Ko darīt, ja tek skurstenis?
Silvija 2016. gada 7. janvārī
Labdien! Skurstenis tek (melns, smakojošs šķidrums). Pirmais stāvs apdzīvots, otrajā stāvā daļā pilnīgs ārs, nav nekāda aizsega. Vai tur vaina? Ko darīt? Kā uzlabot situāciju, kad ārā sola -20? Sildām māju ar bulerijana tipa krāsniņu.
Atbildes:
-
2016. gada 7. janvārī
Labdien! Tā ir mazjaudīga, ekonomiska krāsniņa, kas uzsilda gaisu un pūš to telpās. Krāsniņa pilnībā nesadedzina degšanas produktus, tā ir bagātīgi pilna ar darvas iztvaikojumiem. Ejot pa dūmu traktu uz āru, tie uzsēžas uz dūmvada samērā vēsajām sieniņām un kondensējas, tāpēc veidojas šis melnais šķidrums.
Izejot pirmo stāvu, kas šīs dūmu gāzes vēl ir pietiekami karstas, sasniedzot otro stāvu, tās pilnībā atdziest un tālāk par otro stāvu tās neiziet. Tas nozīmē, ka skurstenī augšā aiziet tikai visvieglākās frakcijas, bet visa smagā darva lēnām tek pa skursteni uz leju.
Visvienkāršāk ir uzšķērst skursteni, ko dara attiecīgi meistari, un ievietot iekšā vidū, dūmvada cukā, keramisku cauruli. Visas šīs dūmgāzes ies caur šo cauruli, kas nelaiž cauri šo smakojošo darvas šķīdumu, un samazina šo šķērsgriezumu un izrauj cauri visu to laukā no skursteņa. Vēl to var aizvietot ar metālisku cauruli, kas ir nedaudz riskantāk, jo dūmgāzes var arī uzliesmot.
Šobrīd ir steigšus jāveic siltuma izolācija skursteņa daļai, kas ieiet otrajā stāvā. Arī jumta daļa jānosiltina, lai saglabātu pēc iespējas siltākas dūmgāzes.
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA