abc.lv skaitļos

Lietotāji online21
Nozares raksti769
Ekspertu atbildes2458
Atbild eksperti : abc.lv
Cik bieza betona kārta šajā gadījumā grīdai nepieciešama?
Labdien!

Dzīvoju 103. sērijas mājas 4. stāvā. Izplēsu veco koka grīdu un gribēju izbetonēt ar "Estrich" betonu. Bet sapratu, ka, lai dabūtu grīdu vecajā augstumā, vietām ir pat 16 cm starpība. Tātad vajadzētu likt putuplastu, bet nav skaidrības par to, cik biezu kārtu ir droši betonēt? Zvanīju būvvaldei, kur speciālisti noraustīja plecus un teica, ka it kā 5 cm. Zvanīju arī betonētājiem, katrs sauc savu biezumu, kuru drīkst liet. Tagad esmu ļoti apmulsis par to, cik daudz ir droši betonēt. Lūdzu, palīdziet ar padomu!

Paldies!
Atbild:
Andis Silinieks, "Griva Group", SIA
Labdien!

Kāda Jums ir kopējā platība, kur vēlaties liet grīdu?
Kas ir paredzēts virsū "Estrich" grīdai (segums)?
Vai būs arī siltās grīdas, ja jā, tad kāda tipa?

Grīdas

Koka karkasa pirts siltināšana un grīda - kāds būtu ieteicamais sienu un grīdas "pīrāgs"?
Labdien!

Tiek būvēta koka karkasa pirtiņa, un vēlētos to nosiltināt, bet ļoti gribētos izvairīties no plēvju izmantošanas sienas pīrāgā. Sienu karkass ir 15 cm, ārējā apdarē plānots koka dēlis "trīnītī". Kāds būtu ieteicamākais sienu pīrāgs? Cik lasīts, tad variants ir ekovate un kokšķiedras plāksnes.

Otrs jautājums par grīdas pīrāgu - pirts ir uz stabiņiem. Kāds būtu ieteicamākais variants grīdas pīrāgam? Plānots, ka atpūtas telpā būs dēļu grīda, pirts priekštelpā un pirts telpā flīzes.

Paldies!
Atbild:
Andris Jugbārds, "Ritols", SIA
Labdien!

Pirts siltināšanai var izmantot arī uzsmidzināmo putupoliuretānu ar slēgto poru struktūru. To var uznest tieši uz dēļu ārsienas, aizpildot telpu starp karkasu veidojošajām brusām. Pietiks ar 7-10 cm biezu izolāciju (pēc siltumizolācijas spējām atbilst 14-20 cm biezai minerālvates izolācijai). Šajā gadījumā tvaika barjera nav nepieciešama. Pats putupoliuretāns kalpos kā tvaika barjera, nezaudējot siltumizolācijas īpašības. Putupoliuretāna izolācija nodrošinās arī perfektu telpas hermētiskumu. Materiāls nenosēdīsies, kā tas var būt beramo materiālu, tai skaitā ekovates, gadījumā. Ja vēlas, pašā pirts telpā starp siltumizolāciju un iekšējo apdari var izklāt alumīnija foliju, kas papildus dos siltumu atstarojošu efektu.

Arī grīdā kā siltumizolācijas materiālu ieteicams lietot putupoliuretānu. Putupoliuretānu uznes uz melnās grīdas starp brusām, pēc tam liek grīdas dēļus. Zem flīzēm, protams, jālieto to uzklāšanai piemērots materiāls. Veidojot grīdu, jāpievērš uzmanība, lai beigās grīdas līmenis būtu vienā līmenī.

Konkrētāku informāciju par putupoliuretāna izolāciju var iegūt info@ritols.lv

Siltināšana

Ja cilvēkam ir šādi sertifikāti, vai viņš var vienlaikus strādāt vairākos uzņēmumos?
Labdien!

Ja cilvēkam ir šādi sertifikāti, vai viņš var vienlaikus strādāt vairākos uzņēmumos?

1) elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu būvuzraudzība,
2) elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu vadīšana,

Kāds var būt maksimālais firmu skaits? Kādā likumā ir raksts par to, kurš pants to nosaka?

Paldies!
Atbild:
Miķelis Caunītis, "Energolukss", SIA
Labdien!

Jautājums institūcijai, kura izdod šos sertifikātus. Vienlaikus var strādāt vairākos uzņēmumos, ja kāds no darba devējiem darba līgumā nenosaka pretējo.

Elektromontāža

Kādas durvis izvēlēties dzīvoklim, lai tās būtu skaņu slāpējošas un ilgmūžīgas?
Labdien!

Vēlos nomainīt dzīvoklim vecās koka dubultās durvis, bet esmu apjukusi durvju piedāvājumu klāstā. Ko Jūs ieteiktu, lai būtu skaņu slāpējošas un ilgi kalpotu?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, "Flora", SIA
Labdien!

Vienkāršas atbildes uz Jūsu jautājumu nav. Vispirms jāsaprot, vai dubulto durvju vietā vēlaties atkal dubultās vai vienas durvis.
Pieprasot cenu un analizējot durvju konstrukciju, pievērsiet uzmanību durvju blīvējumam (ja plānojat izmantot tikai vienas durvis, tad rekomendējamas 2 blīvējuma kārtas) un vērtnes pildījumam. Durvju pārdevējam vajadzētu mācēt pastāstīt, cik dB (decibelu) durvju konstrukcija slāpē. Katrā ziņā izpētes darbs būs nopietns.

Būvmateriāli

Vai, renovējot privātmājas iekštelpas, ir nepieciešams veikt topogrāfiskos uzmērījumus?
Labdien!

Vai, veicot mājas renovāciju, ir nepieciešams veikt topogrāfiskos uzmērījumus? Renovētas tiks tikai iekštelpas. Mājas ārpusē nav nekādas izmaiņas. Jau ir noskaidrots, ka iecerētajai renovācijai ir nepieciešams projekts.

Paldies!
Atbild:
Māris Einiks, "Latvijasmernieks.lv", SIA
Labdien!

Renovējot mājas iekštelpas, topogrāfiskais uzmērījums nav vajadzīgs, jo topogrāfiskajā uzmērīšanā tiek veikta tikai ēkas ārpuses uzmērīšana.

Arhitektūra

Kā izlabot celtnieku pavirši izbūvēto grīdu?
Labdien!

Izbūvējot mājas otro stāvu, celtnieki pavirši uzlikuši OSB plāksnes, tagad tās ne visur balstās uz pārsedzēm, "melnā" grīda lokās un ir skaļa, pirmajā stāvā dzird katru soli. Vai ir iespējams kaut kā šo situāciju labot, varbūt var likt pa virsu OSB plāksnēm CSP plāksnes un pašizlīdzinošo maisījumu? Pēc tam uz grīdas tiks klāts lamināts. Varbūt ir cits risinājums? Ko Jūs ieteiktu darīt? Celtniekus dabūt atpakaļ izlabot grīdu neizdevās.

Paldies!
Atbild:
Violeta Auguceviča, "Kāgo", SIA
Labdien!

Pēc būtības vienīgais veids, kā šo defektu labot, jo sevišķi, ja OSB plātnes nepietiekami balstītas, ir pārtaisīt melno grīdu ar pietiekami daudz atbalsta punktiem.

Pārtaisot varat pievērst uzmanību labākai skaņas izolācijai pārsegumā, kā arī plānā OSB vietā izvēlēties saplāksni - vislabāk, divās kārtās, un ieklāt tā, lai otra kārta pārietu pāri pirmās kārtas savienojuma vietām (lai abas šuves nebūtu vienā vietā).

Nav būtiski, kāda tipa plātnes nestabilajai esošā OSB pamatnei vēlaties montēt virsū - konstrukcija būs nedroša un nestabila. Lamināta šuves kustību dēļ laika gaitā "padosies" un segums būs neapmierinošs.

Ar cieņu,
Anda

Koka grīdas

Kāpēc, kurinot malkas apkures katlu, no skursteņa tek melns darvains ūdens?
Labdien!

Skurstenī nomainījām pilnībā jaunu čaulu līdz malkas apkures katlam "Atmos" un kurinot pa sienu tek melns darvains ūdens uz grīdas. Kur varētu būt problēma? Ar vecajām caurulēm nekas netecēja.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
Labdien!

Šis darvainais ūdens ir kondensāts. Iespējams, agrākais dūmvads bija metināts un bez savienojumiem, tādējādi tas nonāca atpakaļ katlā. Visdrīzāk, Jums ir pārāk zema dūmgāzu temperatūra, un tāpēc veidojas kondensāts. Jāskatās pēc katla datiem, kādā temperatūru režīmā ir jālieto Jūsu katls.

Ar cieņu,

Apkure

Kāda tipa ķieģeļus labāk izmantot kamīna balstam?
Labdien!

Kamīnam nav paredzētas metāla kājiņas, vēlos kamīnu pacelt no zemes kādus 30cm. Kāda tipa ķieģeļus vislabāk izmantot, vai keramzīta bloki būs piemēroti?

Iepriekš nepadomājot apakšā zem betona kamīna zonā tika izlaistas siltās grīdas trubas Ar ko labāk izolēt, lai karstums tās neiespaidotu?

Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Der bloki. Zem kamīna atbalstplaknēm parasti lieku plakandzelzi. Grīda dzesēsies ar gaisa plūsmu caur restītēm apakšā vai caur bloku spraugām zem kamīna.

Lai veicas!

Apkure

Vai siltajai grīdai nepieciešams papildu armējums vai hidroizolācija?
Labdien!

Vecā daudzdzīvokļu ēkā vannasistabā vēlos ierīkot silto grīdu. Uz grīdas šobrīd ir betona klājums. Vai uz tā var klāt ekstrudēto putuplastu, šuves un malas pie sienām izklājot ar hidro tape + flīžu līmē iestrādātu siltās grīdas paklājiņu + flīzēm? Vai nepieciešams papildu armējums vai hidroizolācija?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze (MAPEI pārstāvniecība), "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Jūsu izdomāto risinājumu es neieteiktu realizēt. Pie Jūsu grīdas konstrukcijas es ieteiktu sekojošu risinājumu:

- betona pamatni nosūc,
- virsmu gruntē ar Primer G, atšķaidot proporcijā 1:2 ar ūdeni
(https://www.velvemst.lv/uploads/primer_g.pdf),
- ja nepieciešams izlīdzināt virsmu, ielej pašizlīdzinošo sastāvu UNIPALAN ECO - rekomendējamais biezums >5mm
(https://www.velvemst.lv/uploads/Uniplan_eco_lv.pdf),
- virsmu hidroizolē ar MAPEGUM WPS, pirms tam stūros iestrādājot MAPEBAND stūra lentu hidroizolācijas sastāvā
(https://www.velvemst.lv/uploads/mapegum_wps.pdf),
- uz hidroizlācijas sastāva pielīmē elektrības paklāju. Paklāju aizlej ar CONPLAN ECO vai UNIPLAN ECO pašizlīdzinošo sastāvu (https://www.velvemst.lv/uploads/conplan_eco.pdf),
- flīzes līmē ar ADESILEX p9 (https://www.velvemst.lv/uploads/adesilex_p9.pdf),
- šuvo ar cementa bāzes šuvotāju ULTRACOLOR PLUS vai epoksīda bāzes šuvotāju KERAPOXY, KERAPOXU CQ vai KERAPXY DESIGN (https://www.velvemst.lv/uploads/Ultracolor_Plus.pdf;
https://www.velvemst.lv/uploads/kerapoxy.pdf;
https://www.velvemst.lv/uploads/Kerapoxy_CQ.pdf;
https://www.velvemst.lv/uploads/Kerapoxy_Design.pdf)

Rasējums ar mezglu: http://www.hidroizolacijas.lv/sistemas/vannasistabu-hidroizolacija

Ja rodas papildus jautājumi:https://www.velvemst.lv/kontakti

Apkure

Gaisa pieplūde telpā pa skursteni un krāsni - kā to novērst?
Labdien!

Ļoti priecāšos, ja spēsiet palīdzēt.

Lieta sekojoša: Dzīvojamā mājā otrajā stāvā ir malkas apkure, ar nesiltinātu metāla skursteni aiz loga. Iekurināt krāsni nav problēmu, kurinot problēmu arī nav. Problēma rodas pēc kurināšanas. Vakaros, kad ir dzestrs un slapjdranķis, pa skursteni un krāsni notiek gaisa pieplūde telpā. Mēģināju logu turēt vaļā, nepalīdz, māja tikai zaudē siltumu. Domāju, ka vaina ir gaisa pieplūdē pašā telpā, bet ļoti ilgu laiku bija logs vaļā un nekas nemainās. Pārstāj smakot tikai ap 8-9 no rīta. Grūti dzīvot dzīvoklī ar bērniem, ja dzīvoklī ir tādas smakas un indes. Kā atrisināt šo problēmu?

Paldies!
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Viens variants ir ierīkot aizveramu šīberi.

Apkure