Vai es domāju pareizi par siltajām grīdām?
2009. gada 13. oktobrī
Labdien,
Vēlos padalīties savā praktiskajā pieredzē par silto grīdu pīrāgu, un domāju, ka šim viedoklim piekritīs arī vadošie zemgrīdas apsildes speciālisti. Ja kļūdos, lūdzu, palabojiet, kā arī norādiet šo kļūdu iemeslus.
Pēc pieredzes putopolistorola siltumizolācijai zem betona būtu jābūt ne mazākai par 50, ja zem ēkas ir pagrabs. Un ne mazākai par 100, ja zem pīrāga ir grunts zeme. Ar 30 mm, man šķiet ir krietni par maz. Obligāti šis pīrāgs ir jāizolē ar siltumizolāciju no pamata un citām betona virsmām, kas saskaras ar grunti.
Ja šī dzīvojamās ēkas grīda nav pakļauta lielām industriālām slodzēm, tad nu šim betona biezumam nevajadzētu pārsniegt 60mm.
Vai es domāju pareizi par siltajām grīdām?
Atbildes:
-
2012. gada 10. augustā
Labdien!
Ļoti būtiski ir izvēlēties tieši ekstrudētu (cieta un krāsaina) putupolistirola siltumizolāciju, jo dotajā gadījumā galvenā nozīme siltumizolācijas biezumam ir ilgizturības nodrošināšana, bet nevis siltumizolācijai, jo:
1) zem ēkas nekad nebūs jārēķinās ar mīnusu temperatūrām;
2) siltumizolāciju liek uz tvaikizolācijas virs šķembu vai ieteicamāk (bet dārgāk) virs keramzīta granulu kārtas (100-200mm), kas pati par sevi ir jau zināma siltumizolācija un tas nav tas pats, kas ir uz grunts;
3) tāpat, runa iet par apsildāmu grīdu, tātad aukstuma un mitruma piekļuvei ir radīta pietiekami liela pretestība.
Piekrītu, ka precizēšanai vislabāk būtu izmantot reālu aprēķinu, bet tad ir jāzina konkrēti grīdas materiālu siltumtehniskie parametri. Kas attiecās uz izolācijas vietām, pilnībā piekrītu un attiecībā par grīdas betona daļas biezumu ir jāsaka, ka to dotajā gadījumā diktē siltās grīdas aprīkojums un nosacījums, ka optimāls attālums starp sildvirsmu un betona virsmu ir 45 mm (piemēram, 20 mm betona aizsargkārta + 16 mm apsildes plastmasas caurule +45 mm betons = 81 mm).
Juris Biršs, "Vincents Polyline", SIA, "abc.lv", būvniecības nozares medijs