abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi26458
Nozares raksti2311
Ekspertu atbildes3041
Vai var un ir jēga papildus siltināt vietu virs riģipša?

Vai var un ir jēga papildus siltināt vietu virs riģipša?

Aigars 2013. gada 15. maijā

Labdien!

Man ir 1,5 stāvu māja un aukstā laikā liekas, ka otrais stāvs ir it kā aukstāks par pirmo. Otrā stāvā visās telpās ir slīpie griesti un nedaudz (1-2 m, kā nu kurā telpā) ir arī taisnie griesti. Otrais stāvs ir siltināts starp spārēm, t.i., no ārpuses: šindeļu jumts, OSB, gaisa sprauga, 20 cm vate starp spārēm un plēve. Otrajā stāvā virs riģipša (taisniem griestiem) nosacīti ir tukšumi, t.i., riģipsis un metāla kontrukcija ir uztaisīta uz t.s. "distanceriem". 1. Vai var un ir jēgas papildus siltināt vietu virs riģipša? 2. Ja var siltināt, tad kā pareizi darīt zinot, ka taisnos griestus tur šie "distanceri". Kā vienkāršāk atbalstīt griestus no apakšas? Vēl viens papildus jautājums: vai ir jēgas siltināt 37,5 cm biezos gāzbetona blokus, ja saka, ka lielākie zudumi vienalga ir caur logiem un durvīm?

Atbildes:

  • 2013. gada 15. maijā
    Labdien!

    Mēs nevaram atstāt nekādas, ne slīpās, ne taisnās vietas šo griestu siltinājumā, kur nebūtu siltinājums. Tātad ja ir tikai metrs vai, piemēram, divi telpā, bet ja tālāk virs metāla konstrukcijas nekas neseko, tad tas ir tīrākais siltuma zudums. Jo mēs cīnāmies par to, lai vate būtu salikta kopā un nebūtu nekādas spraugas, bet šeit ir tā kā pārrāvums šajā siltuma slānī. Tāpēc šajā gadījumā noteikti ir jāsiltina. Lai siltinātu, jebkurā gadījumā ir jānoņem riģipsis šajā taisnajā zonā un tad to var veidot uz spārēm stiprināt latas pie kurām varēs pēc tam riģipsi ar skrūvēm stingri piegriezt klāt un mēs varam veidot arī šo stiprinājuma kārtu zem metāla konstrukcijas. Ir daudz iespējas kā darīt, un virs viņa iet siltinājuma materiāls. Siltinājuma materiāls beidzās ar tvaika izolāciju. Aiz tvaika izolācijas ir sprauga, kaut vai neliela līdz riģipsim un tad šis riģipsis vai kāds cits apdares materiāls. Distanceri šajā gadījumā vai nu tiek apsiltināti vai arī vienkārši paliek, ja viņi ir īsāki. Gaisa spraugas starp riģipsi un starp plēvi, kamēr mēs liekam līdz vatei vēl ir pilnīgi pieļaujama.

    Šeit viennozīmīgi jāsaka, ka šie bloki ir siltināmi. Jebkurā gadījuma, pat tad ja nebūtu ne logu, ne durvju. Jo 375mm nav optimāls lielums priekš Latvijas, jo mēs šobrīd to redzam arī ka Aerox ir pārgājis uz 400mm, pat pāri pa 400mm, visā pasaulē tiek lietots 420mm visām tām konstrukcijām kuras netiek siltinātas. Tā kā šajā gadījumā noteikti jāsiltina. Zaudēji zem logiem un durvīm, katrā klimatiskajā zonā ir citādāki, bet priekš tā ir speciāli trīs kameru logi, dubultkameru durvis un attiecīgi ja mēs varam tikt pie siltinātām ēkas sienām, tad noteikti ir jādomā par attiecīgas kvalitātes logiem un durvīm.

    Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.