Vai koka lāgām var veidoties trupe?
Kristaps 2016. gada 21. aprīlī
Labdien! Dārza mājas būvei nepieciešams padoms koka lāgu grīdas konstrukcijas ierīkošanai. Mājas ārsienas un jumts ir uzbūvēts: koka karkasa jaunbūve, sienas jumts siltināts.
1. Grīdas pamats ir nesiltināta betona pamatgrīda (māja uz betona plātnes). 2. Uz betona grīdas plānots klāt hidroplēvi. 3. tālāk likt koka atbalsta klucīšus 250x250x50 mm, solis 600 mm 4. uz atbalsta klucīšiem koka lāgas (50 x 100 mm šķērsgriezumā, solis 600 mm), lāgām starpā baltais putuplasta siltinājums 100mm. 5. nākamais slānis: tvaika izolācijas plēve 6. Latas 30 x 50, starpas aizpildītas ar akmens vati 30 mm. 7. uz latām OSB plāksnes (22 mm biezs) un uz OSB grīdas segums.
Galvenie jautājumi: Pēc šīs ieceres koka grīdas lāgas iznāk viscaur iepakotas plēvē. Vai koka lāgām var veidoties trupe? Vai ir lāgas jāimpregnē, ar ko labāk? Vai nepieciešams lāgām atstāt ārgaisa vēdināšanu slānī nr. 3. mājai paredzot atsevišķās vietās restotas vēdkanālu spraugas?
Atbildes:
-
2016. gada 22. aprīlī
Labdien! Koks nekādā gadījumā nedrīkst būt viscaur iepakots plēvē. Viņš noteikti trupēs, veidosies bioloģiska aktivitāte, kas nenāk par labu koka struktūrai. Lielākā kļūda pielaista pašā sākumā. Nepastāv tāda hidroplēve, tās visas ir tvaikizolācijas plēves. Atstājiet pliku betonu, uz tā lieciet virsū telpisko ģeomembrānu ar pumpiņām uz leju. Šādi noklājot visu betona virsmu, tiksiet vaļā no mitruma. Savienojuma vietas salīmējiet kopā un uzlīmējiet vēl pa virsmu mitruma izturīgo lenti. Tālāk var veidot visu minēto konstrukciju, vēl tikai jāizmet vieta – nākamais slānis: tvaika izolācijas plēve. Putuplastu labāk apmainīt pret mīkstās kokšķiedras plātnēm. Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA