Kā tikt vaļā no pelējuma uz mājas ārējās sienas?
Ingrīda 2015. gada 24. janvārī
Labdien!
Es īrēju dzīvokli, un ārējā siena visulaiku ziemā ir mitra un veidojās pelējums un man pat liekas ir arī sēnīte. Dzīvoklis ir 12.stāvā, tādēļ no ārpuses neko nevar izdarīt.
Ko var izdarīt no iekšpuses, vēlams, lai tas nebūtu ļoti dārgi. Lielu remontu veikt es nevaru, neatļauj dzīvokļa īpašniece.
Atbildes:
-
2015. gada 29. janvārī
Labdien!
Šādā situācijā Jums būs grūti pilnībā izbēgt no radušās situācijas, jo, ja siena nemitīgi ir mitra, tad tas ir iemesls dažādu mikroorganismu attīstībai.
Pareizākais būtu novērst mitruma piekļuves cēloni - te noteikti būtu nepieciešami remonta darbi, kas saistīti ar ēkas ārējām sienām.
Šobrīd, lai uzlabotu iekšsienu klimatu vajadzētu visus vizuāli redzamos mikroorganismus mehāniski notīrīt un apstrādāt ar biocīdu sastāvu, kas paredzēts šādiem darbiem - noteikti vajadzētu ievērot visus priekšsacījumus, kas norādīti uz līdzekļa iepakojuma, jo visi mikroorganismu apstrādes līdzekļi ir dažāda veida indes, dažādās kombinācijās un dažādā koncentrācijā.
Jums noteikti vajadzētu esošo pelējumu notīrīt un dezinficēt sienu ar speciālu līdzekli.
Noteikti vajag nodrošināt telpām ventilāciju.
Vēl Jūs varētu konsultēties ar pieredzējušu celtnieku, lai novērtē pašreiz esošos sienas apdares slāņus. Ir apdares materiāli, kas ļoti labi uzsūc mitrumu, bet slikti žūst, kā arī dažādas polimēru špakteles, iekšdarbu akrila vai lateksa krāsas, kas slikti elpo (augsta ūdens tvaiku caurlaida iekšdarbu krāsām arī nav primāra prasība)+ tapetes vai kādi citi pārklājumi. Un jo vairāk Jums uz sienas ir apdares slāņi, jo ilgstošāk sienas konstrukcijā uzturēsies mitrums un turpināsies mikroorganismu populācija.
Šajā situācijā labākais risinājums būtu pilnīga esošo apdares slāņu demontāža līdz ēkas sienas konstrukcijai un sienas apmešana ar kaļķu/cementa apmetumu (piem. Sakret CLP+ vai Sakret HM 10), kas ļoti labi vada mitrumu / apmetumu noteikti nevajag špaktelēt, bet atstāt uzrīvētu un krāsot ar elpojošu krāsu (piem., kaļķu/cementa vai silikāta bāzes krāsu) šādā veidā tiktu nodrošināta brīvāka mitruma kustība. Šajā situācijā varētu tuvāk pie sienas novietot kādu mitruma separatoru, kas savāktu lieko telpas mitrumu, var mēģināt arī pie sienas novietot kādu sildierīci - noteikti nedrīkst aizmirst par ventilācijas nodrošināšanu. Bet, vai tas ir iespējams, tas jāizvērtē Jums!
Protams, ka pareizais risinājums būtu problēmas cēloņa novēršana.
Papildus, mitrā siena arī akumulē ļoti lielu daļu siltnma, un siena ir ļoti vēsa, salīdzinot ar sausajām sienām.Ingus Pumpurs / SIA "Sakret" / Pārdošanas projektu vadītājs, "Sakret", SIA