Ar kādu metodi ieteiktu skursteni siltināt, lai novērstu izsvīdumu rašanos?
Aldis 2015. gada 6. janvārī
Labdien!
Jautājums par sen mūrēta skursteņa "izsvīdumu" mājai ar aukstajiem bēniņiem. Ar kādu metodi ieteiktu skursteni siltināt, lai novērstu tā rašanos?
Skurstenis vasarā apmests ar betona apmetumu un armēts ar metāla sietu. Tas neko daudz nelīdzēja, jo šobrīd aukstajā laikā "izsvīdums" atkal tek lejā pa skursteņa kāju līdz pat dzīvojamajām telpām.
Atbildes:
-
2015. gada 6. janvārī
Labdien!
Skurstenis ir nedaudz jāpārveido, iekšā tam ir jāizgatavo vai nu keramisku cauruli, pa kuru izplūdīs dūmgāzes, vai arī metālisko apšuvumu, vai arī sliktākajā gadījumā ir jāpārmūrē un jāoderē, kur ir ķieģeļa iekšpuse. Tas ir tehniski sarežģīti. Visvienkāršākais, bet diemžēl visdārgākais – ir vienkārša keramiska caurule, kurai cauri neiet nekādi skābi produkti, kas veidojas dūmgāzēm atdziestot un kondensējoties uz šīm dūmgāžu virsmām. Arī metāls aizsargā, bet diemžēl dara to sliktāk. Ja iekšpuse ir salabota un dūmvadi atbilst ugunsdzēsības noteikumiem, tad var ķerties pie siltināšanas. Vispirms ir jāpārbauda mūrējuma kvalitāte, lai tur nekur nenāktu cauri dūmi, nespiestos plaisas, ja tādas ir atrodamas, tās visas tiek blīvētas ar uguns cementu – zobupastas konsistencei līdzīga pasta pelēkā krāsā. Pēc tam šo virsmu jāapstrādā ar Vincent Super Plus cementu attiecībā 1:2 masas attiecībās vai 1:1,5 tilpuma attiecībā un jāapstrādā vienu vai divas reizes. Ar to var panākt, ka smaka, kas ir piesūkusies, paliks iekapsulēta un neies cauri. Pēc tam uz virsmas jāliek virsū akmens vati, kas varētu izturēt augstākas temperatūras. Pēc tam to var apšūt ar ugunsizturīgu rīģipsi, vēlāk jāšpaktelē un jākrāso.Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA