Cik biezam jābūt korķa segumam, ja to ierīko virs betona un zem apsildāmā paklāja?

Artis 2020. gada 6. aprīlī

Labdien!

Vannasiatabā esmu ticis līdz pamata betona grīdai un nolēmu ierīkot elektrisko apsildāmo paklāju. Ja esmu pareizi sapratis, tad korķis ir dārgāks, bet ilgāk notur savas īpašības siltumizolācijā, taču neesmu pārliecināts, - cik biezu būtu šo korķa slāni jāliek?

Dzīvoklis atrodas trešajā stāvā, vannasistabas platība - 2 kvadrātmetri.

Un vēl - vai šāds "pīrāgs" būtu pareizs - hidroizolācija, korķis, folijs, apsildāmais paklājs, kas tiek ieliets pašizlīdzinošajā masā, tad flīzes?

Paldies!

Atbildes:

  • 2020. gada 14. aprīlī
    Labdien!

    Izmantot siltumizolāciju zem apsildes paklāja ir visnotaļ pareiza doma. Pie tam, jo biezāku siltumizolācijas kārtu Jums izdosies tur ielikt, jo vairāk siltumenerģijas nokļūs Jūsu vannas istabā, nevis pārseguma paneļos.

    Korķis šim mērķim ir labs materiāls, jo nemaina savas īpašības temperatūras ietekmē un, kas ir ne mazāk svarīgi, - neizdala gaisā kaitīgas ķimiskas vielas, jo ir dabīgs materiāls. Korķa darba temperatūra ir līdz 200 grādiem. Šādās pārbūvēs limitējošais faktors ir pieejamais augstums šādas apsildāmas grīdas ierīkošanai, tāpēc svarīgi ir taupīt katru milimetru.

    Ja esat jau ierīkojis hidroizolāciju, tad taisīt vēl vienu, izmantojot folliju, laikam īsti prātīgi nebūs. Tas tikai sarežģīs grīdas ierīkošanas darbus, jo īsti nevarēsiet ne piestiprināt folliju, ne kaut ko piestiprināt pie tās. Pie tam iespēja, ka tik plānā un siltā kosntrukcijā virs tvaika izolācijas varētu akumulēties ūdens tvaiks un mērcēt korķi, ir ļoti niecīga.

    Es ieteiktu uzreiz pie Jūsu izveidotās hidroizolācijas ar minerālo līmi (siltumizolācijas līme maisos vai flīžu līme) pielīmēt korķi maksimālā biezumā, kādu varat atļauties. Atcerieties, ka korķis jāuzlīmē arī vertikāli gar sienu. Tad to var apgriezt līdz ar grīdas flīzes virsmu. Pie sienas to ērtāk būs pielīmēt ar kādu kontaktlīmi, piemēram, Moments vai D88. Izmantojot šīs līmes, jānosmērē abas virsmas, jānožāvē un tad jāsavieno. Korķa strēmele pielips pie sienas acumirklī.

    Pēc tam, kad līme sacietējusi, pa taisno uz korķa flīžu līmes kārtā klājiet elektrisko apsildes paklāju un līmējiet flīzes. Ja jāizmanto pašnivelējošais maisījums, korķis jāgruntē ar tīru grīdas grunti, piemēram, Bostic6000. Bet, tāpat kā visiem citiem kokiem, arī šim šāda operācija nav īsti pa prātam.

    Lai no korķa būtu kāds efekts, vajadzētu vismaz 5 mm biezu materiālu. Tik mazai platībai ērtāk un lētāk to būtu iegādāties loksnēs. Ir nopērkamas 5, 7 un 10 mm biezas loksnes. Izmērs parasti ir 600 x 900 mm. Ja vieta atļauj, Jūs varat uzlīmēt vienu korķa kārtu uz otras. Ja izolācijas biezums va būt centimetros, tad izdevīgāk būs izmantot tā saucamo korķa melno aglomerātu. Tas gan, visticamāk, būs jāpasūta.

    Atcerieties! Jo biezāks būs korķis, jo vairāk siltuma nonāks telpā.

    A. Pužulis, A/S Korķa stils, "Korķa stils", AS

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.