Vai ir kāds veids, kā var apstrādāt akmens grīdas flīzes, lai mazinātu to abrazivitāti?
Labdien!

Esam uzlikuši mājas dzīvojamā daļā grīda segumu no akmens flīzēm, kas, izrādās, ir pārāk abrazīvas. Tās ir grūti kopt un arī plēš zeķes un čības. Mums ir siltā grīda. Vai ir kāds veids, kā tās apstrādāt, lai mazinātu abrazivitāti? Lakošana vai kāda vaskošana?

Paldies par atbildi!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Veiciet testu, bet iespējamais risinājums ir sekojošs:
- virsma jāattauko;
- virsmu pārklāj ar caurspīdīgu epoksīda grunti MAPEPRIMER M (http://www.velvemst.lv/uploads/Mapeprimer_M.pdf

piezīme*
- veiciet testu, lai noskaidrotu, vai patīk iegūtais rezultāts
- iespējams, ar laiku pārklājums UV staru ietekmē paliks ar dzintarīgu nokrāsu.

Grīdas

Vai, uzstādot jauno kondensāta katlu tajā pašā vietā, kur tagad atrodas vecais, ir nepieciešama speciāla atļauja/projekts?
Labdien!

Privātmājā ir gāzes apkure. Stāv ļoti vecs "Junkers" caurplūdes apkures katls - "Junkers zwe 24-2kp11" (tādus, šķiet, muzejā tikai vēl var redzēt).

Šoziem vēl gan jau, ka izvilks, bet vasarā ir plāns nomainīt uz normālu - droši vien nu jau "Bosch" kondensāta katlu ar karsto ūdens tvertni. Tāpat plānots pārvilkt uz plastmasu ar šķiedru trubām.

Jautājums tāds - vai, liekot jauno kondensāta katlu tajā pašā vietā, kur tagad vecais stāv, vajag kādu jaunu atļauju/projektu? Atrodos Jūrmalā.

Vai Latvijas Gāzei ir jāpaziņo, ka jāatvieno viņu caurule un pēc tam, kad uzstādīts jaunais apkures katls, ka jāpievieno atpakaļ? Jo gāzes padevi tikai viņi drīkst slegt klāt, vai ne tā?Vai arī tas ir vienalga un to var darīt pašam, jo tas notiek mājā 'aiz' skaitītāja?

Un cik šķidruma ietilpst vienā 55cm augstā čuguna radiatora ribā? 5L? Jautāju, lai varētu izrēķināt, cik vajadzēs pievienot izplešamo trauku.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Katla nomaiņa nav jāsaskaņo ar Latvijas Gāzi tikai tad, ja mainat veco katlu uz analoģisku jaunu modeli. Visos pārējos gadījumos katla nomaiņa ir jāsaskaņo. Un Jūsu gadījumā mainās katla tips no atmosfēriskā uz kondensācijas katlu.

Apkure

Kāda materiāla vate jāizvēlas, jumtu siltinot no iekšpuses?
Labdien!

Vēlos nosiltināt slīpo jumtu.

Jumts sastāv no ārpuses no metāla seguma, latām, elpojošas plēves, un spārēm. Spāru dziļums - 150 mm, ko arī vēlos aizpildīt ar vati.

Kāda materiāla vate jāizvēlas, ja siltina no iekšpuses?

Vati domāju nosegt ar kokšķiedras plāksnēm (12mm), pieskrūvējot tās pie spārēm. Respektīvi, sprauga starp jumta plēvi un kokšķiedras plāksnēm tiktu aizpildīta ar vati.

Vai šāds variants der? Ja nē, tad kā būtu jāsiltina (ar iespējami mazākām izmaksām)?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Sveiki!

Par jumta siltināšanu ir tā, ka kopējo biezumu vajadzētu 300 mm. Tad ziemā ir mazāki siltuma zudumi un vasarā karstums netiek mansardā. Ja būs tikai 150 mm, tad ziemā vēl var mēģināt piekurināt, bet vasarā bez kondicioniera nebūs iespējams dzīvot.

