Vai pirmā stāva grīdai der šāds risinājums?
Gints 2015. gada 2. decembrī
Labdien! Esmu izjaucis pirmā stāva grīdu, atstājot tikai gulšņus pamatu līmenī un starp tiem ir smalka, sausa pludmales smilts līdz pat gulšņu augšai. Doma ir: gulšņiem pie sāniem salikt latiņas, uz tām putu polistirolu 30 mm gulšņu līmenī tieši uz smiltīm, tad ar šuves nobīdi vel 30 mm putu polistirolu, lai iet pāri pamatam un piekļaujas sienai, tad šķērsām gulšņiem retinātus biezus dēļus un uz tiem skaidu plati un laminātu. Vai tāds risinājums der? Vai jābūt ventilējamai spraugai zem dēļiem un kā tādu izveidot, ja sienas tiks nošūtas ar reģipsi, bet karkass balstīsies uz skaidu plates?
Atbildes:
-
2015. gada 2. decembrī
Labdien! Šajā aprakstā jau ir nelielas neatbilstības. Nosacīti ir smalka smilts, jo, tiklīdz tiks izveidota grīda un sāksiet šajā ēkā dzīvot, pēc laika grunts, kas atrodas zem ēkas, kļūs siltāka un pilienveida ūdeņi virzīsies uz mājas pusi. Smiltis paliks mitras, un tad koka gulšņi sāks pūt. Putupolistirola kārtu var klāt uz metāla, betona vai kā cita, tikai ne uz koka gulšņiem. Ja tos grib saglabāt, tad jārada iespēja piekļūt gaisam.
Gulšņi jāatrok un starp tiem veido keramzīta graudus vai atstāj tukšu gaisa spraugu un tālāk to norobežo ar putupolistirolu. Pēc tām visas tukšās vietas savienos ar izveidoto pagrīdes gaisa telpu.
Retinātie biezie dēļi ies līdz pašai sienai, bet skaidu plate būs apmēram 2cm nost no sienas pa visu perimetru, tādējādi šeit veidosies ventilācija pagrīdē. Šajā gaisa spraugā jāpieslēdz gaisa apmaiņa no koka gulšņiem.
Reģipsis sienām ies zem lamināta un skaidu plates līmeņa, un starpā paliks minētie 2cm, tāpēc nav nekādu problēmu ar platu grīdas līsti nosegt šo spraugu.
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA