Ar ko kamīnkrāsns atšķiras no kamīna?
Labdien!

Īsti nesaprotu, ar ko kamīnkrāsns atšķiras no kamīna - arī tam var pievienot gaisa trubas?

Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Kamīns ir ar metālisko kurtuvi vai atklāts, bez durvīm.
Kamīnkrāsns - normāla krāsns ar stikla durvīm. Tāds būtu mans skaidrojums.

Kamīni

Kādu apkuri labāk uzstādīt jaunā mājā - ar elektrību vai tomēr likt kamīnkrāsni?
Labdien!

Vai Jūsuprāt labāk jaunā mājā uzstādīt apkuri uz elektrības vai tomēr likt kamīnkrāsni? Kādas būtu otrā varianta priekšrocības?
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Labdien!

Kamīnkrāsns priekšrocība ir relatīvi lēts kurināmais, parasti degšanas process nav atkarīgs no elektroenerģijas, un ir tīri subjektīva mājīguma sajūta, “dzīvā uguns” klātbūtne mājas atmosfērā.

Apkure

Kāds skurstenis labāks - mūrēts no ķieģeļiem vai saliekamais gatavais?
Labdien!

Kāds skurstenis labāks - mūrēts no ķieģeļiem vai saliekamais gatavais? Vai mūrētajā ir jāliek metāla čaula?


Paldies!
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Labdien!

Ugunsdrošības ziņā, domāju, ka no keramzīta blokiem ar māla cauruli līmētais skurstenis ir drošāks. No ķieģeļiem mūrēts skurstenis vairāk akumulē siltumu, kuru pēc tam lēni atdod apkārtējām telpām, piemēram, otrajā stāvā, bet obligāti ievērojamas ugunsdrošības normas būvniecībā. Metāla čaula mūrētā ķieģeļu skurstenī paaugstina ugunsdrošību un novērš skursteņa svīšanu pie zemām dūmgāzu temperatūrām.

Apkure

Kāds būtu pareizākais plāns sienu un grīdas siltināšanā?
Labdien!

Stūra trīsistabu dzīvoklī hruščovkā, pirmajā stāvā (bez pagraba) cauru gadu ir mitrs gaiss. Mitruma savācējs strādā 24h uz urrā. Un pa ziemu dzīvoklī ir kā ledusskapī. Grīda arī ir ledusauksta. Plāns ir nosiltināt no iekšpuses visas 3 ārsienas un grīdu. Vai būtu pareizi grīdu ņemt ārā un visu likt pa jaunam? Un sienas tāpat laikam līdz ķieģelim no iekšpuses un visu pa jaunam jeb ir vēl kāda opcija?

Kāds būtu pareizākais plāns sienu un grīdas siltināšanā šajā gadījumā?
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Hruščova laika ēkas ir labas, un sienu biezums - arī, tur nekāda papildu pakošana nekad nav vajadzīga. Ir jāatrod mitruma cēlonis, kas rada aukstumu, un, ja ir pakešu logi, tas jau ir fakts, ka mitrums būs.

Cik jums ir ventilācijas? - Viena virtuvē un vannas telpā, un dažkārt pat tās ir ciet. Nav jēgas no mitruma savācēja, ja telpās nav gaisa cirkulācijas, gaisa pieplūdes un izplūdes. Nopakojot tikai vairāk tiks nopūdēts, jo reklāma dara savu, bet neviens nerunā par neorganiskiem būvmateriāliem, no kā māja celta. Visi "uzkrīt" uz naftas sintēzes organiskiem materiāliem, tad papildus ir saindēta vēl arī apdzīvojamā vide. Parasti neitralizē visu dispersiju un organiku, atjauno gaisa cirkulāciju. Grīda jāskatās, visi linoleji ārā metami. Un, lai mitrumu dabūtu ārā, ir vajadzīgs gaiss, lai parāda brīnuma līdzekli ar ko mitrumu no sienām izdzīt.

Siltināšana

Kurš materiāls būtu labāks grīdas līdzināšanai - OSB vai reģipsis - un kā tas stiprināms pie betona pamatnes?
Labdien!

Vēlos mājas virtuves daļu izlīmēt ar grīdas flīzēm, kuru izmērs ir 45x45 cm. Lai izlīdzinātu starpību ar pārējo grīdu (parketu), uz betona pamatnes gribu uzlikt OSB vai grīdas reģipsi un tad līmēt flīzes.

