Skaidbetona ēkas fasādes siltināšana: Kā nodrošināt, lai fasādes siltināšanas rezultātā nepasliktinātu mājas "elpošanu"?
Sarma 2024. gada 10. novembrī
Labdien!
60. tajos gados būvēta vienstāva dzīvojamā ēkā ar mansardu; skaidbetona sienu biezums ~35cm; mansards un vējtveris ar "kambari" - koka konstrukcija.
Līdzšinējā laikā fasādei nav bijusi nekāda apdare. Mansarda daļā jumts siltināts, frontonu sienas izbūvētas koka karkasa risinājumā (oriģinālajam koka dēļu klājam izbūvējot 15 cm sienu karkasu, "pīrāgā": pretvēja izolācijas plāksne, siltinājums ar 15 cm "Isover" minērālvati, tvaika izolācijas plēve, riģīpsis). Līdztekus fasādes apdarei tiek vērtēta arī siltināšanas iespēja ēkai no ārpuses - gan pirmajam skaidbetona stāvam, gan mansarda daļai. Tiek izskatīta koka dēļu apdare vai kāds no ventilējamo fasāžu variantiem.
Kurš variants būtu vispiemērotākais šādas skaidbetona ēkas gadījumā?
Kādas fasādes "pīrāgs"/tā atšķirības, priekšrocības/trūkumi, salīdzinot:
- koka dēļu apdari?
- www.cedral.world/lv-lv/fasade/ apdares materiālu?
- https://tempsi.com/lv/produkts/tempsi-granito/?
Orientējošas atšķirības kvalitātē, izmaksās?
Citu risinājumu priekšrocības/ piemērotība skaidbetona sienām (www.ventilejamasfasades.lv/ventilejamas-fasades-katalogi/); Cita alternatīva? (www.cewood.com/produkti/konstruktivas-platnes)?. s
Galvenā baža - kā nodrošināt, lai fasādes siltināšanas rezultātā nepasliktinātu mājas "elpošanu".
Paldies iepriekš par konsultāciju!
Atbildes:
-
2024. gada 22. novembrī
Labdien!
Siltināšanā var būt daudz un dažādi varianti. Man ir Jums vairāki jautājumi, lai varētu kompetenti atbildēt. Varbūt ir iespējams sazvanīties.?Mans telefona nr. 29611614.Intars Rozmans, SIA Vides tehnika