Kā labāk likt pagrīdes lāgas?
Muhtars 2016. gada 25. februāri
Labdien! Par pagrīdes lāgu likšanas veidu. Padomju laika bloķenes dzīvoklis. Vietas augstumā pietiek lāgām tikai vienā virzienā. Panelis absolūtā nelīmenī. Lai izlīmeņotu lāgas, man iznāk likt zem tām palielas kaudzītes dažāda biezuma saplākšņa plāksnīšu (augstākajās vietās, savukārt, iznāk pat paēvelēt lāgu plānāku un apakšā tikai ielikt kādu mazu amortizējošu lenti).
Te nu ir dilemma, un nevaru izšķirties, kā labāk.
Pirmais variants. Ar garu dībeli cauri lāgai un līmeņojamajiem saplāksnīšiem visu stiprināt pie pārseguma paneļiem. (Vairāki paziņas ieteica pirmo variantu labāk nedarīt, jo grūti, turklāt skaņas, termiskās un mitruma staigāšanas ziņā utt. ziņā pat neesot labi visu tik stingi sajūgt kopā ar mājas konstrukciju.)
Otrais variants. Līmeņojamos saplāksnīšus sastiprināt ar lāgām (no apakšas uz augšu ar skrūvēm), un tad tā lai arī nosacīti brīvi uzliktas uz paneļa stāv. Pāri uzmanīgi uzlikt melnās grīdas plāksnes, tās pieskrūvēt, klāt grīdas segumu utt.
Vienā istabā izmēģināju otro variantu, it kā šobrīd pēc pāris dienām ir ok, tikai ir nemiers par to, vai pēc kāda laika tas nebeigsies ar to, kā bija pirms tam - 70-ajos gados liktās, nekur īsti nenostiprinātās lāgas ar būvgružu un pagaļu "līmeņošanu" visas izstaigājušas, aizgājušas no vietām, un viss šūpojas, čīkst un brakšķ...
Kā, Jūsuprāt, labāk likt lāgas?
Atbildes:
-
2016. gada 26. februāri
Labdien!
Saviem spēkiem savā īpašumā Jūs varat izpildīties pēc sirds patikas un klapēt grīdas, neskatoties ne uz ko! Bet otrais variants neiet nekādos rāmjos. Nekas tur nestaigās, un lāgām jābūt nostiprinātām. Protams, ja neplānojat izbūvēt peldošās grīdas uz keramzīta slāņa. Pirmais variants arī var izrādīties sarežģīts un vietām pat neiespējams, jo paneļi ir ne vien dobti, kur vietām, iespējams, betona slānis ir vien pat nepilna centimetra biezumā, bet arī betona sastāvs, visticamāk, ir bēdīgs, un dībeļi (pat atbilstošie) neturēsies, kaut izstiepies. Pareizākais būtu ieliet betonu - klonu, vai "pašizlīdzinošo" masu, vai abus divus. Šajā gadījumā ne lāgas, ne melnās grīdas plāksnes nav nepieciešamas.
P.S. Dzīvoklī grīdas "čīkst" nevis temperatūras un mitruma svārstību dēļ, bet staigājot, rīvējoties vienai virsmai pret otru. Šo iespējams novērst divos veidos:
1) Visas detaļas savstarpēji papildus līmējot (šo esmu dzirdējis ASV praktizējot);
2) Uz lāgām klāt "ISOLGOMMA", un starp plāksnēm atstāt 2-3 mm defomācijas spraugas, bet lāgas tik un tā jānostiprina kvalitatīvi.Arvo Biķernieks, "AB Saimnieks", SIA