abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25212
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Vai iespējams, kā siltumizolācijas materiālu izmantot zāģu skaidas?

Vai iespējams, kā siltumizolācijas materiālu izmantot zāģu skaidas?

Jānis 2013. gada 11. janvārī

Labdien!

Būvēju privātmāju. Vēlos nosiltināt bēniņu stāva grīdu (mājas augšējā stāva griestus). Vai iespējams, kā siltumizolācijas materiālu izmantot zāģu skaidas? Vai šāds siltinājums nebūs pārāk smags? Kāda būtu šāda materiāla siltumefektivitāte?

Atbildes:

  • 2013. gada 15. janvārī
    Labdien!

    Pirms izlemjat kādu siltumizolācijas materiālu izvēlēties siltināšanai, būtu nepieciešams izvērtēt tā plusus un mīnusus. Pie plusiem var pieskaitīt cenu un pieejamību, jo ir ekoloģisks un elpojošs materiāls, pie mīnusiem tam ir ļoti zema siltumefektivitāte, sēšanās (apmēram 25 %), uguns nedrošība, tā var būt arī pievilcīga vide grauzējiem. Pēdējos divus faktorus gan var attiecināt arī uz citiem siltumizolācijas materiāliem. Respektīvi galvenais pluss būtu materiāla cena, taču mīnuss – sliktā siltumefektivitāte.
    Informācijai noder tas, ka zāģu skaidu siltumvadīt¬spējas koeficients ir 0,12 (W/mK), turpretī minerālvatei – 0,037 – 0041 (W/mK), ekovatei – 0,039 (W/mK), fibrolītam – 0,063 (W/mK). Siltumpretestības koeficients zāģu skaidām 0,094 (W/m2K), minerālvatei – 0,041 – 0,043 (W/m2K), tātad skaidām tas ir 2 – 2,5 reizes sliktāks nekā minerālvatei.

    Atbildei ir informatīvs statuss!

    Abc.lv Redakcija, "Latvijas Tālrunis", informācijas grupa

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • hmm 28.01.2020 16:51
    Nu jau sen Krievijas zinātnieki pierādījuši, ka pareizi sabīvējot skaidas un pareizi sajaucot ar kaļķi - energo efektivitātes kooficents ir identisks kaitīgajām akmens, minerālu vatēm (izdala vielas un maksimālā efektivitāte 20 gadu, pie noteikuma, ja nekur nepiekļūst mitrums- hermētiski noslēgta ir vate). Zemāks gan kā putoplastam (kaitīgi ir visi veidi dēļ ķīmiskiem savienojumiem un tā,k a pie 20, 25 grādiem sāk izdalīt ļoti kaitīgas vielas caur koka, riģipša un pat ķieģela sienām. sabrukuma process 20 gadi aptuveni un tad ir 'čau")). Pagaidām labāks eko siltinājums par skaidām (sausām ar kalķi) un kanepju salmiem - nav atrasts pasaulē! Putoplasts un vates der tikai un vienīgi totāla betona ēkām!