Kurš materiāls būtu labāks - OSB vai reģipsis - un kā tas stiprināms pie betona pamatnes?

Paldies!
Atbild:
Violeta Auguceviča, "Kāgo", SIA
Sveiki!

Mājas apstakļos labāk iesakām izvēlēties finieri, ja līmeņu starpība ir diezgan liela (virs 10cm), bet ja ir neliela starpība (no 1 cm līdz 2cm) iesakām izmantot nivilējošās masas.

Grīdas

Ar ko nosiltināt vecu koka māju?
Labdien!

Ar ko Jūs ieteiktu nosiltināt vecu koka māju, kuras platība ir 70 m2? Situācija tāda, ka remontu veiks tēvs, kas nav pazīstams ar jaunākajām tehnoloģijām. Mans uzdevums - nopirkt materiālus un paskaidrot, kā tas darāms. Lūdzu, uzrakstiet pa soļiem.

Paldies!
Atbild:
Māris Šmits, "JTS", SIA
Labdien!

Ja vēlaties saglabāt dabīgo koka vidi ēkā arī pēc koka ēkas siltināšanas, piedāvājam siltināšanai izmantot CEWOOD konstruktīvās plātnes.

Papildus informāciju par kokskaidu plātņu tehniskajiem un siltumizolācijas parametriem atradīsiet mūsu mājaslapā sadaļā - lejupielādes:

http://www.cewood.com/lejupielades-1

Apakšsadaļā - publikācijas, esam ievietojuši rakstu - Koka karkasa un fibrolīta ēkas - Būvinženieris Nr.61, kur detalizēti apskatītas koka karkasa ēku izbūves un siltināšanas iespējas.

Kā šeit redzams, optimālākais siltinājuma risinājums ir CEWOOD plātnes kopā ar eko vai minerālvati. Atkarībā no tā, vai plānojat siltināt ēku no ārpuses vai iekšpuses, ir iespēja izvēlēties piemērotu plātnes biezumu un turpmāko apdares veidu.

CEWOOD plātnes nodrošina iespēju uz to virsmas iestrādāt ārējo, iekšējo apmetumu. Plātņu apmetumu rokasgrāmatu lūdzam meklēt sadaļā - lejupielādes.

Plātnes ir ērti apstrādājamas (piezāģējot minimāli put), viegli montējamas, ar lieliskiem siltuma ietilpības parametriem, kas ilgi saglabās ēkas iekšējo telpu siltumu, neļaujot tām strauji atdzist.

Plātnes ir piemērotas izmantošanai telpās ar paaugstinātu mitrumu un saglabā savas tehniskās īpašības un parametrus visā to ekspluatācijas laikā.

Priecāsimies atbildēt uz turpmākiem Jūs interesējošiem jautājumiem par plātņu pielietojuma iespējām Jūsu projektā.

Siltināšana

Kādu malku labāk izmantot kamīnam?
Labdien!

Kādu malku labāk izmantot kamīnam - bērzu, alksni, priedi vai ozolu?

Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Ieteiktu alksni.

Kamīni

Vai, būvējot kamīnu, māla ķieģeļus var cementēt ar parasto cementu ar smilts piejaukumu?
Labdien!

Vai, būvējot kamīnu, māla ķieģeļus var cementēt ar parasto cementu ar smilts piejaukumu?

Mums ir metāla kamīnkrāsns, kas tiek aplikta ar māla ķieģeļiem. Meistari nepiekrīt ķieģeļus cementēt ar kamīniem paredzēto māla javu, bet gan plāno izmantot parasto cementu. Vai šāda kamīna šuves ar laiku nesāks plaisāt?

Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Šādus darbus jāveic sertificētiem meistariem.

Kamīni

Vai PVC logi ir labāki par koka logiem?
Labdien!

Vai PVC logi ir labāki par koka logiem? Vai ir iespējams pasūtīt PVC logus, kas ir kā koka imitācija (brūni)?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, "Flora", SIA
Labdien!

Nē. PVC logi nav labāki par koka logiem. Katram materiālam (PVC, koks, alumīnijs) ir savas priekšrocības un arī trūkumi. PVC logus var pasūtīt arī ar koka tekstūras apdari. Ir iespējami dažādi apdares un krāsas varianti. Tas jāprasa potenciālajam logu izgatavotājam.

Logi