abc.lv skaitļos

Lietotāji online91
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
EM: Piešķir papildu finansējumu privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai un saules paneļu uzstādīšanai
Vai saules paneļi ir jākopj?
Kā parūpēties par privātumu, dzīvojot vienā mājoklī ar citiem? Iesaka speciālisti
Fasādes kopšana pēc ziemas beigām: Kas jāņem vērā?
Siltumnīca bez kaitēkļiem: darāmo darbu ceļvedis, lai raža augtu bagātīgi

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.

Atbild eksperti

Kā siltināt koka karkasa starpsienu?
Labdien!

Vienstāva koka stāvbūvē ir starpsiena, kas atdala apdzīvojamo telpu no telpas, kura netiek apdzīvota, jo tai ir cits īpašnieks. Ēka ir kopīpašums. Šī starpsiena ir nomainīta, jo vecie dēļi bija savu laiku nokalpojuši. Esošā konstrukcija ir koka brusu 70x145 karkass, kurš ir apšūts ar 15mm spundētu priedes saplāksni neapdzīvotās telpas pusē. Solis starp brusām karkasā ir 580mm.

Kā labāk nosiltināt, aizpildīt šo karkasu? Jo no neapdzīvotās telpas nāk aukstums. Starpsienas augstums ir 2700, garums 2600mm. Bija doma karkasu aizpildīt ar kokšķiedras vati "Steico flex" un pēc tam apšūt ar 15mm saplāksni, kuram pa virsu varētu montēt ģipškartona plāksnes. Īsti nav saprašanas, vai šādu "pīrāgu" drīkst veidot un vai būtu jālieto tvaika membrāna. Lūdzu, iesakiet kādu risinājumu!

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Jūsu aprakstītais variants ar "Steico Flex" būtu pareizs. "Steico" paši saka, ka 15mm labas kvalitātes OSB vai saplāksnis kalpo priekš "Steico Flex" kā tvaika barjera. Saplāksnim šuves savā starpā un pa perimetru pieslēgums ir jānolīmē ar speciālu lentu....

Siltināšana

Cik labs siltuma izlīdzinātājs ir grīdas reģipsis?
Labdien!

Gribēju uzzināt, cik labs siltuma izlīdzinātājs ir grīdas reģipsis? Ir doma virs 16mm grīdas apkures ūdenscaurulēm uzlikt grīdas reģipsi un tad virsū vinilu ar kliku. Caurules būs iefrēzētas 15cm biezā pusspundes ekstrudētajā putuplastā. No caurules līdz caurulei 10-15 cm, vai labāk samazināt šo attālumu?

Jau iepriekš paldies par atbildi!
Atbild:
Atis
Labdien! Reģipsis kā tāds ir labs siltuma izolators un nebūtu rekomendējams šādam izpildījumam. 10 līdz 15cm ir standarta attālums starp caurulēm. Atstarpju samazināšana vai lielāks diametrs nepieciešams garākos silto grīdas cauruļu posmos....

Grīdas

Vai tapetes varētu būt iemesls paaugstinātam mitrumam telpās?
Labdien!

Apmestai koka mājai, kas celta ap 1930. gadu, vienā dzīvoklī ir paaugstināts mitrums. No iepriekšējiem saimniekiem uz sienām ir palikušas divas kārtas krāsotu tapešu un arī uz griestiem ir izlīmētas tapetes. Vai tas varētu būt iemesls paaugstinātam mitrumam telpās?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdie! Vinila tapes slikti laiž ūdens tvaiku cauri, tas arī var būt iemesls. Bet pārsvarā mitrums rodas, kad nav gaisa apmaiņas telpā. Vēl svarīgi, kāds logs, kāda apdare, jo mitrums rodas arī, ja ir nopakota fasāde. Aiz tapetēm pārsvarā jau ir sēne utt. Jau pēc pāris bildēm var noteikt problēmu. 1930. gada būvsubstance ir zināma. Taču problēmu var atrisināt un bez industrijas pesticīdiem....

Apdare

Sadarbības partneri