abc.lv skaitļos

Lietotāji online45
Aktīvie uzņēmumi26811
Nozares raksti2322
Ekspertu atbildes3041
Vai mīkstās kokšķiedru plāksnes, kuras var izmantot siltināšanai, ir līdzvērtīgas siltināšanai ar vati?

Vai mīkstās kokšķiedru plāksnes, kuras var izmantot siltināšanai, ir līdzvērtīgas siltināšanai ar vati?

Normunds 2015. gada 20. oktobrī

Labdien! Vai mīkstās kokšķiedru plāksnes, kuras var izmantot siltināšanai, ir līdzvērtīgas siltināšanai ar vati? Siltinot no iekšpuses tiktu nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu – silta siena un nav nepieciešams papildus veidot karkasu un apšūt ar ģipškartona loksnēm. Cik biezas kokšķiedru plāksnes atbilst 100 mm akmens vates slānim? Šuves starp šīm plāksnēm apstrādā ar sietiņu un špakteli? Vai šīs plāksnes mitruma un temperatūras iespaidā nestaigā un šuves neplaisā? Vai šādas plāksnes var izmantot arī gāzbetona ēkas siltināšanai no ārpuses, ja paredzēts dekoratīvais apmetums?

Atbildes:

  • 2015. gada 20. oktobrī
    Labdien! Var veidot arī karkasu un pildīt ar mīkstajām kokšķiedras plāksnēm. Ārsiena nedrīkst būt ar neventilējamiem tukšumiem. Tātad, ja mēs veidojam no iekšpuses siltinājumu un veidojam kaut kādu karkasu, tas nebūtu labi. Bet īpašas vajadzības veidot karkasu – nav. Kokšķiedru plāksnes ir ar dažādiem rādītājiem, vidēji pēc siltumtehniskām īpašībām tās zaudē akmens vatei 150:100. Kokšķiedras plāksnes vajadzētu apmēram par trešdaļu vairāk, bet tas ir atkarīgs no konkrētiem materiāliem. Šuves starp šīm plāksnēm apstrādā ar sietiņu un špakteli, kaut gan pieļaujami uz mīkstajām kokšķiedras plāksnēm ļoti biezi apmetumi. Droši var likt līdz 2cm biezu apmetuma kārtu, un tad šī starp praktiski kompensējas. Kokšķiedras plāksnes ir uz spundi, tās var salikt tik precīzi kopā, ka tām nav iespējams virzīties – tikai tad, ja atsevišķās vietās piebriedums ir vairāk nekā citur. Katrs materiāls staigā mitruma un temperatūras iespaidā, tā kā tas ir jāņem vērā. Siltināšanai no ārpuses var izmantot, bet tad ir vajadzīgs attiecīgs biezums. Gāzbetona pamatsiena, siltināta ar mīkstajām kokšķiedras plāksnēm, būs diezgan tāda tehniski neveiksmīga konstrukcija, jo gāzbetons ļoti mīl mitrumu – viegli uzsūc, bet grūti atdod. Tas nozīmē, ka mīkstā kokšķiedru plāksne karos ar gāzbetonu, mitrums nepārtraukti pāries no vienas puses uz otru, un vidū veidosies mitruma slānis, kas var ietekmēt kopējo siltuma bilanci.

    Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.