Kā būtu pareizi jāatjauno grīda pēc BRANTS?
Nauris 2014. gada 17. jūlijā
Labdien!
Mājas grīdā sēne, domāju – brants, diezgan ielaistā stadijā. Gāzbetona māja ar ķieģeļu apšuvumu. Patreiz ir izlauzta dēļu grīda, izvesta inficētā smilts, dezinficētas sienas un pamati ar FUNGI. Kā būtu pareizi jāatjauno grīda pēc BRANTS? Esmu ieplānojis veikt darbus, kā norādīts manis pievienotajā linkā, pirmajā attēlā. Vai tā ir pareizi? Vai pirms betona ieklāšanas ir vajadzīga hidroizolācija vai nē?
Atbildes:
-
2014. gada 18. jūlijā
Labdien!
Visos turpmākajos grīdas atjaunošanas posmos ir nepieciešams turpināt dezinfekcijas darbus. Ik dienu, beidzot darbus, grīda jāapsmidzina ar FUNGI. Tā kā brants ir sēne, kas saēd visus koksnes materiālus, jaunizveidotajā grīdā ir ļoti bīstami atstāt jebkāda veida koka elementus, līdz ar to dēļu grīdas un koka paliktņi šajā situācijā nebūtu izmantojami. Uz dezinficētās grunts kārtas var veidot šķembu klājumu, kā parādīts zīmējumā, turpināt ar tvaikizolāciju, betona kārtu, savukārt virs betona kārtas ieklāt ekstrudēta putupolistirola materiālu – aptuveni 30–50mm. Virs šāda klājuma, kam jau pašam par sevi ir ļoti laba tvaika izolācija, klāj materiālu, kas nav saistīts ar koku, piemēram, reģipša plāksni, atstājot 20mm gar sienām un šķēršļiem (caurulēm utt.), bet pēc tam var klāt reģipša grīdas plāksni. Virsmu izlīdzina špaktelējot, bet pēc tam var likt vēlmēm atbilstošu grīdu – flīzes, silto, korķa grīdu. Šajā daļā var izmantot arī plānu, dekoratīvu dēļu uzlīmējumu. Šī ir vienīgā vieta, kur var tikt izmantojama koksne, kas arī tuvākā gada laikā būtu rūpīgi uzmanāma.
Juris Biršs, sertificēts būvinženieris, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA Latvijas Radio 2, raidījums "No pamatiem līdz jumtam", "Vincents Polyline", SIA