abc.lv skaitļos

Lietotāji online34
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
4 izturīgākie tapešu veidi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

4 izturīgākie tapešu veidi

4 izturīgākie tapešu veidi

Tapetes ir viens no populārākajiem sienu apdares materiāliem, kas pazīstams jau daudzus gadsimtus. Lielais tapešu pieprasījums mūsdienās ir skaidrojams ar salīdzinoši vienkāršo ieklāšanu, kuru pa spēkam veikt katram pašam. Ir tik daudz dažādu tapešu veidu, tamdēļ, izvēloties labāko risinājumu, jāņem vērā daudzi faktori; viens no būtiskākajiem, protams, ir tas, cik ilgi tapetes kalpos.

Kāds tapešu veids ir izturīgākais?

Kvalitatīvas, izturīgas tapetes var kalpot gadu desmitiem ilgi. Ir atsevišķi vēsturē zināmi gadījumi, kad tapetes saglabājušas savu kvalitāti vairāk nekā 100 gadus. Bet kāda veida tapetes ir pareizā izvēle, plānojot interjeru? Ja meklē noturīgu un ilgstošu risinājumu iekšējo sienu apdarei, der padomāt par vinila, stikla šķiedras vai flizelīna tapetēm.

Vinila tapetes ar papīra pamatni

Autors: Ahmet Yılmaz/flickr.com
Autors: Ahmet Yılmaz/flickr.com

Lai arī vinila tapetes tikušas izmantotas virtuvju un vannas istabu dizainā jau 20. gadsimta 60os gados, mūsdienās tās savu aktualitāti nav zaudējušas. Tas, ko lielākā daļa cilvēku nezina, ir fakts, ka vinila tapešu izgatavošanas tehnoloģijas pēdējā pusgadsimta gaitā ir krasi uzlabojušās. Mūsdienās vinila tapetes nav paredzētas izmantošanai tikai augšminētajās telpās vien, un pastāv dažādi ļoti izturīgi veidi visdažādāko vēlmju īstenošanai.

Vinila tapetes ar papīra pamatni der līmēšanai tādās telpās kā priekšnams, virtuve un citas līdzīgas telpas, kurās nav pārmērīga gaisa mitruma. Šī veida tapetes ir noturīgas pret traipiem un taukiem, un tās ir ļoti viegli tīrāmas. Turklāt tās pieejamas visdažādāko izdruku un rakstu izvēlē; tas tāpēc, ka vispirms tiek izgatavots vinila slānis, un tad tam apakšā uzklāts celulozes slānis. Tās ir mazgājamas un viegli kopjamas, tomēr nav paredzētas lietošanai telpās ar pastāvīgi augstu gaisa mitrumu.

Vinila tapetes ar auduma pamatni

Autors: Son Dakika Haberler/flickr.com
Autors: Son Dakika Haberler/flickr.com

Pateicoties pārklājumu daudzveidībai, vinila tapetes ir iecienītas; pieejamas gan reljefa, sietspiedes stila vai gludas. Pie plusiem noteikti jāmin tas, ka šo materiālu drīkst mazgāt, tāpēc tās jo sevišķi noderēs priekšistabās, sanitārajos mezglos un virtuvē. Vinila tapetes praktiski neizbalē, atsevišķi to veidi paredzēti arī krāsošanai. Tāpat biezās jeb reljefa vinila tapetes teicami nomaskē sienu defektus un nelīdzenumus.

Vinila tapetes ar auduma pamatni, iespējams, ir pats izturīgākais vinila tapešu veids, jo tiek gatavotas no vinila, kas klāts uz īpaši blīva auduma. Parasti tās pieejamas dažādās krāsu opcijās vai faktūrās. Jāņem gan vērā, ka šis tapešu veids ir smags, tāpēc to var būt sarežģīti klājamas; tomēr tās kalpos ļoti ilgi, turklāt tās var uzstādīt gandrīz jebkurā telpā.

Flizelīna tapetes

Flizelīna tapetes ir videi draudzīgs materiāls; tapetes izgatavotas no sintētiskām un dabīgām šķiedrām, ir elpojošas un mazgājamas, kas, savukārt, palīdz novērst pelējuma veidošanās risku. Flizelīna tapetes ir lieliski piemērotas ieklāšanai vannas istabās un virtuvēs. Flizelīns ilgi saglabās sākotnējo izskatu, proti, tās ir noturīgas pret izbalēšanu. Fizelīna tapetes ir elastīgas, izturīgas, ar augstu izmēru stabilitāti – tās neplīsīs izstiepjot un nesarausies karstumā. 

Stikla šķiedras tapetes

Autors: kristin kerr/flickr.com
Autors: kristin kerr/flickr.com

Šīs tapetes tiek izgatavotas no stikla šķiedras auduma, kas rūpnīcā tiek austs tāpat kā jebkurš cits audums; īpaši stiprie un elastīgie diegi šajā gadījumā tiek savērpti no stikla šķiedriņām. Stikla šķiedras izgatavošanā tiek izmantotas četras dabiskas izejvielas: kvarca smiltis, dolomīts, kaļķis un soda. Šī veida tapetēm piemīt ļoti daudz priekšrocību: tām ir armējošas īpašības, tās ir ugunsdrošas un ekoloģiskas, elpojošas, kā arī viegli kopjamas. Pateicoties ražošanas tehnoloģijām, materiālam ir ilgs mūžs, tapetes ir iespēja pārkrāsot, turklāt tām ir ļoti augsta mehāniskā noturība lielas noslodzes apstākļos.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu