Kāpēc veidojas mitrums?
Roberts 2015. gada 11. februāri
Labdien!
Dzīvojam privātmājā, kas desmit gadus atpakaļ celta no AEROC 400 mm blokiem, bez papildu siltināšanas. No ārpuses – dekoratīvais apmetums, no iekšpuses – arī apmetums un krāsa. Četrslīps jumts no Kanādas ražojuma bitumena šindeļiem.
Problēma: otrajā stāvā, kur siena 1,6 m augstumā satiekas ar griestu slīpo plakni (reģipsi) veidojas mitrums, apmēram 40 x 20 cm apgabalā. Citiem vārdiem, tas mitrums ir izvietojies tur, kur atrodas mūrlata. Jumts ir samērā slīps (apm. 40 grādi), bez acīm redzamiem vizuāliem defektiem. Ārpusē, atverot vaļā dekoratīvo kārbu zem jumta – viss ir sauss, bez mitruma pēdām. Iekšpusē reģipsis ir sauss, bez mitruma pēdām.
Pagājušo nedēļu, kad lietus nelija, tā slapjā vieta apžuva. Kad atsākās lietavas, atsākās arī mitrums uz sienas. Infrasarkano staru termometrs neuzrāda apskādētajā vietā zīmīgas temperatūras izmaiņas.
Atbildes:
-
2015. gada 11. februāri
Labdien!
Jumts ir uzbūvēts nepareizi, šai jumta konstrukcijai nav ventilēšanas iespējas. Visas kores – gan slīpās, gan taisnās ir jāierīko vaļā. Katrā korē iekšā jāiestrādā deflektori – metrs vai divi metri gari, tātad kores jāatzāģē un jāliek šie deflektori. Tālāk gaiss jāielaiž iekšā šajā pašā kastē, kur viss ir tukšs. Jumta kastes gaiss tiek savienots ar kori, ar difūzijas plēvi. Ja šādā veidā notiks jumtā vēsināšana un vēdināšana, mitruma nebūs. Tā ir tipiska problēma, kas rodas nevēdināmiem jumtiem.
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA