Nokasīt veco piķi, vai tikai attīrīt no smiltīm un smērēt pa virsu Hidroplast vai Hidrostop HL110?
Juris 2013. gada 26. jūlijā
Labdien!
Pavasaros pagrabā ūdens 0.5 m, pagraba novietojums – privātmājās stūrī zem vienas istabas. Šobrīd pamati ap pagrabu atrakti. Uz pamatu sienas vecais piķis.
Kā pareizāk rīkoties?
Nokasīt veco piķi, vai tikai attīrīt no smiltīm un smērēt pa virsu Hidroplast vai Hidrostop HL110 (kuru?)
Lejā ieguldīšu drenāžas cauruli, kurai vienu galu ielaidīšu pašbūvētā akā. Kas seko pēc apsmērēšanas? Aizbērt ar dzelteno smilti, vai to pašu izrakto?
Atbildes:
-
2013. gada 26. jūlijā
Labdien!
Uzskatu, ka šajā situācijā nelīdzēs ne Hidroplast, ne Hidrostop HL110 materiāls, jo siena no ārpuses ir mitra un ūdens caurlaidīga. Es ieteiktu atrakt pamatus, ievietot drenāžas caurules un uz vertikālajām pagraba sienām ieklāt telpisku ģeomembrānu jeb tautā saukto pumpaino, kas ir plastmasas ruļveida materiāls ar 8 mm lielām pumpiņām, pret sienu. Šis materiāls tiek uzklāts uz visas sienas – apmēram 5 cm virs grunts līmeņa. Tālāk šo konstrukciju aizrok ar rupju materiālu, piemēram, visrupjāko granti, šķembām, keramzītu vai oļiem. Nevajadzētu izmantot mālus, kā arī smalkas smiltis, lai lietas ūdens varētu krāties un pārvērsties tvaika veidā. Taču šajā gadījumā, ali ūdens izzustu pilnībā, no iekšas pagrabā ir jāveic injekcijas, tas ir, pa visu perimetru ik pēc 15 cm, 30 grādu leņķī, veidojot caurumus saskarsmes vietā starp grīdu un sienu, un 10 cm augstāk – caurumus veido šahveida kārtībā. Šos caurumus savukārt jāpilda ar firmas Vincents Polyline produktu Hidrofobs, pēc tam viņus aizkorķē, un apmēram 3 – 4 mēnešu laikā veidosies horizontālā hidroizolācija, kas neļaus no apakšas vairāk ūdenim celties uz augšu.
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA