Kāda materiāla grīdas segumu izmantot siltajās grīdās?
Zinaīda 2014. gada 25. novembrī
Labdien!
Kāda materiāla grīdas segumu izmantot siltajās grīdās? Mājai ir centrālā apkure, kur pirmajā stāvā ir ar ūdeni apsildāmās siltās grīdas. Virs betona nekādu nopietnu segumu neesam likuši, kaut grīdas ielietas jau vismaz pāris gadus. Ir dzirdēts, ka labākais risinājums ir flīzes, bet viesistabā gribētos cita veida materiālu. Sākumā mēģinājām klāt it kā siltām grīdām paredzēta lamināta tipu. Starp laminātu un flīzēm klājām arī speciāla veida plēvi, bet zem tās veidojās mitrums un arī pats lamināts sila slikti. Vai laminātu var izmantot šādām grīdām vai varbūt tāds materiāls paredzēts tikai tāda veida siltajām grīdām, kas nav ar ūdens teci? Ja laminātu var izmantot, ko darījām nepareizi? Kādas ir galvenās lietas, kas jāievēro, virs siltajām grīdām klājot segumu?
Atbildes:
-
2014. gada 25. novembrī
Labdien!
Betona grīdā, kurā ierīkota apsildes ierīce, nozīme ir materiāla kārtai, kas ir virs šīs ierīces caurulēm un kas sniedzas līdzpat grīdas segmateriālam. Pirmkārt, virsū uz betona mēs varam likt mīkstas paklājtipa grīdas, kuras ļoti labi vada siltumu. Jūsu kļūda ir sekojoša – nedrīkstēja likt starpā nekādus papildus siltumu aizturošus materiālus. Es runāju par speciāla veida plēvi, nezinu, kāda īsti tā ir. Ir plēves, kas varētu palielināt siltuma atdevi. Jebkura plēve strādā ka pretestība. Šajā gadījumā nozīmē, ka viņa aiztur siltumu. Tā ir papildus vieta, kur kondensēties siltumam un gaisa mitrumam, veidojoties ūdens pilītēm.
Pareizs risinājums būtu – starp betonu un segmateriālu jāliek to materiālu, kas dod vismazāko siltuma pretestību ar mērķi, lai siltuma vadāmība būtu lieliska. Piemēram, kokšķiedru plātni.
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA