Vai var lakot silikāta ķieģeļus?
Elita 2014. gada 25. novembrī
Labdien!
Māja būvēta no silikāta ķieģeļiem. Caur ķieģeļiem sūcas mitrums un istabās rodas pelējums. Ir dzirdēts, ka ķieģeļus var lakot. Vai tā ir? Ko Jūs iesakāt?
Atbildes:
-
2014. gada 25. novembrī
Labdien!
Parasti pelējums rodas, jo telpā ir mitrums, tas nenāk no ārpuses. Šādos gadījumos es ieteiktu obligāti siltināt, bet vispirms dezinficēt ārējās sienas un pēc dezinfekcijas šīs virsmas apstrādāt, uzklājot virsū vismaz divarpus centimetrus biezas mīkstās kokšķiedru plāksnes. Ja plākšņu nav, tad var izmantot lētāku, pagaidu variantu – polistirola plāksnes, bet tās ir neelpojošas, veselībai kaitīgas, jo atrodas tuvu cilvēkam, tāpēc es ieteiktu izmantot mīkstās kokšķiedru plātnēs. Griestu virsmu arī jāapstrādā ar divarpus centimetru biezu šo kārtu – uz sienām un ārsienām nevajadzētu žēlot un likt virsū uzreiz pa divarpus, tas ir uzreiz piecus centrimetrus. Pēc tam šo virsmu var stiegrot ar tīkliņu un apmest – vai nu ar dekoratīvu apmetumu vai vienkāršu, pusotru cm biezu apmetumu ar kuru var izvilkt apaļos griestus, veidot rupjus apmetumus, un sienas vairāk nekad nebūs mitras.
Ja šos ķieģeļus vienkārši nolakos, tad tie uzpūtīsies, un laka ātri vien būs lēveros - nekas labs nebūs, skats būs vēl briesmīgāks, jo mitrums klāsies virsū uz lakotās virsmas un bojās to.
Ja ir nosiltināts, pēc tam var uzstrādāt virsū ķieģeļu imitāciju.To arī varētu lakot un apstrādāt ar hidrofobizētām vielām, kas atgrūž netīrumus un tādā veidā ilgāk saglābā svaigu izskatu.
Ja pastāv vēlme pasargāt ķieģeļus tad arī izmantot hidrofobizējošos līdzekļus. Ķieģeļi jānopūš no ārpuses.
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA