abc.lv skaitļos

Lietotāji online30
Aktīvie uzņēmumi23000
Nozares raksti1053
Ekspertu atbildes2584
Ēku "kažociņš" jeb ventilējamo fasāžu sistēmu pozitīvā ietekme uz māju ilgtermiņā  : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ēku "kažociņš" jeb ventilējamo fasāžu sistēmu pozitīvā ietekme uz māju ilgtermiņā 

Ēku "kažociņš" jeb ventilējamo fasāžu sistēmu pozitīvā ietekme uz māju ilgtermiņā 

Ēkas fasāde ir tās vizītkarte un seja, turklāt tās apdare var ietekmēt mājas īpašnieka finansiālos izdevumus ilgtermiņā. Nepareizas, nepārdomātas fasādes izvēle un uzlikšana var radīt virkni problēmu, piemēram, ēkas uzturēšanas izmaksas, kas ietver arī siltumizolāciju un ēkas vienmērīgu temperatūru gan ziemā, gan vasarā, kā arī mitruma iekļūšanu ar pelējuma sekām. Par to, kas ir ventilējamās fasādes sistēmas, kādas ir to priekšrocības un kā tās var uzstādīt savai mājai, lasi šī raksta turpinājumā ar SIA "BK Systems" ieteikumiem. 

Kas ir ventilējamo fasāžu sistēmas? 
Ēkas fasādi bieži vien klasiski apmet, tāpēc ventilējamo fasādes sistēmu termins dažkārt ir svešs. Ventilējamā fasāde ir apšuvuma sistēma, kas sastāv no: 
● aizsargājoša dekoratīva apšuvuma materiāla; 
● apakškonstrukcijas, kas tiek stiprināta pie ēkas nesošās sienas; 
● siltumizolācijas slāņa, kas tiek ievietots starp sienu un ēkas ārējo dekoratīvo apdari. 

Ventilējamās fasādes ir fasāžu sistēmu tehnoloģija, kas sastāv no apdares materiāla, ko stiprina klāt pie ēkas ārējās sienas – koka, cinkota metāla, alumīnija karkasa, nesošās sienas vai monolīta pārseguma. Ventilējamās fasāžu sistēmas ir unikālas arī ar to, ka stiprināšanas elementi ir universāli. 

Apmetuma un ventilējamo fasāžu sistēmu atšķirības
Fasādes, kuras apmet, izmaksu ziņā ir daudz lētākas nekā ventilējamās, tomēr tām ir virkne sarežģītu un nevēlamu blakusparādību, kas ilgtermiņā nekalpo par labu mājas saimniekiem. Trūkumi var parādīties jau celtniecības laikā vai pēc pāris gadiem. Apmetuma fasādēm ir daudz zemāka izturība pret laikapstākļiem, piemēram, karsta, regulāra saule var izbalināt krāsu, regulāras lietavas, sniegs vai krasas āra temperatūras maiņas ietekmē apmetuma ilgmūžību. Priekšrocība ir tekstūru un krāsu gammu izvēlē.

Vinylit ventilējamas fasādes
Uzņēmums no savas puses rekomendē Vinylit ventilējamās fasādes, jo to apšuvuma paneļu tehnoloģija ļauj aizmirst par apjomīgāku remontu daudzus gadus, pateicoties vācu kvalitātei un uzticamībai. 

Vinylit fasāžu paneļi ir izgatavoti no augstas kvalitātes PVC un ir pārklāti ar marmora skaidām (VinyTherm un VinyStone), kas attiecīgi ir galvenais iemesls, kāpēc materiāls ir ilgmūžīgs un iztur spēcīgu mehānisko slodzi vai ārējos laikapstākļus – krusu, spilgtu sauli, lietu vai vēju. 

bk_systems_1

Vinylit ventilējamo fasāžu sistēmu ieguvumi
Šī zīmola fasāžu sistēmas ir izgatavotas no PVC, un šīs piekaramās fasādes nebojājas laikapstākļu ietekmē un ir viegli kopjamas. 
Izvēloties Vinylit sistēmas, jums būs vairāki ieguvumi: 
● iespēja tās izvietot ne tikai uz taisnām, bet arī ieliektām vai izliektām virsmām; 
● augsta ilgtermiņa kvalitāte un garantija (eko sertifikāts, ilgu gadu garantija, UV noturīga virskārta); 
● savs unikāli izvēlētais mājas izskats (formām, materiāliem, krāsām, faktūrām vai kombinētam stilam ar citiem elementiem); 
● ļoti laba mājas siltumizolācija – ziemā būs silti, bet vasarā atbilstoši vēsi; 
● nebūs problēmu ar vēsām sienām; 
● nodrošina izcili augstas kvalitātes enerģijas līdzsvaru un novērš mitru sienu un pelējumu iespējamību;
● apkures sistēmu izmaksas samazinās pat par 30%; 
● skaņas izolācija – trokšņu līmenis samazinās vidēji par 10–13 dB; 
● ātra uzstādīšana: 
     ○ iespēja uzticēt darbu profesionālai komandai;
     ○ iespēja uzstādīt sistēmas instalāciju pašam. 

bk_systems_3

Vinylit fasāžu sistēmu kopšana un drošība
Nebūt ne mazāk svarīgs vienmēr ir jautājums – cik ilgi tās izskatīsies kā jaunas, gaumīgas un tīras? Saprotams, ka ar laiku dabiski sāk veidoties piesārņojuma nogulsnes, tomēr tās ļoti viegli var notīrīt un nomazgāt ar augstspiediena mazgātāju. Kas attiecas uz mikroorganismiem – tie uz šīm fasādēm neparādās, jo tās ir no polimēra pārklājumu, tādējādi aiztaupot raizes par pelējumu vai sēnīti. Pieminēšanas vērts ir arī tas, ka paneļi neizbalē, un, ja kāds no posmiem tiek sabojāts, tad to ir viegli nomainīt pret jaunu. 

Vinylit fasādes ir ar Eiropas eko sertifikātu, kas apstiprina, ka tās ir cilvēkam un videi drošas. To apstiprina arī tas, ka paneļu PVC ražotais materiāls ir attīrīts no kadmija un citiem kaitīgiem piemaisījumiem, tādējādi tie neizgaro ķīmiskas vielas un smaržu pat karstā laikā. 

Kas jāņem vērā pirms ventilējamās fasādes sistēmas uzlikšanas? 
SIA "BK Systems" brīdina, ka pirmais satraukums ir par izmaksām, jo šīs sistēmas uzstādīšana finansiāli ir dārgāka nekā apmetuma fasādes, tomēr pāris gadu laikā ieguldījums būs atmaksājies un sevi attaisnojis vairākos faktoros. Lielāku būvju vai daudzdzīvokļu ēku īpašniekiem pirms šīs sistēmas uzlikšas ir vēlams veikt ēkas konstrukciju tehniskā stāvokļa novērtējumu, jo ventilējamā fasāde rada papildus slodzi uz ēkas nesošajām konstrukcijām un pamatiem. 

Tirgū ir pieejamas ļoti dažādu un daudzu ražojumu fasādes, tomēr, veicot izvēli, ņemiet vērā, ka tradicionālās plastmasas fasādes ir regulāri jāpārkrāso, turpretim Vinylit multipaneļu profiliem nav vajadzīga šāda apkope. 

Ventilējamās fasādes sistēmas, to veidus un iespējas varat aplūkot www.bkfasades.lv

Lai skaistas un ilgtermiņa drošas mājas!

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

InfoEra Latvia mācību centrs (Autodesk sertificēts mācību centrs) piedāvā plašu mācību programmu, tostarp arī Autodesk Fusion 360 kursus. Regulāri notiek arī tiešsaistes semināri par dažādām tēmām, kā arī atvērtās nodarbības. Fusion 360 ir viens no TOP produktiem, un interese par tā izmantošanas iespējām arvien pieaug. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.