abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25216
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Kādas prasības jāievēro, lai varētu aprīkot māju gan ar ūdensvada un kanalizācijas sistēmu, gan ar centrālās apkures sistēmu?

Kādas prasības jāievēro, lai varētu aprīkot māju gan ar ūdensvada un kanalizācijas sistēmu, gan ar centrālās apkures sistēmu?

Sanita 2012. gada 18. oktobrī

Labdien!

Mums ir lauku māja, ar malkas apkuri, tualeti ārpus mājas un ūdens ieguvei tiek izmantota aka. Ūdensvads nav ierīkots. Plānots māju aprīkot gan ar ūdensvada un kanalizācijas sistēmu, gan ar centrālās apkures sistēmu.
Kādas prasības jāievēro, lai plānu varētu sākt realizēt? Ar ko tas ir jāsaskaņo? Vai jāraksta projekts/nekustamā īpašuma apsaimniekošanas plāns?

Atbildes:

  • 2012. gada 20. novembrī
    Labdien!

    Šos iecerētos darbus varētu sadalīt divās galvenajās sadaļās. Iekšējie un ārējie cauruļvadu tīkli.
    Iekšējos cauruļvadu tīklus( apkures cauruļvadu sistēmas un radiatori, ūdensvada caurules, kanalizācijas cauruļvadu sistēmas) nav obligāti jāsaskaņo ar vietējās pašvaldības būvvaldi, ja vien neveic būtiskas nesošo konstrukciju izmaiņas,piemēram, daļējas vai pilnīgas starpsienu nojaukšanas vai pārbūves, ierīkojot katla telpu, vai vannas istabu un tualeti. Visu ārējo cauruļvadu sistēmu (ārējo ūdensvada trasi, dziļurbumu, kanalizācijas sistēmas tvertnes) jāsaskaņo ar vietējās pašvaldības būvvaldi. No iepriekš minētā izriet, ka ārējiem tīkliem ir vajadzīgs projekts, vai vismaz projekta skice, lai būtu ko saskaņot ar būvvaldi, iekšējiem tīkliem projekts vai projekta skice arī būtu vēlams, lai varētu aprēķināt nepieciešamo materiālu daudzumu, izmaksas un izvēlēties būvētāju pēc vienotiem kritērijiem.
    Mājas īpašnieka interesēs ir pazemināt projekta realizācijas izmaksas. Jo mazāk projektēšanas darbu un saskaņojumu, jo lētāk. Ja izlietnes un klozetpoda uzstādīšanu uzskata par nebūtisku uzlabojumu īpašumā, tad projekts un saskaņošana būvvaldē nav nepieciešama, ja to uzskata par ēkas pārbūvi, renovāciju, tad nepieciešams pārbūves, renovācijas, restaurācijas, projekts. Pašvaldībai neapšaubāmi vairāk interesētu šos darbus nodefinēt kā ēkas pārbūvi, renovāciju, u.tt.
    Mājai mainītos statuss no mājas bez ērtībām uz māju ar ērtībām, augtu kadastra vērtība, kas, savukārt, ietekmētu īpašuma nodokli. Vietējās pašvaldības būvvalde, zinot vietējos apstākļus, balstoties uz saistošiem noteikumiem, likumu un normatīvajiem aktiem noteiks pasākumu kopumu, kas nepieciešams, lai sāktu projekta realizāciju.
    Vai apsaimniekošanas plāns nepieciešams vai nē, atkarīgs no tā, kādiem mērķiem īpašums kalpos.
    Lai izdodas plānu realizācija!

    Arnis Dravnieks, SIA "Rīgas būve", valdes loceklis., "Rīgas būve", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.