Ja skatāmies no augšpuses, tad:
1. Difūzijai atvērta jumta plēve.
2. Siltumizolācija cieši klāt plēvei (var izmantot jebkuru siltumizolāciju, kura ir domāta jumta slīpajām daļām).
3. Iekšpusē tvaika membrāna (tvaika membrānas ir dažādas. Tās izvēlās arī atkarībā no izvēlētās siltumizolācijas).

Būvkonstrukciju projektēšana

Ar ko aizpildīt pretvēja plākšņu savienojuma vietas?
Labdien!

Vēlos siltināt stāvbūvi no ārpuses - doma veidot karkasu, 15 cm aizpildīt ar mīksto akmens vati un apšūt ar Isoplaat pretvēja plāksnēm 25 mm. Vai es varu tās krāsot un, ja var, tad ar ko? Kā arī interesē - ar ko aizpildīt plākšņu savienojuma vietas?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Kokšķiedras plāksnēm šuves var līmēt ar speciālām lentām, bet iepriekš līmējamā vieta ir jāgruntē. Vēl ir speciāla mastika, kuru uzklāj uz šuvēm. Vienkāršāk ir izmantot spundētās loksnes, tad nav ne jālīmē, ne ar mastiku jāapstrādā. Ja ir vēlēšanās fasādi redzēt krāsotu, tad loksnes obligāti ir jāarmē un jāveido ietonēts apmetums vai tas jākrāso. Šādā gadījumā jāizmanto 40mm un biezāka spundēta kokšķiedras plāksne.

Siltināšana

Kā pareizāk siltināt akmens mūra māju no iekšpuses?
Labdien!

Kā siltināt mūra māju no iekšas? Akmens mūra māja no iekšas ir apmūrēta ar ķieģeļiem un starp mūri un ķieģeļiem ir apmēram 8 cm gaisa sprauga. Kā pareizi no iekšas siltināt māju - pa virsu likt vati un rīģipsi? Vai nojaukt ķieģeļu apšuvumu un siltināt akmens mūri? Un kā labāk to darīt, ja plānots pēc tam apšūt visu ar rīģipsi?

Paldies!
Atbild:
Intars Rozmans, "Vides tehnika", SIA
Labdien!

Vispirms prātīgi būtu nosiltināt to spraugu ar Grand full polistirola granulām vai Knauf Insulation Cavity wall. Daudziem jau ar šo pietiek. Viss arī atkarīgs no mūra biezuma. No iekšpuses nevar aizrauties ar biezumiem. Vairāk par 80 mm nevajadzētu.

Siltināšana

Vai, siltinot grīdu ar akmens vati, ir nepieciešams ieklāt arī kādu plēvi?
Labdien!

Nesaņēmu atbildi uz savu jautājumu, tāpēc uzdodu to vēlreiz.

Vēlamies nosiltināt pirmajā stāvā istabai grīdu. Apakšā ir izdedži, dēļi. Grīdas līmenis +/- vienā līmenī ar grunti. Vēlamies izmantot akmens vati. Vai kaut kāda plēve arī ir jāieklāj? Un ko likt virs akmens vates un dēļu seguma pirms lamināta uzklāšanas?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Lai pielietotu akmens vati, Jums ir divi varianti:

1) Jāveido vēdināmā pagrīde, ko Jūs nevarat izveidot dēļ augstuma.

2) Jāņem ārā izdedži, jābetonē sagataves kārta 70 mm, virsma jāgruntē ar IDROPRIMER, jākausē virsū tvaika un radona gāzes membrāna POLYVAP RADONSHIELD ar uzlocījumiem uz augšu, izveidosiet tādu kā vannu.

Nākamais solis ir likt latojumu (lāgas) vajadzīgā augstumā, starp kuru Jūs montējat siltumizolāciju, tad grīdas dēļus vai saplāksni.

http://www.velvemst.lv/uploads/Idroprimer.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/Polyvap_Radonshield.pdf

*Šis risinājums Jums nederēs, ja izbūves dziļums ir zem grunts ūdens līmeņa.

Siltināšana

Vai nepieciešams speciāli apstrādāt kanalizācijas bedres sienas, ja tajā plānots ievietot apkures akumulācijas tvertni?
Labdien!

