abc.lv skaitļos

Lietotāji online61
Aktīvie uzņēmumi26458
Nozares raksti2311
Ekspertu atbildes3041
Vai var starp akmensvati un skaidu/šķindeļu jumtu palikt šķirbas?

Vai var starp akmensvati un skaidu/šķindeļu jumtu palikt šķirbas?

Kārlis 2013. gada 16. septembrī

Labdien!
Esmu izlēmis mājas bēniņos apmesties (jo uzlika jaunu jumtu, nu tie var būt apdzīvojami), bet visas mājas garumā tie ir viena telpa, tad nu vajag likt starpsienu + nosiltināt, kā arī ielikt grīdu, jo tā ir no vecām dēlēm.

Tātad starp tiem apļiem (tie tur to skaidu/škindeļu jumtu) ir ~30cm. Un vai var starp akmensvati un skaidu/šķindeļu jumtu palikt šķirbas?

Vai var skrūvēt latas klāt uzreiz pie konstrukcijas, kas tur jumtu? Veidojot rāmjus, pie kuriem pēc akmensvates ielikšanas piestiprinātu reģipsi.

Par starpsienu - vai to var veidot no koka konstrukcijas (veidojot atkal rāmjus kur stiprināt reģipsi) un šajos rāmjos likt iekšā akmensvati? No vienas puses (telpas iekšas) tiks apšūts ar reģipsi, no otras ar dēļiem.

Par grīdu runājot - Kā tā jāliek? Veco plēst ārā (nu protams dēļus plēsīs), bet apakšā ir kaut kādi gruži (nezinu kā tos nosaukt)?

Domājot par skaņas izolāciju (jo apakšā istabas ir guļamistabas un, lai pa augšu staigājot nebūtu troksnis liels), kas jāliek starp starpstāvu grīdas (?) un jaunās grīdas - putaplasts, korķis, kas vēl? Cik biezs?

Pēcāk uz skaņas izolācijas divās kārtās reģipsi vai kā notaisnot grīdu? Doma ir likt laminātu/ parketu - jo cena ir tāda pati, kā linolejam. Cik grūti to ir ielikt - amatieris to var izdarīt vai meistars jāsauc, vai jāatsakās no tādām ekstrām un jāiztiek ar linoleju?

Atbildes:

  • 2013. gada 16. septembrī
    Labdien!
    Ja pieņemam, ka jumta materiāls ir dakstiņi, kas neprasa sarežģītas konstrukcijas. Tad šo konstrukciju veidojam tā – aiz jumta seko gaisa sprauga, tad plēve, ar antikondensāta īpašības, tad nāk gaisa sprauga, gaiss, tad difūzijas plēve, kas varētu arī būt skaidas, tad seko latas un tad pildām visus tukšumus ar akmens vari, tad seko hidroizolācijas plēve, kas cieši pieguļ, tad seko 15 mm gaisa sprauga un visbeidzot riģipsis.

    Par pagraba starpsienu – jā, šādu var veidot.

    Par grīdu – vecie dēļi jāņem nost, tāpēc jāskatās vai sijas, kas ir apakšā ir veselas, nav puvušas vai ieliektas, tas ir, var noturēt attiecīgo slodzi, tad liekam virsū siltumizolācijas materiālus, pēc izvēles – akmens vati, stikla vati, ekovati vai kokšķiedru plāksnes, pēc tam atstājam apmēram 2cm lielu gaisa spraugu, kas pie grīdas līstēm, pie sienas veido ventilāciju.

    Par skaņas izolāciju – skaņu izolē grīdā atrodošie gruži, papildus var likt keramzītu, piemēram, 100 mm, grīdas segmateriālu – dēļus nepieciešams skrūvēt klāt pie sijām, nevis sist, šīs darbības samazinātu gan skaņu, gan vibrācijas.

    Par grīdas izlīdzināšanu – es ieteiktu ņemt šīs kokšķiedru plāksnes, kuras iespējams iegādāties dažādos biezumos, un ar kurām mēs papildus varam izlīdzināt grīdu un mums vairs nav nepieciešams akustiskais materiāls. Liekot laminātu, jāskatās, lai gala šuves neietu vaļā.

    "Vincents Polyline", SIA, "Vincents Polyline", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.