Kā novērst mitruma un pelējuma cēloņus, ja ir jau veikta siltināšana?
Ivis 2019. gada 1. februāri
Labdien!
Dzīvoklis, 21 m2, studio tipa, izvietots pirmskara laika mājas pirmajā stāvā, apakšā pagrabs, nesen veikts kapitālais remonts, kura laikā sienas nosiltinātas ar akmensvati un apšūtas ar rīģipsi (bez tvaika plēves). Pēc gada parādījās pelējums istabas stūros.
Sakiet, lūdzu, ir kāds veids, kā cīnīties ar pelējuma cēloņiem? Varbūt mitruma nosūcējs palīdzēs? Esam izmisumā, jo vēl nav izmaksāts kredīts par remontu..
Paldies!
Atbildes:
-
2019. gada 8. februāri
Labdien!
Pie tāda remonta, kas ir bijis, pelējums ir un būs - neviens uz neorganiskas apdares neveic organisku jeb naftas sintēzes apdari. Sēnes rodas tikai siltumā un mitrumā, un vidē, kur ir, no kā baroties. Jums noteikti ieteiks pesticīdus izmantot un visus pārējos industrijas reklāmētos produktus, kaut arī tas nav pareizi.Igors Dacjuks, SIA KAIM
-
2019. gada 8. februāri
Sveiki!
Šī ir bieži izplatīta problēma ēkās, kur nav ierīkota ventilācija. Dzīvoklis neelpo, jo mitrums izdalās no cilvēkiem, ēdiena gatavošanas laikā, mazgājoties u.c. sadzīves procesos un mitrums netiek aizvadīts. Ventilācija ir pirmā lieta, kas būtu jārisina Jūsu dzīvoklī, šeit varētu runāt par mini rekuperatoriem sienā, kas neprasa lielu un sarežģītu montāžu. Tie varētu būt rekuperatori ar keramisko siltummaini, kas montējas sienā, vai arī nelielas rekuperācijas iekārtas, kas montējas pie sienas. Katrs gadījums jāvērtē ir atsevišķi.
Mitruma nosūcējs teorētiski pilda savu funkciju un istabas mitro gaisu nosūc, bet ir jābūt svaigā gaisa kompensācijai. Lētākais veids, kā risināt ventilācijas jautājumu, ja Jums ir plastmasas logi, ir gaisa pieplūdes restes, kas neprasas zāģēšanu un urbšanu logā: http://www.ventsys.mozello.lv/ .
Kā nākamais līdzeklis ir gaisa sausinātāji, kuri nopērkami elektronikas un būvniecības veikalos - tie paredzēti dažādām telpu platībām, to sīkāk Jums paskaidros veikala pārdevējs.Ainārs, Indutek LV SIA, "Indutek LV", SIA