Kā pareizi siltināt gāzbetona māju?
Armands 2018. gada 19. martā
Sveiki!
Man ir 1981. gadā būvēta māja. Būvēta no gāzbetona, apšūta ar silikāta ķieģeļiem. Ziemā silti, kamēr kurinu.
Kā pareizi būtu siltināt šo māju - no ārpuses vai iekšpuses? Sienu biezums - 46 cm.
Ar kādiem materiāliem labāk siltināt?
Atbildes:
-
2018. gada 22. martā
Labdien!
Sienas biezums var būt pat 35 cm, nav tādas siltināšanas, siltinot jeb pakojot. Sienas uzņem jeb akumulē siltumu un to lēnām atdod.
Pastāv liels risks arī siltināt no iekšpuses, mākslīgi radot mitrumu telpā. Primārais ir sataisīt apkuri, ventilāciju - gaisa apmaiņai, kā arī logus. Ja sienas ir mūrētas ar cementu, jāatceras, ka cementam ir kapilārais mitrums, bet kaļķim nav.
Jebkurš apdares materiāls ir labs, kas paņem mitrumu un ātri to atdod (ar mitru džemperi nekad nesasildīsies). Alpos vai Norvēģijā ir mājas ar 14cm sienām - tur nav nekāds pakojums, bet ir silti.
Iekšpusē siltinot mēs izmantojam niedres kā armējumu un tīru kaļķa apmetumu, kas pats regulē mitrumu. Nesiltinātas sienas pie -20 °C ziemā ir līdz +12 °C siltas dienā. Nopakotās fasādes visas pārsvarā ir sasalušas. Latvijā sapuvušas silikātķieģeļu fasādes nav sastopamas. Bet nopakotās fasādes var skaitīt tūkstošos, kā arī to remonta jeb uzturēšanas izmaksas, par kurām neviens nerunā.Igors Dacjuks, SIA KAIM
-
2018. gada 27. martā
Labdien, Armand!
Pareizāk vienmēr ir siltināt no ārpuses, li uzlabotu visas ēkas siltuma noturību, jo ja jūs siltināsiet no iekšpuses, tad siltums saglabājas telpā, bet mūris tā pat turpina caursalt un efekts ir stipri mazāks.
Vienīgi siltinot no ārpuses ir jāskatās vai starp sienas gāzbetona mūri un ķieģeļu apšuvumu nav gaisa šķirkārta - ja tāda ir, tad siltināšana no ārpuses nedos pilnvērtīgu efektu, jo gaisa šķirkārta ir ventilācijas zona, kas turpinās dzesēt mūri!
Par siltināšanas sistēmām pilnvērtīgu informāciju variet iegūt šeit - http://www.sakret.lv/wp-content/uploads/2018/01/SAKRET_siltinasana_2018_web.pdfSIA Sakret / Ingus Pumpurs / Pārdošanas Projektu vadītājs, "Sakret", SIA