Vai ir nepieciešams speciāli apstrādāt kanalizācijas bedres sienas, ja tajā plānots ievietot apkures akumulācijas tvertni? Tur ir uzkrājies amonjaks, kas, teorētiski, var saēst metālu. Bedre vairs netiek izmantota.

Paldies!
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Sveicināti!

Šo jautājumu varbūt vairāk vajadzētu adresēt ķīmijas speciālistiem. Ideja pati par sevi ļoti laba, izvietot akumulācijas tvertni šajā telpā. Kaut vai tīri no estētiskā viedokļa apstrādāt šīs telpas grīdu un sienas jau nebūtu slikti, piemēram, ar kādu no apmetuma veidiem, bet - vai tas nav pārāk dārgi un sarežģīti? Varbūt vienkāršāk un lētāk ir rūpīgāk apstrādāt pašu tvertni ar krāsām vai mastikām, ja ir bažas par reakciju.

Inženierkomunikācijas

Vai drīkst līmēt rīģipsi istabā pie ārsienas un vai mitrums to nebojās?
Labdien!

Šobrīd istabā taisu remontu. Iepriekšējais saimnieks uz sienām bija uzlicis dekoratīvos dēlīšus, kurus tagad noņēmu. Zem tiem ir betona bloku siena (pie ārsienas), kas nokrāsota ar eļļas krāsu. Redzams, ka uz šīs sienas ir bijis pelējums un mitrums. Tāpēc plānoju visas istabas sienas izlīdzināt ar rīģipsi. Jautājums - vai rīģipsi var līmēt arī pie ārsienas? Vai mitrums to nebojās, un rīģipsis rezultātā nekritīs nost? Vai starp ārsienu un rīģipsi ir jāliek kāds speciāls materiāls? Lūdzu, iesakiet pareizāko risinājumu.

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Ieteiktu sienai nelikt rīģipsi, jo tas tikai veicinās pelējuma sēnes veidošanos sienā. Ieteiktu noslīpēt eļļas krāsu līdz stingrai pamatnei, sienu apstrādāt ar pretpelējuma līdzekli SILNACOLOR CLEANER PLUS, sienu apmest un izlīdzināt ar cementa/ kaļķa javu un virsmu špaktelēt ar PLANITOP 560, un nokrāsot ar pelējumu noturīgu krāsu SILANCOLOR PAINT PLUS.

Sienu apmešanai un špaktelēšanai nedrīkst pielietot produktus, kas satur ģipsi.

Tehniskās lapas atradīsiet www.velvemst.lv vai, ja ir jautājumi, zvaniet.

http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/Planitop%20560.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/silancolor_primer_plus.pdf
http://www.velvemst.lv/uploads/Silancolor_paint_plus.pdf

Būvmateriāli

Vai prātīgi līmēt linoleju uz grīdas flīzēm vannasistabā?
Labdien!

Dušas telpā šobrīd ir flīžu grīda, kura ar laiku ir diezgan nolietojusies, arī šuves padrupušas.

Ir doma flīzēm pa virsu līmēt linoleju, izveidojot hermētisku grīdas segumu. Vai šī ir laba ideja? Vai ir vēl kāds elastīgs materiāls, kas veidotu saķeri ar esošajām flīzēm, iespējams, šķidrais, ar kuru varētu izklāt dušas telpu?

Paldies!
Atbild:
Violeta Auguceviča, "Kāgo", SIA
Labdien!

Jā, šādu risinājumu drīkst veikt, bet ir jāpārliecinās par vecā seguma stiprību un hermētisko noturību. Tad tas ir jāpārslīpē, jāuzklāj grunts, piemēram, UZIN PE 280, jāizlīdzina virsma ar smalko grīdas špakteli UZIN NC 182. Tad drīkst veikt PVH linoleja ieklāšanas darbus, piemēram, ar UZIN KE 2000S līmi. Ieteicams izveidot grīdlīsti no seguma uzlocījuma.

Visus nepieciešamos materiālus atradīsiet mūsu salonā noliktavā Rāmuļu ielā 4, Rīga. Šeit varat iepazīties ar PVH segumiem (dušas telpām īpaši piemmēroti Multisafe segumi) : http://www.kago.lv/noliktava_linolejs.html

Grīdas