abc.lv skaitļos

Lietotāji online145
Aktīvie uzņēmumi26982
Nozares raksti2327
Ekspertu atbildes3041
Kāda ir atšķirība starp priedes koka, sarkankoka un ozolkoka logiem?

Kāda ir atšķirība starp priedes koka, sarkankoka un ozolkoka logiem?

Marta 2018. gada 22. jūnijā

Labdien!

Vēlējos jautāt - kāda īsti ir atšķirība starp priedes koka, sarkankoka un ozolkoka logiem? Visi taču skaitās augstas kvalitātes materiāli.

Atbildes:

  • 2018. gada 25. jūnijā
    Labdien!

    Priede ir skujkoks un pie mums plaši pieejams. Priedes blīvums ir mazāks nekā ozolam, tādēļ kā materiāls tas nodrošina labāku siltumizolāciju.

    Koka logus izgatavo no logu brusām, kuras sastāv no vairākiem biezumā līmētiem slāņiem (lamelēm). Vidējās lameles parasti ir garumā audzētas, ārējās var būt gan audzētas (tā saucamās „stiķētās”, saaudzētas jeb optimētas brusas), gan viengabala - neaudzētas (fiksētās brusas).

    Priedes logus var pasūtīt no saaudzēta vai fiksēta materiāla, savukārt ozola un sarkankoka logus gandrīz tikai no fiksēta.

    Saaudzētais materiāls vairāk piemērots krāsotai (koksnes tekstūru nosedzošai) apdarei. Savukārt fiksētais materiāls parasti tiek izmantots lakotai, eļļotai (koksnes tekstūru nesedzošai).

    Visas koka sugas ir labas un piemērotas logu ražošanai. Pārējais ir izmaksu, dizaina un statusa jautājums.

    Kaspars Zihmanis - logu speciālists., "Flora", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.