Kā pašu spēkiem samazināt siltuma zudumus dzīvoklī?
Baiba 2012. gada 15. novembrī
Labdien!
Ja mājas kopsapulcē nav iespējams vienoties par daudzdzīvokļu dzīvojamā nama renovāciju, vai pastāv kāda iespēja no savas puses samazināt siltuma zudumus? Vai tas būs efektīvi?
Atbildes:
-
2012. gada 15. novembrī
Labdien!
Jums jāveic dzīvokļa siltināšana individuāli, no iekšpuses. Jāsiltina ārsienas, jāmaina logi, ja pirmais stāvs, tad arī grīda. Trūkums- nedaudz samazināsies dzīvojamā platība. Protams, būs efekts un komforts, tikai ja nav individuāla siltuma uzskaite dzīvoklim, tad tas neietekmēs siltuma maksājumus.Raitis Bērtiņš, "Giersch Baltic", SIA
-
2012. gada 20. novembrī
Labdien!
Šeit varbūt vajadzētu precizēt jautājuma būtību. "No savas puses samazināt situmu zudumus" Jūs domājat nosiltināt vienu dzīvokli daudzdzīvokļu mājā?
Ja domājat tā, tas nebūs efektīvi. Daudzdzīvokļu mājas siltināšanu visbiežāk veic kopā ar apkures sistēmas un siltummezgla rekonstrukciju. Parasti vecā apkures sistēma izbūvēta kā viencauruļu apkures sistēma ar ierobežotām regulēšanas iespējām. Vecā apkures sistēma ir izrēķināta un izbūvēta tā, lai silti būtu visos dzīvokļos tādā mājā, kāda tā ir patreiz - nesiltinātā. Ja jūs nosiltināsiet savu dzīvokli un nevarat regulēt radiatoru temperatūru, tad vienīgā iespēja,kā regulēt gaisa temperatūru dzīvoklī, būs atvērt logu. Pat ja ir iespēja regulēt situmnesēja temperatūru radiatoros, bet siltuma patēriņa uzskaite ir visai mājai kopēja siltummezglā pagrabā, kas pēc tam tiek proporcionāli rēķināta uz m2, Jūsu nosiltinātais dzīvoklis viens ienesīs ļoti nelielu siltuma ekonomiju kopējā mājas siltuma zudumu bilancē.
Cits jautājums, ja Jums dzivoklī nav komfortabli (ir auksti). Tad logu nomaiņa un ārsienu siltināšana dos vajadzīgo efektu. Tikai rūpīgi jāizvēlas siltināšanas veids un pielietojamie materiāli, kas nodrošina konstrukciju "elpošanu" un neveicina kondensāta rašanos.Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA