Vai tā būtu pareizi siltināt?
Modris 2018. gada 29. augustā
Labdien!
Daudzdzīvokļu mājas dzīvoklim ārsienas (250 mm vieglbetons, logu augstumā 200 mm "pīrāgs"- vagondēlis, 25 mm dēlis, pape, stiklavate vai skaidbetons, dēlis, riģipsis) ir jau siltinātas no telpas iekšpuses ar 50 mm akmensvates rulli. Karkass no metāla profiliem un rīģipša. Ziemā šis siltinājums savu funkciju veica slikti, parādījās mitrums telpā. Tagad pārbaudot, kas "lācītim vēderā" (atvēru sienā nelielu lūku rīģipsī), atklājās nepietiekams siltumizolācijas slāņa biezums - nav kondensāta aizturošās plēves.
Vēlos palielināt siltumizolācijas slāni līdz 100 mm un atdalīt to no telpas ar plēvi.
Jautājums: vai demontēt jau esošo rīģipša kārtu (demontāžas putekļi traucēs dzīvokļa iemītniekiem), papildināt siltumizolācijas slāņa biezumu + izveidot jaunu karkasu + plēve un rīģipsis?
Vai drīkstu klāt papildinošo siltumizolācijas kārtu - 50 mm stikla vati pie jau esošā rīģipša, tajā iepriekš izveidojot 20-30 mm tehnoloģiskos urbumus?
Starp abām vates kārtām būs 35 mm šķirkārta, jo esošajā variantā starp vati un rīģipsi ir 25 mm gaisa šķirkārta - profila biezumā.
Paldies par atbildi!
Atbildes:
-
2018. gada 13. septembrī
Labdien!
Var palielināt kārtu kaut līdz diviem metriem - nekas nemainīsies, jo mitrums rodas mākslīgi. Jau pape sienā ir spējīga radīt kondensātu. Par putekļiem būtu mazāk jāsatraucās, bet par sēnīti gan, kas būs radušās mitruma ietekmē. Visas vates satur 10% fenola sveķus, kas ir naftas sintēzes produkts. Jebkurš materiāls, kas akulumē siltumu, ir labs - kur dabūja mitrumu, ātri atdeva. Neviens vēl nav sasildījies ar slapju džemperi, taču būvindustrija apgalvo mums pretējo.Igors Dacjuks, SIA KAIM