abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi26442
Nozares raksti2307
Ekspertu atbildes3041
Kā notīrīt guļbūves fasādi?

Kā notīrīt guļbūves fasādi?

Edvīns 2015. gada 8. oktobrī

Labdien! Esmu iegādājies guļbūvi, kura ir bijusi apstrādāta ar Pinotex, un piebūvi, kas ir apšūta ar dēļiem un krāsota. Dotajā brīdī saules puses fasādes ir nolobījušās un koks ir palicis pelēks. Vēlētos sakārtot fasādi. Esmu dzirdējis dažādus variantus, kā risināt šo problēmu. Viens no tiem ir sodas strūkla vai smilšu strūkla. Otrs baļķu un dēļu slīpēšana. Trešais - ķīmiskā tīrīšana. Ko Jūs ieteiktu un varbūt ir citi varianti, kā risināt šo jautājumu?

Atbildes:

  • 2015. gada 8. oktobrī
    Labdien! Sodas strūkla vai smilšu strūkla – viss atkarīgs no tā, kādu materiālu ņemam par darba ķermeni, kas uz attiecīgās virsmas dos lielāku vai mazāku materiāla noņēmuma kārtiņu. Ja tur ir tikai kvēpi, tad tos var viegli ar sodu dabūt nost. Šis paņēmiens pie kokmateriāla nav īpaši vēlams, jo smilšu strūkla izgrebj mīkstākās koka vietas, līdz ar to virsma tiek bojāta, rodas nevienāds atsegums un lai tālāk apstrādātu ar krāsvielu, tie ir papildus izdevumi. Es teiktu, ka ar smilšu strūklu var strādāt tad, ja mēs īpaši vēlamies panākt koka faktūras reljefa izcēlumu. Baļķu/dēļu slīpēšana – arī mehānisks veids. Visgrūtākais, bet vispareizākais. Nebojājam koksni, atstājam to pietiekami labu un noņemam tikai virsējo daļu. Ķīmiskā tīrīšana nozīmē visa tipa balinātāji, kas satur vai nesatur hloru. Tādā gadījumā koksni padarām mazāk spēcīgu, mazāk izturīgu un koksnes virsējo kārtiņu padarām mīkstāku un mazāk saturīgu.
    Apstrādāt ar slīpmašīnu būtu vislabāk. Ja šī būve nav nekad apstrādāta ar lineļļu, tad ir pienācis tas moments, kad pēc mehāniskas apstrādāšanas koksne jāpiesūcina ar karstu auksti spiestu lineļļu (sakarsējot līdz 70 grādiem, ūdens vanniņā, izmantojam parastās otas) un stingri noklājam uz atjaunotās virsmas, kamēr iesūcās. Kad tas padarīts, var ietonēt ar lineļļas bāzes beicēm vai krāsām, kas saglabā koka struktūru. Ietonēšana ir obligāta, jo tas pasargā no saules ultravioletā starojuma. Lineļļa izpildīs antibakteriākās īpašības, bet ietonējums dos noturību pret saules starojumu.

    Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.