.velvemst.lv/kontakti

Būvķīmija

Vai ir iespējams iebetonēt pamatus bez armatūras?
Labdien!

Vai ir iespējams betonēt pamatus bez armatūras?

Doma ir izmantot transportbetonu ar šķiedrām. Virs pamatiem būs viegla vienstāva koka karkasa saimniecības ēka. Vai pamati neplaisās?

Paldies!
Atbild:
Arnis Kļaviņš (valdes priekšsēdētājs), "Arhus", SIA
Labdien!

Jā, var izmantot, un pamati neplaisās.

Koka paneļu mājas

Kāds ir pieļaujamais nelīdzenuma cipars melnajai grīdai un kā praktiski to nosaka?
Labdien!

Ir divi neksiadri jautājumi:

1. Kāds ir pieļaujamais nelīdzenuma cipars melnajai grīdai un kā praktiski to nosaka?

2. Kāds ir pieļaujamais cipars parketa dēļa izliekumam?

Paldies!
Atbild:
Gunārs Kaukulis, "Kāgo", SIA
Labdien!

Pamatnes prasības ir atkarīgas no tā, kādu segumu plānots ieklāt pa virsu. Standartā prasība ir, ka nelīdzenumi pieļaujami ar atkāpi līdz 3 mm uz 2 m. Pārbaudi veic ar 2 m latu (liek uz grīdas un pārbauda, vai neveidojas pārāk lielas spraugas).

Ar cieņu,

Koka grīdas

Kā apmest ķieģeļu sētu?
Labdien!

Ir ļoti neglīta sarkano ķieģeļu (nepilnie, loga ķieģeļi bez vienas malas) siena, apmēram 3 metri abpus koka vārtiem, kas ir nokrāsoti sarkanbrūnā krāsā. Siena tiešām ir ļoti neglīta un nepilnie ķieģeļi ir daudzviet redzami.

Vēlētos apmest ķieģeļu sētu ar ietonētu apmetumu, kas nekontrastētu ar vārtiem. Vēlētos uzzināt precīzu instrukciju - kā to darīt? Apmetumu javu labāk samaisītu paši nekā pirktu gatavu.

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Tā kā šī siena pakļauta atmosfēras un kapilārā mitruma iedarbībai, risinājums nebūs tik vienkāršs, kā Jums gribētos.

- Ķieģeļu sienu nomazgā no apauguma un notīra līdz nestspējīgai pamatnei;

- Sienai uzklāj saķeres slāni POROMAP RINZAFFO <5 mm (http://www.velvemst.lv/uploads/PoroMap_Rinzaffo.pdf);

- Sienu apmet ar PROMAP INTONACO apmetumu >15mm (http://www.velvemst.lv/uploads/poromap_intonaco.pdf,
http://www.velvemst.lv/uploads/Poromap_Finitura.pdf);

- Ja faktūra der, tad klāj grunts slāni SILANCOLOR PRIMER PLUS un tad krāso ar SILANCOLOR PAINT PLUS (http://www.velvemst.lv/uploads/silancolor_primer_plus.pdf,
http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf).

Šī POROMAP apmetuma sistēma ir šķīstošo sāļu noturīga un drīkst būt pakļauta kapilārajam mitrumam. SILANCOLOR PAINT PLUS krāsa ir ar augstu tvaika caurlaidību.

Ja ir jautājumi, droši zvaniet vai rakstiet, mūsu kontakti:
http://www.velvemst.lv/kontakti

Apdare

Vai var izmantot zemi, kurā ierakta siltumsūknim nepieciešamā kontūra?
Labdien!

Vai var izmantot zemi, kurā ierakta siltumsūknim nepieciešamā kontūra? Vai var stādīt kokus, krūmus, vai bērni šajā teritorijā var droši rotaļāties?

Paldies!
Atbild:
Valdis Šakars
Labdien!

Ja ģeotermālās caurules ir ieguldītas pareizā dziļumā un attālumā viena no otras, tad uz šī zemes gabala varat stādīt ko vien vēlaties. Arī Jūsu jautājumam par bērnu rotaļāšanos šajā teritorijā atbilde ir pozitīva - jā, tas ir droši un nekaitīgi.

Runājot par sēšanu vai stādīšanu, jāpiebilst, ka maldīgs ir apgalvojums, ka ģeotermālās caurules izmanto vasarā grunts virsējos slāņos uzkrāto siltuma enerģiju. Gluži pretēji - ģeotermālā sistēma ziemā izmanto enerģiju, kura nāk no zemes dziļākiem slāņiem, un tieši tādēļ ir svarīgi ieguldīt šīs caurules vismaz 1,60 m dziļumā (min. 40 cm zem grunts caursalšanas robežas attiecīgajā reģionā).

Vēlreiz uzsvēršu, ja ģeotermālo cauruļu sistēmas dziļuma, izvietojuma un cauruļu garuma aprēķini ir veikti pareizi, tad šāda sistēma neatstāj nekādu ietekmi uz augsnes virskārtu (tajā skaitā, arī pavasarī šī teritorija atkusīs tik pat ātri, kā teritorija, kurā nav izbūvētas ģeotermālās caurules.

Inženierkomunikācijas

Vai pēc krāsošanas radušās sienu gaisa kabatas var novērst?
Labdien!

Mājās veicu remontu, krāsoju sienas. Pēc 1 krāsošanas reizes vietām ir uzburbusi siena, veidojot tādas kā gaisa kabatas. Speciālisti, ar kuriem esmu konsultējies, saka, ka tur nevar neko darīt. Vai tā ir?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Tā ir, ja krāso ar plēvju krāsām- siena grib atdot lieko mitrumu un rodas "atvemšanas" efekts, - minerālas vai kaļķa krāsas plēvi neveido, bet veikalos tās nebūs.

Apdare

Kā risināt situāciju ar kaimiņu remonta dēļ ieplaisājušiem griestiem?
Labdien!

Nu jau 2 gadus dzīvoju Hruščova laika piecstāvu ēkā, 4. stāvā.
Situācija diezgan nepatīkama. Pirms vairākiem mēnešiem (4-5) augšējie kaimiņi uzsāka savā dzīvoklī vērienīgus remontdarbus, spriežot pēc tā, ka remonts ilga 4 mēnešus un vēl šobrīd ik pa laikam ir dzirdama urbšana, daudzīšanās no viņu dzīvokļa. Neilgi pēc tam, kad tika uzsākti remontdarbi, pamanīju dzīvokļa visās telpās (2 istabās, virtuvē, vannas istabā), ka ir ieplaisājuši griesti (vai apmetums šuvju vietās). Nevēloties rīkot skandālu ar kaimiņiem (parasti esmu miermīlīga), negāju pie viņiem skaidroties un arī nesūdzējos namsaimniekam. BET pēdējos pāris mēnešus esmu novērojusi, ka ir IEVĒROJAMi palielinājusies dzirdamība no šī kaimiņu dzīvokļa - dzirdami gan soļi, gan sarunas, īsāk sakot, jebkāds troksnis. Līdz ar to radušās aizdomas, ka, iespējams, varētu būt skartas nesošās konstrukcijas un griesti nav izturējuši slodzi, tāpēc radušās plaisas un attiecīgi palielinājusies dzirdamība. Diemžēl trokšņi no kaimiņu dzīvokļa ir kļuvuši traucējoši, jo tie ir dzirdami katru dienu, tai skaitā pēc 23.00 vakarā, arī ap 5.00 no rīta diezgan bieži. Kaimiņi ļoti bieži strīdās, lamājās, bļaustās, nereti arī dzirdu viņu bērna vaidas un raudāšanu pa naktīm, turklāt bērnu neviens nemierina, jo raudāšana turpinās vairākas stundas. Kaimiņi diemžēl "dzeroši", kas arī ir viens no iemesliem, kāpēc vēl joprojām neesmu pie viņiem gājusi runāt, jo neticu, ka man kāds adekvāti spēs atbildēt uz manām pretenzijām. Mani neinteresē, kas notiek kaimiņu privātajā dzīvē, tā ir viņu darīšana. Uztrauc tikai tas, ka viņus var ļoti labi dzirdēt un bieži pat nākas nakts vidū tā dēļ pamosties. Atkārtošos, ka rīkot izskaidrošanos nevēlos, tāpēc trokšņu dēļ neesmu saukusi arī policiju. Bet tagad mans mērs ir pilns, jo šodien kaimiņi gandrīz appludināja manu dzīvokli (minimāli, jo ātri noreaģēju, bet tomēr fakts paliek fakts). Parunāt pie reizes par viņu remontdarbu sekām diemžēl neradās izdevība.

Izskaidrojot situāciju namsaimniekam, konkrēti, inženierim, man ieteica sākumā vērsties būvvaldē ar problēmu aprakstošu vēstuli un fotogrāfijām ar ieplaisājušajiem griestiem.

Vēlējos uzdot jautājumu - kā būtu pareizi darīt šādā situācijā? Vai kaut kas reāli varētu mainīties, ja vērsīšos būvvaldē? Kāda ir kārtība - kā notiek šāda veida procedūras un "vaininieku" dzīvokļa izmeklēšana? Un kam par to jāsedz izmaksas? Ko varu pati darīt lietas labā, lai mazinātu šo dzirdamību? Jo, visticamāk, aizšpaktelējot visas iespējamās plaisas griestos un ap radiatoru stāvvadiem, nekas diži nemainīsies..

Lūdzu sniegt iespējami detalizētāku atbildi, jo, visticamāk, ne mazums cilvēku ir saskārušies ar šādu problēmu, vai arī ieteikt, kur var atrast informāciju, kas sniegtu atbildi uz manu jautājumu.

Paldies.
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Visticamāk, ka, veicot remonta darbus, tika izņemti ārā izdedži, kas atslogoja pārsegumu, tāpēc Jums saplaisāja griesti. Izdedži tika aizstāti ar maza blīvuma vati, tādēļ Jūs tagad labi dzirdat kaimiņus. Respektīvi, labu gribot, bet bez zināšanām, tiek panākts sliktāks rezultāts nekā bija iepriekš.

Namu apsaimniekošana